تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ - ۱۵:۴۹ کد مطلب 113209

 سفرهای استانی احمدی‌نژاد نمایشی بود

شاخص‌ها در دولت گذشته دچار آریتمى و بهم‌ریختگى بود، نوسان نرخ ارز کمر مردم را شکست، جامعه دوقطبى شد و طبقه متوسط از هم پاشید.

به گزارش میدان ۷۲ علی ظفرزاده در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به عملکرد دولت و میزان رضایت مردم از آن اظهار کرد: عملکرد دولت یازدهم را می‌توان براساس شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، سرمایه‌گذاری، درآمد سرانه و ضریب جینى، اشتغال، امنیت، آزادى مطبوعات، سلامت عمومى، سرمایه اجتماعى و… مورد بررسی و ارزیابی قرار داد، از این رو کسانی که سعی دارند در یک فضای غوغاسالار عملکرد دولت را مورد هجمه قرار دهند و از تک دوره‌ای بودن دولت سخن می‌گویند، شاخص‌ها را مورد ارزیابى، مداقه و مقایسه قرار دهند.

او افزود: این افراد اگر کمى انصاف و قدرت تشخیص و تحلیل داشته باشند، اذعان خوهند کرد که «می‌ان ماه من تا ماه گردون/ تفاوت از زمین تا آسمان است».

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: آمار و ارقام شفاف و شاهد پیشرفت دولت یازدهم در تمام شاخص‌هاى اقتصادى، اجتماعى و سیاسى است و آرامش حاکم بر جامعه و امیدى که ایجاد شده گواه این مدعاست.

نماینده اسبق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شاخص‌ها در دولت گذشته دچار آریتمى و بهم‌ریختگى بود، نوسان نرخ ارز کمر مردم را شکست، جامعه دوقطبى شد و طبقه متوسط از هم پاشید.

ظفرزاده با طرح این سوال که آیا می‌توان از آن دوران سیاه سخن گفت؟ افزود: امروز می‌توان براساس شاخص‌های موجود عملکرد دولت را سنجید، چرا که تورم از بالاى ۴٠ درصد به نزدیک تک‌رقمى رسیده و نرخ ارز تثبیت شده است.

نماینده ششمین دوره مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سخنان برخی مبنی بر اینکه دولت طی این ۳ سال کاری نکرده است، ادامه داد:‌‌ همان کسانی که از احمدی‌نژاد به عنوان معجزه هزاره سوم یاد می‌کردند امروز از انظار پنهان مى‌شوند و همه چیز را انکار می‌کنند.

او با طرح این سوال که آرامش حاکم بر کشور از کجا آمده است؟ یادآور شد: دیگر نیازی نیست مردم در صف بانک‌ها بایستند و ارز خرید و فروش کنند. مردم دغدغه‌ ندارند که شب بخوابند، صبح بیدار شوند و با افزایش ناگهانی قیمت‌ها مواجه شوند.

نماینده ششمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت فعلی تاکنون موفیقت‌های بسیاری داشته است و قابل انکار هم نیست، عنوان کرد: این دولت پس از روی کار آمدن با چاله‌ها و چالش‌های بسیاری مواجه بود که برای هموار کردن آن سال‌ها به زمان نیاز است، آسیب‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی بسیارى در دولت گذشته در کشور ایجاد شد.

نماینده اسبق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمینه کسب و کار رکود وجود دارد و این رکود از قبل آغاز شده است، افزود: دولت باید در فرصت باقی مانده اقدامات زیادی انجام دهد تا فضاى کسب و کار به شرایط بهینه برسد و اشتغال مورد نیاز ایجاد شود.

ظفرزاده با بیان اینکه سفته‌بازی در دولت گذشته بسیار بالا بود، افزود: امروز باید کاری کرد که مردم تولید کنند و جوانان وارد بازار کار شوند تا اقتصاد ما به اقتصاد جهانی متصل و توسعه مطلوب میسر شود.

نماینده ششمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر مردم امیدوار شوند که ریل‌گذاری به سمت توسعه و پیشرفت است، بار دیگر همچون ۲۴ خرداد ماه سال ۹۲ افتخارآفرینی خواهند کرد، کمااینکه مردم در انتخابات مجلس دهم هم تحول‌آفرینی کردند، چرا که آنان به خوبی بر این مسئله واقف بودند که دولت می‌خواهد با تمام وجود کار کند و می‌دانند که اقدامات دولت عاقلانه و هوشمندانه است.

او ادامه داد: رئیس دولت سابق هر روز شعار می‌داد و همواره در سفر بود، سفر کردن با کار کردن متفاوت است. سفرهای استانی دولت احمدی‌نژاد نمایشی بیش نبود کمر اقتصاد در‌‌ همان سفرهاى پوپولیستى، بنگاه‌هاى زودبازده، سهام عدالت و یارانه‌ها خمید.

ظفرزاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فضای انتخابات ۹۶ دوقطبی شدید خواهد شد؟ عنوان کرد: اگر احمدی‌نژاد بیاید، مردم از آن دولت پوپولیستی به دولت روحانی پناه خواهند آورد، همچنین مردم به کاندیداهایی که ریشه در غوغاسالارى و جنگ‌افروزى دارند پناه نمی‌آورند. به عبارتی مردم به نظامی‌گری و میلیتاریسم متوسل نخواهند شد. بنابراین می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که ایجاد فضای دو قطبی در انتخابات ۹۶ منوط به آن است که چه کسی مقابل روحانی وارد میدان شود.

 1. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  ما فقط یک قطب داریم
  و آن هم احمدی نژاد عزیز است

 2. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  ما فقط یک قطب داریم
  و آن هم احمدی نژاد عزیز است
  کسانی که خودشان را در برابر
  این عزیز قطب مخالف حساب می کنند
  قطب نیستند
  آنتی احمدی نژاد هستند
  پس ما دو قطبی نداریم
  دو قطبی ای هم اگر باشد
  دو قطبی احمدی نژادی
  و
  آنتی احمدی نژاد است

 3. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  بپذیر خراسان حاصل صد سفرم

 4. رحمان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  اول از همه سلام وخسته نباشین خداقوت به شماکانال ۷۲عرض ویه گله کوچیک هم از شما عزیزان دارم که چرا وقتی یه جواب پروپیمون به اشخاصی مثل همین اقای ضفرزاده میدیم در معرض دید مردم نمیزارین که بخوانن ونظر بدن چه فایده ای داره که من وامثال من جواب مناسب این اشخاصی را بدن وشما روی کانال نزارین خدا قوت

 5. رحمان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  اقای ظفرزاده تمام نظرات شما را خواندیم و ممنون از اینکه نقطه به نقطه در هرموردی بما یاداوری کردی که در دولت قبل چه کارهایی انجام شده بود ودر دولت راستگویان پاکدست تدبیر وامید چه کا هایی که انجام ندادن اقتصاد اشتغال ازادی مطبوعات پاسپورت ایرانی فعالیت فضایی ۱۹۰۰۰سانتریفیوز اب سنگین غنی سازی راه ها تونل ها مسکن مهر سد برق اب نوسان ارزکه از وطلا ونقش ….. ممنون که شما وامثال شما هرروز این مقایصه بین دودولت رو یاد اوری میکنین خودتون هم خوب میدونین که عمر این دولت ۲سال بود بنا به دلایلی ماله میکشن رو کاراش تا عمر ش تموم بشه وبرای همینه که خودتون بیشتر از رقبا حرف از چهار ساله بودن دولتتان میزنید

 6. مریم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  یعنی سفرهای روحانی نمایشی نیست؟ای اصلاحطلبا یا بهتر بگم ا…چقدر شما بد بختین

 7. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  این هم خودش حکایتی است که از ایران گرفته تا ونزوئلا هر جای دنیا که نوکران آمریکا رای نمی آورد دلار گران می شود و تورم رخ می دهد!

 8. مردمی نژاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ازین دست ادعاهای پوچ رو همون سال ۸۸ هم میکردن
  اما نتیجش شد ۲۴ میلیون رای ملت به فرزند دولت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: