تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱ - ۱۷:۳۴ کد مطلب 113387

با مجوز وزارت ارشاد:

گروه «سگ‌های زرد» در قطعه هنرمندان دفن می‌شوند اما مجوز تدفین حبیب محبیان در قطعه هنرمندان، صادر نمی‌شود!

۳سال پیش پرونده گروه «سگ‌های زرد» و مرگ۳ جوان ایرانی در آمریکا توسط یک گروه رقیب سرتیتر همه خبرگزاری‌ها شد؛ پلیس نیویورک اعلام کرد ۳ نفر به اسامی آرش و سروش فرازمند و علی اسکندریان به قتل رسیده‌اند و جوان دیگری نیز زخمی شده است.

به گزارش میدان۷۲؛ یاسین قاسمی:  تقریبا ۳سال پیش پرونده گروه «سگ‌های زرد» و مرگ۳ جوان ایرانی در آمریکا توسط یک گروه رقیب سرتیتر همه خبرگزاری‌ها شد؛ پلیس نیویورک اعلام کرد ۳ نفر به اسامی آرش و سروش فرازمند و علی اسکندریان به قتل رسیده‌اند و جوان دیگری نیز زخمی شده است. جالب است که این دو از فعالان موسیقی زیرزمینی در ایران بودند که به دلیل فعالیت‌های زیرزمینی و غیرقانونی هیچگاه نتوانستند مجوز از وزارت ارشاد برای انتشار آلبوم و موسیقی‌هایشان کسب کنند و به خارج از کشور مهاجرت کردند اما نکته حایز اهمیت این است که اجساد آنها با هزینه(۱۰۰میلیون تومان) وزارت ارشاد به ایران منتقل و در قطعه ۸۸ بهشت زهرا که هنرمندان ایران در آن خاکسپاری می‌شوند، دفن شد.

اما جالب‌انگیز می‌شود، آن هنگامی که ندا انتظامی، مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد می گوید: «آرش و سروش فرازمند فرزندان همین سرزمین بودند که اگر به آنها مجوز داده می شد شاید هیچ وقت کشور را ترک نمی کردند. در دوره ای که علی مرادخانی مدیر دفتر موسیقی بود تعداد زیادی از گروه های موسیقی زیرزمینی مجوز گرفتند چون ایشان معتقد بودند اگر این گروه ها مجوز بگیرند، برای انتخاب شعر، موسیقی، تولید آلبوم و… باید تحت نظارت وزارت ارشاد باشند و همین باعث می شود فعالیت هنری شان در مسیر درستی قرار گیرد.»

این سخنان در حالی رسانه‌ای شده ‌است که اگر مدیران ارشاد و یا اعضای هیئت مدیره خانه سینما تنها نگاهی به سایت رسمی گروه «سگ های زرد» و یا در فیس بوک می‌کردند و بخش «درباره ما» را مرور می‌کردند شاهد علایق این جوانان می‌شدند و بعد به قول خود، کاری فرهنگی برای نظام انجام می دادند. در این بخش از سایت رسمی این گروه “علاقه به مسایل جنسی”، “مواد مخدر” و “موسیقی راک” آمده است.

حال بماند از زمانی که مرادخانی در دولت یازدهم به سمت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دست پیدا کرد، حواشی فراوانی از این قبیل مسائل نیز بوجود آمد.

اما دلیل دولت یازدهم را در عدم صدور مجوز تشییع و خاکسپاری حبیب محبیان در تهران را به دلیل جلوگیری از تکرار مراسم تشییع چند صدهزار نفری مرتضی پاشایی اعلام کردند و همچنین مسئولان مربوطه، بر برگزاری مراسم تشییع و تدفین باید در مازندران و روستای محل سکونتش تاکید کردند!
اما آنچه واقعیت دارد این است که دولت تدبیر و امید، روی خوشی نداشت که خواننده‌ای که در دولت قبلی به وطن بازگشت، در تهران تشییع و در قطعه هنرمندان خاکسپاری شود؛ پاسخ به این معادله آنچنان پیچیده‌ هم نیست!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: