تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ - ۰۹:۵۸ کد مطلب 113433

آصفری: شهرک‌های صنعتی تبدیل به شهر ارواح شده‌اند/ دولت از بی‌برنامگی مفرط رنج می‌برد

نماینده ادوار مجلس گفت: متأسفانه شهرک‌های صنعتی به جای رونق صنعت و تولید، به شهر ارواح تبدیل شده‌ و واحدهای صنعتی آنها را برای درآمدزایی تبدیل به انبار کرده‌اند…قرار بود از مابه‌التفاوت قیمت بنزین که تک نرخی شده است و قیمت تمام شده آن محاسبه می‌شود، ۳۰ درصد سهم صنعت و ۲۰ درصد سهم کشاورزی باشد و مابقی به بخش‌های دیگر از جمله بحث هدفمندی یارانه‌ها اختصاص یابد که نه تنها این‌گونه نشد، بلکه قیمت حامل‌های انرژی بالاتر هم رفته است و باز هم اتفاقی نیفتاده است.

به گزارش مدان۷۲ محمد حسن آصفری در پاسخ به پرسشی در باره میزان تحقق برنامه‌های اقتصادی دولت، گفت: دولت اگر اقدامی را می‌خواسته انجام بدهد، متاسفانه تا به این لحظه انجام نداده است، چنانکه به عنوان مثال بحث سوئیفت یکی از مسایل مهمی است که تاکنون حل نشده است.

وی تصریح کرد: اگر واقعا تبادل مالی بدون مشکل از طریق سوییفت محقق شده است پس چرا غربی‌ها شرط و شروط چگونگی و زمان خرید کالا را برای ما تعیین می‌کنند که این مساله مغایر با اصل معاملات از این طریق است.

این نماینده ادوار مجلس در ادامه گفت: قرار بود از مابه‌التفاوت قیمت بنزین که تک نرخی شده است و قیمت تمام شده آن محاسبه می‌شود، ۳۰ درصد سهم صنعت و ۲۰ درصد سهم کشاورزی باشد و مابقی به بخش‌های دیگر از جمله بحث هدفمندی یارانه‌ها اختصاص یابد که نه تنها این‌گونه نشد، بلکه قیمت حامل‌های انرژی بالاتر هم رفته است و باز هم اتفاقی نیفتاده است.

آصفری تصریح کرد: با شعار زدگی نمی‌توان کشور را اداره کرد و با حرکات ژورنالیستی و وعده‌های مبتنی بر آن کشور اداره نخواهد شد.

وی افزود: متاسفانه شهرک‌های صنعتی تبدیل به شهر ارواح شده‌اند، به گونه‌ای که واحدهای صنعتی آنها را برای درآمدزایی تبدیل به انبار کرده‌اند، چرا که همه در حال تعطیلی‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا دولت با این وضعیت، تلاشی جدی در جهت بهبود وضعیت اقتصاد انجام نمی‌دهد، تا مشکلات مردم حل شود و پایگاه اجتماعی دولت دچار تزلزل نشود، گفت: دولت از یک بی‌برنامگی مفرط رنج می‌برد و علت نپرداختن به مقوله اقتصاد نیز از همین جا سرچشمه می‌گیرد، چنانکه مسوولان ذیربط به رییس جمهور اطلاعات غلط می‌دهند و وی هم مجبور می‌شود، با حاشیه‌سازی و طرح مسایلی چون بهشت و جهنم، بی‌سواد و باسواد خواندن منتقدان و امثال آن حواس و نگاه نخبگان جامعه را از مسائل اصلی کشور به ویژه اقتصاد دور کند.

این نماینده ادوار مجلس تاکید کرد: دولت فکر می‌کرد، همه مسایل از طریق سیاست خارجی حل می‌شود که پس از برجام دید اینگونه نشد.

وی تناقضات گفتاری مردان دولت در مسایل اقتصادی را عمدی ندانست و گفت: مردان دولت مجبورند هرکدام در حوزه کاری خودشان مسایل را حل کنند که در واقعیت این تناقضات آشکار می‌شود وگرنه اتفاقا آنها در صدد هماهنگ بودن با هم هستند، ولی در عمل چیز دیگری نمایان می‌شود.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: