تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱ - ۰۷:۰۲ کد مطلب 113293

لطف الله فروزنده در گفت و گو با میدان72:

دستور افزایش حقوق ها توسط سازمان مدیریت دولت یازدهم صادر شده است

دستورالعمل افزایش حقوق ها در دولت یازدهم و توسط سازمان مدیریت صادر و مبنای پرداخت حقوق مدیران قرار گرفته است و دستور العملی هم که در دولت فعلی نوشته شده باشد مفهومی ندارد که بگوییم در دولت قبل اتفاق افتاده است.

به گزارش میدان۷۲ در روز های اخیر صحبت هایی مبنی بر صدور فیشهای حقوق نجومی برای برخی از مدیران و اعطای وام و تسهیلات به آنان مطرح شده است.برخی این قضیه را تقصیر دولت قبل دانستند و ادعا کردند که این فیش ها در دولت سابق صادر شده است.در خصوص صحت و سقم این ماجرا به سراغ دکتر لطف الله معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری در دولت دهم رفتیم و نظر ایشان را جویا شدیم.

لطف الله فروزنده در خصوص صدور فیشهای حقوقی برخی مدیران با مبالغ بالا در دولت دهم گفت: قطعا اگر در دولت قبل  چنین چیزی بوده افزایش در دوران این آقایان اتفاق افتاده چون دستورالعمل بانکها و شرکت ها بر اساس دستور العمل ماده پنجاه قانون برنامه بوده است.
این دستور العمل در دولت یازدهم توسط سازمان مدیریت صادر و مبنای پرداخت حقوق مدیران شده و دستور العملی هم که در دولت فعلی نوشته شده باشد مفهومی ندارد که بگوییم در دولت قبل اتفاق افتاده است.

وی  در خصوص مقصر جلوه دادن پی در پی دولت قبل در مشکلات دولت نیز افزود: افکار عمومی باید در مورد تقصیراتی که به گردن دولت قبل می اندازند تصمیم بگیرد بنده که مدافع دولت قبلی و فعلی نیستم و افکار عمومی باید در این خصوص که چه کسی درست میگوید تصمیم بگیرد.

فروزنده در رابطه با اقدام برخی سیاسیون در انتشار فیش های حقوقی خود گفت: به هر حال این مسئله باید بررسی شود، در بحث حقوق ها قانون مدیریت خدمات کشوری داریم که حداکثر حقوق ها هفت برابر حداقل حقوق باید باشد.این مسئله باید بررسی بشود، اگر رعایت کردند چه بهتر اگر نه باید توسط مراجع قانونی برخورد شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: