تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱ - ۱۰:۵۳ کد مطلب 113338

منبع فیش های حقوقی ۲۰۰ میلیونی امروز را در نهاد ریاست جمهوری پیگیری کنید

 به گزارش میدان ۷۲ محمدصادق کوشکی منبع فیش های حقوقی ۲۰۰ میلیونی امروز  را در نهاد ریاست جمهوری دانست و تصریح کرد: متاسفانه در خود نهاد ریاست جمهوری افرادی را داریم که اگر فیش های حقوقیشان منتشر بشود، مردم متوجه میشوند  که ریشه کجاست. آنطور که در ادبیات فارسی است که: ” اگر ز باغ […]

 به گزارش میدان ۷۲ محمدصادق کوشکی منبع فیش های حقوقی ۲۰۰ میلیونی امروز  را در نهاد ریاست جمهوری دانست و تصریح کرد: متاسفانه در خود نهاد ریاست جمهوری افرادی را داریم که اگر فیش های حقوقیشان منتشر بشود، مردم متوجه میشوند  که ریشه کجاست. آنطور که در ادبیات فارسی است که: ” اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی/بر آورند غلامان او درخت از بیخ “. اگر پرداخت هایی که برای دستیاران رئیس جمهور غیر شفاف است، دقیق شود و فیش واقعی منتشر شود، آنوقت بقیه کسانی که حقوق های کلان میگیرند حساب خودشان را خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه اعضای هیئت دولت باید فیش های حقوقی خود را منتشر کنند تا شفافیت حاصل شود، افزود: بالاخره باید ببینیم هیئت دولت فعلی چند بار در طول سه سال برای خودشان حقوق اضافه تصویب کرده اند. اینکه آقای نوبخت حقوق خودش و رئیس جمهور رو اعلام نمیکند و اعلام می دارند که ما حقوق هیئت علمی میگیرم واقعا باید شفاف سازی شود و اینطور نشود که عده ای در وزارت بهداشت به نام هیئت علمی، حقوق ۱۰۰ میلیونی بگیرند.

این استاد دانشگاه با اشاره به راهکارهای مقابله با پدیده حقوق های نجومی اظهارداشت: وجودخلاءهای قانونی، راه فرار های قانونی را از طریق اختیارات بی‌جایی که با نام قانون به مجموعه های دولتی داده می شود تا که خودشان این حقوق و مزایا رو تعیین کنند، باز می کند که باید  این اختیارات به طور جدی سلب بشود و مجلس در قالب یک طرح  در جهت ریشه کن کردن این رویه اقدام کند.

فیش حقوقی هر فرد یک سند دولتی است و دلیلی ندارد مخفی بماند

وی در ادامه افزود: باید نظام پرداخت ها دقیقا شفاف باشد بدین معنی که بشود فیش حقوقی هر فردی را دید. فیش حقوقی هر فرد یک سند دولتی است و دلیلی ندارد مخفی بماند. اگر کسی بر اساس قانون دریافتی دارد چرا باید محرمانه باشد و همین محرمانه بودن یعنی مشکل دارد.

کوشکی در پایان ضمن تشکر از رسانه های افشاکننده حقوق های نجومی، خاطرنشان شد: این مسئله با نظارت مطبوعات و افشاگری مطبوعاتی مطرح شد و اگر مطبوعات و رسانه‌ها ساکت می‌شدند این عفونت و زخم چرکین سر باز نمی کرد.

منبع : دانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: