تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ - ۰۸:۴۰ کد مطلب 113405

درد دل تکان دهنده یک جانباز شیمیایی با میدان72

کاش همان زمان جنگ از بین میرفتم

من باید چکار کنم که به حقم برسم؟ آیا وقتی پارتی و آشنایی که بتواند کاری انجام بدهد ندارم باید حقم از بین برود؟ خسته شدم , تمام ریه ام را چرک گرفته و از گوشم چرک بیرون می اید .چکار کنم چه خاکی بر سرم بریزم کاش درهمان زمان جنگ از بین میرفتم.

متن زیر درد دلهای تکان دهنده یک جانباز شیمیایی است که در ختیار میدان۷۲ قرار داده شده است:

سلام وقت بخیر من علی ثنائی در اکثرعملیات ها و تک و پاتک دشمن در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتم به علت شیمیائی شدن و بردن من از خط در والفجر هشت از اروندرود فاو به گلف اهواز با مدرکی که دستم بود درسال ۸۳ جهت کمیسون رفتم.

در آنجا نوشتند ممکن است شیمیائی باشد و درصد ندادند ولی درسال ۹۳  با مراجعات به سپاه که مگرمیشه من درخط مجروح شده باشم بدنم چرک کرده ودختر و پسرم که درسالهای ۶۸ و ۷۴ بدنیا آمده اند مثل من تنگی نفس دارند و دائم سرفه میکنند و بدنشان چرک دارد وباید دارو مصرف کنیم (اینقدرداروخوردیم خسته شدیم) و در هوای گرم نمیتوانم نفس بکشم تا اینکه مشخص شد آقای نویسنده که برگه اولیه من را زمان مجروحیت من گفتم ثنائی ایشان صنایی نوشته است و حنایی میخواندند به این دلیل من مدرکی نداشتم که خدا خیر بدهد سرباز سپاه را که با زدن نام و فامیل و نام پدر و شماره پلاک , پرونده ام در سال ۹۳ پیدا و گواهی مجروحیت من صادر شد و نوشتند مدارک قبلی باطل که بامدارک پزشکی و اسپیرومتری و گواهیهای پزشکان متخصص  مشاور کمیسیون پزشکی بنیاد منطقه سه مشهد ریه و اعصاب و روان و پوست و چشم را تائید کرد ولی باز هم کمیسون درصدی به من نداده است.

هر روز در حال بازی دادن من هستند. میگویند استعلام کردیم .در مدارک من  مشخص است روزهایی که در جبهه حضور داشتم  میگویند چون بودجه نیست مساعدت هم نیست وقتی آشنا و پارتی نداشته باشی حقَت را ضایع میکنند.

من که جز خدا کسی را ندارم چکارکنم؟  شما را بخدا من حق خودم که در جبهه حضور داشتم و مجروح شدم را میخواهم . به زور  و باپارتی چیزی را نمیخواهم نمیدانم چکار کنم.

زجر میکشم همسرم خواهرشهید است تنها خواهر تنی زمانیکه مادر زنم بود هیچکس نگفت حالت چطور است تا وقتی برحمت خدارفت از بنیاد هم میتونید سئوال کنید که خانواده شهید , خواهرش که از طرف مادرش وکالت داشت که تمام کارها را همسرم  که خواهرشهید است چند بار بنیاد آمد  و چه چیزی گرفته حتی یک نامه و یا کارت شناسایی. میگویند برای خواهر و برادر شهید چیزی ندارند و نمیدهند.

حقوق بازنشستگان را ملاحظه بفرمائید عائله مندی و حق اولاد و سنوات و دیگر اینکه مگر بازنشسته حق ایثارگری یا رزمندگی ندارد ؟

علت بی کسی نیست شما را بخدا شما را به مقدساتتان قسم میدهم کمکم کنید من  که دراین مدت بدلیل اشتباه در نوشتن و خواندن عده ای در درج نام خانوادگی من را به حقم به درصدجانبازیم برسم خدا خیرتان بدهد شما را بخدا کمکم کنید من شما را نمیشناسم برای رضای خدا کمکم کنید.

من باید چکار کنم که به حقم برسم؟ آیا وقتی پارتی و آشنایی که بتواند کاری انجام بدهد ندارم باید حقم ازبین برود؟ خسته شدم و تمام ریه ام  را چرک گرفته و از گوشم چرک بیرون می اید .چکارکنم چه خاکی برسرم بریزم کاش درهمان زمان جنگ از بین میرفتم.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: