تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ - ۱۱:۵۴ کد مطلب 113266

محسنی اژه ای: دریافت حقوق‌های نجومی قطعا خلاف عدالت است

بانک‌ها می‌گویند برای وام ازدواج اعتبار ندارند اما به چند مسئول ۱.۵ میلیارد وام کم‌بهره دادند

بانکها برای پرداخت وام ازدواج که تصویب شده به شدت اصرار دارند که نقدینگی وجود ندارد اما در این قضیه به ۵ نفر هر کدام ۳۰۰ میلیون تومان که جمعا یک و نیم میلیارد تومان می‌شود وام داده‌اند.

به گزارش میدان۷۲ غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود افزود: طی روزهای گذشته موردی را دیدم که برخی سایت‌ها نوشته بودند اعضای یک صندوقی که ۳ نفر از آنها بازنشسته بودند و حقوق بازنشستگی از جای دیگر دریافت می‌کردند، بیش از ۳۰ میلیون تومان حقوق ماهانه دریافت کردند و در بین اینها کسی بود که حقوق ۵۷ میلیون تومانی گرفته بود.

وی ادامه داد: همچنین علاوه بر آن برای هر کدام از این افراد ۳۰۰ میلیون تومان وام با نرخ ۴ درصد سود  اختصاص یافته بود. این در حالی است که امروز بانکها برای پرداخت وام ازدواج که تصویب شده به شدت اصرار دارند که نقدینگی وجود ندارد اما در این قضیه به ۵ نفر هر کدام ۳۰۰ میلیون تومان که جمعا یک و نیم میلیارد تومان می‌شود وام داده‌اند.

محسنی اژه‌ای افزود: اگر این یک و نیم میلیارد را می‌خواستند وام ازدوج بدهند شامل ۱۵۰ نفر می‌شد؛ آیا این خلاف عدل نیست؟

وی ادامه داد: دولت باید در این گونه مسائل ورود کند و اگر نیاز به اصلاح قانون و مقررات وجود دارد، انجام شود و این قضایا قطعا نباید در آینده ادامه یابد و کسانی که وجوهی را خلاف عدل بردند باید بازگردانند.

معاون اول قوه قضائیه توضیح داد حتی اگر روزنه‌ای در قانون وجود داشته باشد، من نوعی چرا باید این وجوها را بردارم؟  بنابر این یکی از اولویت‌های دستگجاه قضایی که در سال ۹۵ که در سال گذشته نیز پیگیری شد احیای حقوق عامه در موضوعات مختلف است.

محسنی‌اژه‌ای  به موضوع حقوق‌های چند ده میلیونی و نجومی مدیران در دستگاه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: در این مسئله دستگاه‌های دولتی و سازمان بازرسی وارد شدند و متاسفانه حقوق‌های غیرمتعارف و چند ده میلیونی برخی مدیران مسلما خلاف عدل است.

وی با بیان اینکه افراد در ازای کاری که انجام می‌دهند باید دریافتی داشته باشند گفت: ما نیز قبول داریم که ممکن است دریافتی یک فرد متخصص با فرد غیرمتخصص تفاوت داشته باشد و این اشکالی ندارد اما همان کار تخصصی نیز از لحاظ کمی و کیفی ارزشی دارد و نمی‌توان بدون محاسبه و رعایت عدل هرچقدر خواستیم به خودمان اختصاص دهیم و از روزنه‌های قانونی برای این کار استفاده کنیم زیرا این امر خلاف عدل و عدالت اجتماعی است.

وی اضافه کرد: در همین ارتباط به سازمان بازرسی کل کشور دستور داده شد تا در مرحله اول تحقیق کند و ببیند چه کسانی این رقم‌ها را دریافت کردند؟ چقدر گرفتند؟ و با چه توجیهی دریافت کرده‌اند؟ در حال حاضر سازمان بازرسی کل کشور گزارش مقدماتی آن را آماده کرده و احتمالا طی هفته جاری و یا هفته اینده ارائه می‌شود.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه ایا انتشار فیش های حقوقی جرم است گفت: انتشار فیش‌های حقوقی جرم نیست، اما اگر به حیثیت افراد و خانواده‌شان لطمه وارد کند صحیح نیست.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سئوالی در رابطه با حکم جهرمی مدیرعامل سابق بانک صادرات تصریح کرد: جهرمی به حکم صادره اعتراض نکرده و حکم وی قطعی شده است و خلاف قانون نیست، حکم صادره در رابطه با اتهام فساد مالی نبوده است.

محسنی اژه‌ای همچنین در رابطه با توقیف سایت جهان نیوز گفت: این توقیف مربوط به قوه قصاییه نبوده‌و هیات نظارت بر مطبوعات آن را توقیف کرده است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سئوال که آیا شرکای بابک زنجانی می‌توانند وثیقه بگذارند، گفت: هر کسی که در ایران وثیقه داشته باشد و وثیقه آن مشکلی نداشته باشد می تواند وثیقه بگذارد.

حجت‌الاسلام و المسلیمن محسنی‌‌اژه‌ای در خصوص حادثه شهران گفت: قطعا پرونده‌ای در این رابطه تشکیل خواهد شد و قاضی در این خصوص به تنهایی نمی تواند نظر دهد و باید نظر کارشناسان مطرح شود. فردی که فوت شده حقوقی دارد و به وی دیه تعلق می‌گیرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: