تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ - ۱۰:۱۵ کد مطلب 113233

تحلیل امروز روزنامه اصولگرای سیاست روز:

قرارگرفتن احمدی نژاد و اصولگرایان در کنار هم بزرگترین خطر برای روحانی است

بدین صورت و ادامه روند کنونی در حوزه‌های اقتصادی، احتمال بالایی وجود دارد که جریان اصولگرا تمام قد در انتخابات سال آینده حاضر شود و با توجه به تجربه انتخابات گذشته حتی‌المقدور با معرفی یک فرد، شانس پیروزی خود را بالا ببرد. در این میان نام‌هایی چون محمود احمدی‌نژاد نیز به عنوان رقیب بالقوه روحانی در سال ۹۶ مطرح شده است. قرار گرفتن مجدد اصولگرایان و احمدی‌نژاد در کنار هم، بزرگترین خطری خواهد بود که حامیان دولت از آن اباء دارند.

به گزارش میدان۷۲ روزنامه سیاست روز در شماره امروز خود یادداشتی به تحلیل شرایط انتخابات ۹۶ پرداخته است:
پاستورنشینی حسن روحانی ۳ ساله شد و تنها یکسال دیگر فرصت باقی دارد تا بتواند مردم را برای انتخاب مجددش مجاب کند. در همین روزها و در سالگرد انتخابات ۲۴ خرداد، بحث‌هایی درباره تک‌دوره‌ای شدن ریاست جمهوری روحانی و نیز دست خالی جریان رقیب در معرفی نامزد ریاست جمهوری و حمایت سلبی از روحانی مطرح شد.
ورای مباحث مربوط به تک‌دوره‌ای شدن ریاست جمهوری رئیس دولت یازدهم، موضوع حمایت اصولگرایان از روحانی در انتخابات ۹۶، نه تنها به دور از واقعیت می‌تواند باشد بلکه ترس حامیان دولت را در پررنگ کردن چنین موضوعی نشان می‌دهد. ترسی که از برهم خوردن معادلات سیاسی و پیش‌بینی‌های کاملا خوشبینانه نشات می‌گیرد.
کارنامه ضعیف اقتصادی دولت یازدهم و عدم توان در بهبود و ایجاد رونق اقتصادی پس از ۳ سال سکانداری دستگاه اجرایی، نقطه ضعف کاملا واقعی است که از دید رقبای سیاسی دولت پنهان نمانده و همین نقطه می‌تواند سکویی برای پرتاب رقیب یا پدیده سیاسی، در انتخابات ۹۶ و جهت عکس پیش‌بینی‌های سیاسی حامیان دولت، باشد. علی‌رغم نهایی شدن توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ و انتظار شروع رونق و گشایش اقتصادی پس از عملیاتی شدن آن، اما فضای بین‌المللی همچنان تحت سیاست‌های خصمانه آمریکا، تقریبا بر همان منوال پیش از برجام در حال حرکت است و محاسبات دولت یازدهم نیز در پایبندی طرف مقابل بر تعهدات، درست در نیامد. آیا حسن روحانی خواهد توانست در سال دیگر شرایط اقتصادی موجود را توجیه کند و بار دیگر وعده‌های ۱۰۰ روزه بدهد؟ وعده‌ها و شعارهای اقتصادی دولت یازدهم، پاشنه آشیلش در انتخابات سال بعد خواهد بود.
بدین صورت و ادامه روند کنونی در حوزه‌های اقتصادی، احتمال بالایی وجود دارد که جریان اصولگرا تمام قد در انتخابات سال آینده حاضر شود و با توجه به تجربه انتخابات گذشته حتی‌المقدور با معرفی یک فرد، شانس پیروزی خود را بالا ببرد. در این میان نام‌هایی چون محمود احمدی‌نژاد نیز به عنوان رقیب بالقوه روحانی در سال ۹۶ مطرح شده است. قرار گرفتن مجدد اصولگرایان و احمدی‌نژاد در کنار هم، بزرگترین خطری خواهد بود که حامیان دولت از آن اباء دارند. بر همین اساس یکی از استدلال‌هایی که به عنوان حمایت اصولگرایان از روحانی مطرح می‌شود، خطر بزرگتری به نام «احمدی‌نژاد» است. روزنامه‌های حامی دولت و رسانه‌های اصلاح‌طلب نیز، کدهایی را در این زمینه از چهره‌های منتسب به اصولگرایان می‌آورند که از آن با عنوان چرخش اصولگرایان به سمت روحانی یاد می‌کنند. چرخشی که براساس تفکیک میان اصولگرایان به دو بخش میانه‌رو و تندرو یا افراطی و در نسخه‌های جدیدتر دلواپسان افراطی، تفسیر می‌شود.
به طور مشخص اولین کدی را که رسانه‌های اصلاح‌طلب از آن یاد کردند، به بخشی از صحبت‌های مصباحی‌مقدم، نماینده سابق مجلس باز می‌گردد که توسط خود وی نیز تکذیب شد. غلامرضا مصباحی‌مقدم، از احتمال حمایت بخشی از اصولگرایان از حسن روحانی سخن به میان آورده بود: “اگر گزینه بهتری نداشته باشیم برای انتخابات ریاست ‌جمهوری سال بعد حتما با حسن روحانی وارد گفت‌وگو خواهیم شد. این‌طور نیست که شرایط آقای روحانی طوری باشد که مورد اقبال اصولگرایان قرار نگیرد. اگر شرایط اقتضا کند و کسی به میدان رقابت با آقای روحانی بیاید، حتما باید به‌گونه‌ای باشد که همه اصولگرایان پشت او باشند که اگر این اتفاق بیفتد برنده انتخابات خواهیم بود.”
همین اظهارنظر شخصی مصباحی‌مقدم باعث شد تا تیتر اکثر رسانه‌های اصلاح‌طلب به موضوع کلی‌تر حمایت اصولگرایان از روحانی در سال ۹۶ اختصاص یابد. در نقل قول دیگر که توسط حسن سبحانی‌نیا، فعال اصولگرا و عضو سابق هیات رئیسه مجلس، وی عنوان کرده بود: «قطعا یکی از گزینه‌های مطرح برای تمام جریان‌های سیاسی در انتخاب آینده حسن روحانی است. روحانی عضو جامعه روحانیت مبارز بوده است و در سال‌هایی هم که نماینده مجلس بودند به عنوان نامزد جامعه روحانیت در انتخابات شرکت می‌کردند اما رفتارها و حمایت‌های جریان اصلاحات از او در این سال‌ها شاید باعث شود برخی از اصولگرایان در حمایت از او دچار شک شوند درست مانند انتخابات ریاست ‌جمهوری ۹۲. در صورت دوقطبی شدن بخشی از جریان اصولگرایی از احمدی‌نژاد حمایت خواهند کرد و جریانی دیگر از روحانی. گروهی مانند جبهه پایداری از حامیان احمدی‌نژاد هستند اما بخشی دیگر به دلیل رفتارهای احمدی‌نژاد در دوران ریاست ‌جمهوری به ویژه ماجرای خانه‌نشینی حاضر نیستند از او در انتخابات ریاست ‌جمهوری یا هیچ انتخابات دیگری حمایت کنند. افرادی مانند جلیلی و قالیباف که مطرح می‌شوند، به این دلیل است که این افراد در انتخابات گذشته حضور داشته‌اند ولی ممکن است برای انتخابات آینده اصولگرایان تصمیم بگیرند فرد جدیدی را وارد عرصه کنند، کسی که تا به حال به صحنه نیامده باشد و آزموده نشده باشند.»
این اظهارات بسته و کاملا شخصی از سوی برخی از چهره‌های منتسب به اصولگرایی باعث یک هیاهوی رسانه‌ای با منشاء اصلاح‌طلبی و دولتی شد و آن را به کل جریان اصولگرایی نسبت دادند. اینگونه تبلیغ حمایت اصولگرایی از روحانی در حالی صورت می‌گیرد که اصولگرایان در زمینه انتخابات سال آینده و معرفی نامزد یا نامزدهای احتمالی، فعالیتی را شروع نکرده‌اند و تمامی مباحث مطرح شده تا به امروز نیز در حد حدس و گمان بوده و قاطعیتی در آنها مشاهده نمی‌شود. اما با فرض گرفتن مطرح شدن حمایت اصولگرایان از حسن روحانی در انتخابات سال ۹۶، می‌توان چند معلول را نسبت به آن در نظر گرفت که این شایعه حمایت معلول چه چیزهایی است:
همانطور که عنوان شد، کارنامه اقتصادی حسن روحانی به گونه‌ای است که رقیب مطرح می‌تواند آن را به چالش بکشد. به چالش کشیدن کارنامه اقتصادی روحانی در صورت باقی ماندن شرایط اقتصادی فعلی در سال آینده، می‌تواند باعث ریزش شدید آرای روحانی به نفع رقیب شود. بنابراین ایجاد موج روانی در میان اصولگرایان برای حمایت از روحانی می‌تواند، باعث خنثی شدن پیش از موعد چنین چالشی شود. معامله برسر پیروزی و از بین بردن تمامی خطرات احتمالی از سوی حامیان دولت نقطه کانونی این مباحث می‌باشد.
پا به میدان گذاشتن احتمالی محمود احمدی‌نژاد به میدان رقابت‌ها، یکی از دغدغه‌های اصلی حامیان دولت و اصلاح‌طلبان است. به همین خاطر است که هر تحرک کوچکی از سوی او با رصد دقیق رسانه‌ها و فعالین حامی دولت روبه‌رو می‌شود و به نقد جدی آن می‌پردازند. به طوریکه یک جمله یا عبارت ساده که از سوی احمدی‌نژاد عنوان می‌شود به تیتر یک رسانه‌های حامی دولت تبدیل می‌شود و به صورت تهاجمی با آن برخورد می‌کنند. حامیان دولت با احساس خطر هم‌پیمانی اصولگرایان و تشکیلات آنها با احمدی‌نژاد، قبل از وقوع آن بحث دوقطبی احمدی‌نژاد و روحانی را مطرح می‌کنند و به نقد مدیریت احمدی‌نژاد و لزوم هماهنگی اصولگرایان میانه‌رو با روحانی می‌پردازند.
اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در یک خطای محاسباتی به صورت مطلق‌گرا به نتایج انتخابات ۹۲ و۹۴ می‌نگرند و آن را نقطه هزیمت تحلیل‌های خود قرار می‌دهند. بدین صورت نتایج انتخابات گذشته را شکست مطلق اصولگرایان می‌دانند که دیگر از سال ۹۲ نمی‌توانند کمر راست کرده و باید شاهد شکست‌های سنگین‌تری باشند. این در حالیست که نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ در حالی بدست آمد که یکی از اصلی‌ترین عوامل پیروزی روحانی، عدم اتحاد اصولگرایان حول یک نامزد مشخص بود با این حال سبد رای اصولگرایان در سال ۹۲ آنچنان که اصلاح‌طلبان عنوان می‌کنند خالی نبود و مجموع آرای آنها می‌تواند به عنوان پتانسیلی برای انتخابات آینده باشد. از سوی دیگر در انتخابات مجلس ۹۴ نیز، اصولگرایان تنها اکثریت مطلق را در مجلس از دست دادند و این به معنای شکست نیست. از این‌رو حامیان دولت با مطرح کردن شکست‌های مطلق اصولگرایان در انتخابات گذشته، انتخابات سال آینده را نیز پیش‌بینی می‌کنند و نتیجه آن را به نفع نامزد خود می‌دانند ولی در همین زمینه یارگیری از اصولگرایان را نیز ضروری می‌دانند.
چندشقه کردن جریان اصولگرایی پیش از موعد. حامیان دولت با تقسیم اصولگرایان به میانه رو و افراطی و لزوم اتحاد میان جریان‌های سیاسی برای حاشیه‌نشین کردن افراطیون، سعی در انشعاب در میان اصولگرایان و تشکیک دارند. هرگونه انشعابی در این جریان می‌تواند به نفع حسن روحانی باشد و ضمانتی برای پیروزی بدون دردسر در سال آینده نیز باشد. همانطور که معرفی چند نامزد از سوی هر جریانی برای انتخابات می‌تواند به ضرر آن جریان تمام شود، انشعاب و چندشقه شدن نیز همان خطر را به دنبال دارد. از این رو موضوع میانه‌رو و تندرو از سوی حامیان دولت در میان اصولگرایان مطرح می‌شود تا آنها حتی به سمت نامزدهای احتمالی چون محمدباقر قالیباف نیز حرکت نکنند.
از یک‌سو مطرح کردن مباحث انتخاباتی از سوی حامیان دولت و اصلاح‌طلبان ممکن است به این خاطر باشد تا اصولگرایان نامزد احتمالی و مورد حمایت خود را زودتر معرفی کنند تا کمیته تخریب مانورهای هیجانی و مخرب خود را زودتر بر علیه آن گزینه یا گزینه‌ها شروع کند.

 1. یک دوست طرفدار آقای احمدی نژاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 0

  قرارگرفتن اصول گراهای واقعی که تحت رهبری رهبرفرزانه میباشند درکنار آقای دکتر احمدی نژاد فقط خوب میتواند به پشتیبانی ملت شهید پرور پشت سر امام خامنه ای نابودی صهیویست ها به سرکردگی استکبار آمریکای جنایتکار را سرعت بیشتری بدهند ودرتعجیل ظهور حضرت ولی امر عج کمک نمایند که این خطر را نیز خوداستکبار ونوچه هایش خوب حس میکنند

 2. Mahziar :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  قرار گرفتن احمدی نژاد کنار مشائی، بزرگترین خطر برای اصول گرایی است. اگر آقای احمدی نژاد رأی اصول گرایان و ملت شریف ایران را می خواهد باید از مشائی ابراز برائت کند!

 3. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  راه برای بازگشت
  دیگران بسته نیست
  اما دکتر احمدی نژاد
  هرگز جناب مهندس مشایی
  را از خود نخواهد راند

 4. حامد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  استراتژی هاشمی برای مبارزه با اصولگرایان علم کردن کاندیدهای متعدد و خرد کردن ارای مردم است .. با وجود احمدی نژاد اجماع بر سر هر کس دیگری کاری عبث است …. اصولگرایان گاه باید از از اصلاح طلبان یاد بگیرند که چطور همه شان سر حسن روحانی جمع شدند و رای هاشان را به صندوق او ریختند . آقای مصباحی مقدم ! نمی دانم چه قولی به شما داده اند … اما لطفا تفرقه افکنی نکنید …. فقط احمدی نژاد… این خواست یک ملت است.

 5. امیر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  دوستان انقلابی:تیترکنیدتامسئولین خجالت بکشند:دستان شمارامی بوسم تیترکنید.مطلب رابخوانیداشکتون درمیاداشاره داشته به یارانه دکتراحمدی نژاد.
  //از ترک‌تحصیل به دلیل نداشتن لباس تا خردکردن نان در آب جوش به جای شیرخشک
  ترک‌تحصیل «پژمان» و «پیمان» به دلیل نبود امکانات، خوراندن نان خشک خردشده به «کامران» یک ساله به جای شیرخشک، واقعیت‌های تلخ زندگی یک خانواده ۵ نفره در همین نزدیکی است که چشم امید به حمایت مردم و مسؤولان بسته‌اند.

  به گزارش مشرق، قلم در جستجوی واژه‌ای در میان کلمات در جدال است، افکارم برای نوشتن یاری نمی‌کند، گفتن از تلخی‌های زندگی کسانی که هم نوع من هستند ولی در سختی روزگار می‌گذرانند، اینجا زندگی سخت جاری است، از عمق بدبختی‌هایشان برایم گفته بودند، اما چه زیبا گفته‌اند، شنیدن کی بود مانند دیدن، در کوچه پس‌کوچه‌های نایسر در خانه‌ای با شرایط سخت روزگار را سپری می‌کنند.

  از درب ورودی خانه که بگذری وضعیت نامناسب سرویس بهداشتی بی در و پیکر که کمتر رنگ و بویی از بهداشت دارد، نخستین صحنه‌ای است که می‌بینم، چندین پله را باید به سختی بالا برویم تا به درب ورودی منزل مسکونی خانه رسید، فراست خانم با اندام نحیف در حالی که پسرش «کاروان» یک ساله را در بغل دارد با شنیدن صدای ما به استقبالمان می‌آید.

  پدر خانواده بیش از ۸ سال است با مشکلات تنگی نفس دست و پنجه نرم می‌کند، بیماری که او را خانه‌نشین و فرزندان و همسر را مجبور به تحمل مشقت و سختی‌های بی‌شمار کرده است.

  بچه‌ها نان می‌خواهند و پدر آهی در بساط و رمقی در بدن ندارد تا جایی که کاروان یک ساله به ناچار باید نان خشک خیسانده در آب قند و یا در خوشبینانه‌ترین حالت بیسکویت بخورد.

  حضور چند نفر مهمانان در اتاق، هوا را سنگین کرده است، نفس‌های آقای حسینی را به شماره انداخته است، انگشتان استخوانی‌اش را به دور اسپری تنفسی حلقه می‌کند تا هوای تازه‌ای را وارد ریه‌هایش کند.

  چشمان درشت و کنجکاو «کاروان» یک ساله به دنبال دستان پدر دو دو می‌زند، با دستان کوچکش اسپری را با سرعت خاصی از دست پدر می‌گیرد.

  پدر چندین بار اسپری را در دهانش فشار می‌دهد و بعد از یک مکث چند ثانیه‌ای، اسپری را از نگاه کاروان مخفی می‌کند.

  اما تقلای کودک ادامه دارد و پدر راهی جز تسلیم شدن به روی خود نمی‌بیند…

  فراست خانم همچنان خیره به همسر بیمارش از عدم توانایی خرید شیر برای کاروان یک ساله تا تهدید صاحبخانه برای بیرون انداختنشان در صورت عدم افزایش اجاره‌بها که می‌گوید، جریان باریک قطرات اشک از صورتش به پایین می‌خزد و بیم بی‌خانمان شدن در این شرایط، اندام نحیفش را می‌لرزاند.

  کودک خردسال که کنجکاوانه بخاطر موبایل به طرفم می‌آمد، پاهایش به سختی روی زمین قرار می‌داد، پاهای پرانتزی کاروان از نگاه یکی از خیرین که به همراهم آمده بود، مخفی نماند.

  اما مادر حتی جسارت فکر کردن به مشکل و یا بیماری در کودکش را به خود نمی‌دهد و در پاسخ به اصرار ما بر اینکه کاروان را به پزشک متخصص ببرد، گفت: به‌خدا پولی برای خرید شیرخشک ندارم و چندین روز است به جای شیرخشک، بیسکویت را در شیشه‌اش می‌ریزم.

  به سختی نگاه غصه‌دارش را از روی صورتم برداشت و با قدم‌های سنگین برای مخفی کردن اشک‌هایی که بر صورتش سخت سیلی می‌زد از چارچوب درب اتاق خارج شد.

  آقای حسینی که وجودش از غم چنگ انداخته به قلب همسرش سخت ملتهب شده بود نگاهش بر چشمان «پیمان» تلاقی خورد و گفت، خدا هیچ پدری را شرمنده فرزندانش نکند.

  پیمان بی‌تاب‌تر از پدر و مادرش بود، اضطراب را از انگشتانش که بی‌اختیار در هم باز و بسته می‌شد می‌توانستی حس کنی، کمتر حرف می‌زد و گوش‌هایش را برای هضم آنچه از زبان پدر و مادرش خارج می‌شد تیز کرده بود.

  وقتی از ترک‌تحصیل برادرش پژمان بعد از هشت سال تحصیل صحبت می‌شد، پیمان بیشتر و بیشتر در خود جمع میشود تا از تیرراس نگاهمان در امان باشد.

  پدر مشکلات مالی و نبود امکانات را دلیل اصلی ترک تحصیل پژمان و کمی بعدتر ترک تحصیل پیمان عنوان کرد و گفت: تنها درآمد ما یارانه است که ۱۲۰ هزار تومان آن هم برای اجاره خانه می‌رود.

  نگاهم را به سمت پیمان می‌چرخانم و می‌پرسم، درس خواندن را چرا رها کردی و اصلا علاقه به درس داری یا نه؟ می‌گوید: نمی‌خواهم آینده نامعلومی داشته باشم، اما بچه‌های مدرسه لباس‌هایم را مسخره می‌کنند.

  از اینکه دوستانم پول دارند و من جیبم خالی و لباس‌هایم پاره است خجالت می‌کشم این است که می‌خواهم کار کنم تا حداقل کمی از بدبختی‌های خانواده‌ام کم شود.

  برادرم شیر برای خوردن ندارد و پدرم با این شرایط سخت و مریضی نمی‌تواند کار کند چطوری می‌توانم این همه رنج و بدبختی را ببینم و درس بخوانم.

  فراست خانم رشته کلام را از پیمان می‌گیرد و در حالی که به پیمان خیره مانده، می‌گوید، نمی‌توانیم با هر کسی بفرستیمش حتی سرمایه اندکی برای راه‌اندازی دست‌فروشی در حد جزء هم نداریم چند روز پیش همراه عمویش برای کار ساختمانی رفت، ولی کار سخت از توانش خارج است.

  می‌ترسم در حین کار هم مشکلی برایش پیش بیاید و زخم کهنه روی قلبم را تازه کند، برای دقایقی سکوت بر فضا حاکم می‌شود، فراست خانم که انگار داغ دلش تازه شد، بی‌توجه به محیط اطراف اشک می‌ریزد و می‌گوید داغ مرگ دخترم هنوز هم با گذشت چندین سال همان تازگی را دارد و نمی‌توانم دوباره چنین تجربه تلخی برایمان تکرار شود.

  علت مرگ دخترش را می‌پرسم می‌گوید، سانحه تلخ تصادف فرزندم را از من گرفت.

  آقای حسینی، که دید خانمش دیگر توان ادامه تعریف آنچه به سرشان آمده ندارد، گفت: دخترم در داخل خودرو یکی از همسایه‌ها تصادف کرد و از دنیا رفت، حتی اجازه ندادیم راننده یک روز در زندان بماند.

  تقدیر الهی تا آن زمان به ما داده بود و تقدیرش اینگونه رقم خورده بود، به‌خدا با وجود مشکلات مالی زیادی که داشتیم حتی یک ریال دیه نگرفتیم.

  آن کسی که دخترم در ماشینش تصادف کرد خودش هم حال و روز و شرایط بهتر از ما نداشت این بود که فورا رضایت دادیم.

  می‌پرسم، آیا برای حمایت به نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و یا کمیته امداد مراجعه نکرده‌ای؟

  فراست خانم گفت، چندین بار به کمیته امداد مراجعه کردم ولی می‌گویند، چارچوب و قوانین اجازه نمی‌دهد که شما را حمایت کنیم.

  این را که می‌گوید، اشک امانش را می‌برد در میان هق‌هق گریه‌هایش می‌گوید به‌خدا وضعیت من و فرزندانم خیلی سخت است نمی دانم دیگر به کجا پناه ببرم و الان تنهای امیدم به کمک و لطف خیرین است.

  چرا باید دو فرزندم به دلیل نداشتن توان مالی ترک تحصیل کنند، چه آینده‌ای در انتظارشان باشد؟ این هم حال روز فرزند کوچکم که تا دیروز تنها نگران تهیه شیرش بودم و الان مشکل پاهایش به دردها و مشکلاتم اضافه شد…

  می‌پرسم، آیا آموزش و پرورش شرایط زندگی شما را می‌دانند و کمک و حمایت تحصیلی نکرده‌اند؟، می‌گوید: آنها کتاب‌های درسی را به صورت رایگان در اختیارشان می‌گذارند، اما واقعا تنها نیاز یک دانش‌آموز فقط کتاب درسی نیست…

  واقعا برای تهیه خوراکشان در سختی و فشار هستیم و تنها ممر درآمدمان همان یارانه است که باید از این ماه کاملا به صاحب‌خانه بدهیم، چرا که در غیر اینصورت وسایلمان را بیرون می‌اندازد.

  تنها خواسته‌ام این است که حداقل زمینه بازگشت فرزندانم به محیط تحصیل فراهم شود و اجازه ندهند آینده تاریک و نامشخصی به واسطه مشکلات مالی برایشان رقم بخورد.

  آنچه در این گزارش و بیان سرگذشت این خانواده به رشته تحریر درآمد، تنها با هدف رفع گره کوری است که به زندگی این خانواده افتاده است و این تنها با کمک خیرین امکان پذیر است چرا که شاید به دلیل وضعیت اقتصادی کشور، دستگاه های حمایتی نتوانند به همه نیازمندان رسیدگی کنند.

  شاید خانواده‌هایی از این دست در جامعه ما زیاد باشد، اما خدا خواسته که این خانواده امروز از دریچه یک رسانه به مردم و مسؤولان معرفی شوند تا بخشی از مشکلات آنها حل شود.

  مهربانی ساده است، ساده‌تر از آنچه فکرش را بکنی، کافی است به خودت ایمان داشته باشی و به معجزه مهر و به دست‌هایت فرمان دهی تا بر سر نیازمندان نه از سر ترحم بلکه با قلبی سرشار از مهر و محبت دستی بکشی و یاد بگیری انسان‌بودن فقط زنده‌بودن نیست و باید زندگی کرد و زندگی چیزی جز مهربانی و عشق ورزیدن به آفریده‌های خداوند نیست …

  گاهی خدا می‌خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد، وقتی دستی را به یاری می‌گیری، بدان که دست دیگرت در دست خداست…

  —————————

  گزارش از: شیرین مرادی

 6. رحمان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  لطف کنید اینقدر روحانی روبزرگش نکنید باهرکه مقایصه میکنید عیبی نداره ولی درمقابل اجمدی نژاد ……اره کیلو چند

 7. جعفر محمدی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  اتفاقاً بهترین فرصت برای روحانی ه ، اصولگراهای بی وجود و بی تدبیر حنما به دکتر آسیب میرسونن

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: