تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ - ۱۴:۱۵ کد مطلب 113180

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه دانشجویان در گفت‌وگو با آناج؛

به جای کارگران معدن “آق دره” مدیران متخلف را شلاق می‌زدند/ صاحبان فیش‌های حقوقی نجومی برای خدمت آمده‌اند؟!

کارگران به خاطر اخراج و کسری حقوق اعتراض می‌کنند و شلاق می‌خورند اما کسی کاری به مدیران تاراج کننده بیت المال ندارد.

به گزارش میدان ۷۲ متین منتظمی در گفت‌وگویی با اشاره به حقوق نجومی مدیران دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: جای بسی تعجب است که اعضاء هیئت دولت به جای برخورد با مدیران درصدد توجیه برآمده‌اند و می‌‌گویند معوقات و پاداش‌ها، ارقام مندرج در فیش‌های حقوقی را درشت کرده است؛ پاک کردن صورت مسئله بدین شیوه نه تنها موجب بازگشت آرامش به جامعه نمی‌شود بلکه آن روی اشرافی‌ دولت تدبیر را نیز برای مردم عیان می‌سازد.

وی ادامه داد: اختلاف حقوق چند میلیونی مدیران با سایر کارکنان افزایش فاصله طبقاتی را در پی دارد و دلیلی بر دوری قشر ضعیف جامعه از بدنه نظام می‌شود، دریافتی‌های چند میلیونی با آرمان‌های انقلاب اسلامی سازگاری ندارد و مورد تائید هیچ عقل سالمی نیست.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه دانشجویان با بیان اینکه به جای کارگران معدن آق دره باید مدیران تاراج کننده بیت المال شلاق می‌خوردند، ابراز کرد: از آنجایی که قوانین شفافی وجود ندارد دریافتی‌ها نیز سیر صعودی به خود می‌گیرد و عده‌ای نیز در این میان قلاب را برای گرفتن ماهی از آب گل آلود به حوض می‌اندازند!

وی متذکر شد: آیا امثال نوبخت نمی‌دانستند در بانک‌ها و سایر ادارات دولتی مدیران چقدر حقوق دریافت می‌کنند؟ حتما باید رسانه‌ها دست به کار می‌شدند و فیش‌های حقوقی را به صورت سریالی منتشر می‌کردند تا بلکه دولتی‌ها به خود بیایند؟ با این اوضاع و احوال آدمی شک می‌کند مسئولین برای خدمت روی کار آمده‌اند یا چنگ انداختن به حقوق ملت.

این فعال دانشجویی خواستار جدیت نمایندگان مجلس در برخورد با مدیران متخلف شد و عنوان کرد: با این روال اگر فردا فیش کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان ببینیم تعجب خواهیم کرد، در جامعه‌ای که کارگرش با کلی منت ۸۱۴ هزار تومان حقوق می‌گیرد آخر نامردی است مدیرش ۲۰۰ میلیون حقوق دریافت کند.

منبع :اناج

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: