تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ - ۲۲:۲۰ کد مطلب 113555

الهه کولایی در گفت و گو با «انتخاب»؛

حقوق های نجومی میراث دولت احمدی نژاد است که فرصت را برای افزایش حقوق ها فراهم آورد/ انتساب چنین فیش هایی به رئیس جمهوری درست نیست

ایرادی که به دولت در رابطه با حقوق های نجومی وارد است عدم برخورد جدی با این میراث سیئه و نامطلوب دولت گذشته است

الهه کولایی در گفت و گو با «انتخاب» درباره حقوق های میلیونی و حاشیه های اطراف آن برای تحت فشار قرار دادن دولت یازدهم گفت: در ابتدا باید در خصوص حقوق های میلیونی به قانون اشاره کنیم. اگر کوچک ترین مشکل یا مورد غیرقانونی یا سوء استفاده مالی از سوی هر فرد یا جناحی صورت گیرد باید رسیدگی شود و فرد متخلف نیز باید پاسخگو باشد و این یک اصل کلی است. اما من معتقدم آنچه در چند روز گذشته در خصوص  انتشارمیزان  حقوق های مدیران بانک ها رخ داد تنها یک تسویه حساب سیاسی با دولت بود.

کولایی در ادامه افزود: در طول سالیان گذشته زمینه‌ها و ابزار مختلفی برای حمله به دولت مورد بهره برداری قرار گرفته است. اما، موضوع انتشار فیش‌های حقوقی که از دریافت حقوق‌های مدیران دولتی در سطوح مختلف، به طور ناحق و ناروا، بدون در نظر گرفتن فشارهای اقتصادی وارده بر مردم خبر می داد؛ بیانگر آسیب هایی است که دولت را در ایفای وظایف خود در قبال مردم زمین گیر می کند.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: امید و توقع ملت نیز بر این است اگر هرگونه تخلفی توسط هر مقام دولتی نسبت به بیت المال مشاهده شود باید طبق قانون نسبت به آن رسیدگی شود و این عمل فراتر از مسایل جناحی و سیاسی است .

کولایی خاطر نشان کرد: اما اینکه فیش حقوقی فردی بدون مراجعه به مراجع قانونی ورسیدگی از مزاجع ذیصلاح از کانال های نادرست و با هدف تخریب دولت منتشر شود، پسندیده نیست چراکه از کجا معلوم رئیس جمهوری یا دولت یازدهم از چنین فیش هایی خبرداشته باشد بنابراین انتساب چنین فیش هایی به رئیس جمهوری درست نیست.

وی یادآور شد: اگر قصد و نیت این افراد کمک به دولت است می بایست از طریق طرح موضوعات در مراجع ذیصلاح و پس از اثبات اقدامات لازم صورت گیرد ونباید بی دلیل آبروی افراد ریخته شود و هرگونه مواجهه غیر اخلاقی با این موضوعات ناشایست است.

نماینده مجلس ششم در این رابطه افزود: ایرادی که به دولت در رابطه با حقوق های نجومی وارد است عدم برخورد جدی با این میراث سیئه و نامطلوب در دولت گذشته است. البته از سوی دیگر این موضوع را می توان فرصتی برای دولت دانست که به اصلاح این رویه نامطلوب بپردازد و به وظایف حقوقی و اسلامی خود در برابر ملت ایران عمل نماید.

حقوق های نجومی میراث دولت احمدی نژاد است که فرصت را برای افزایش حقوق ها فراهم آورد/ در دولت اصلاحات چنین حقوق های نجومی پرداخت نمی‌شد/ انتساب چنین فیش هایی به رئیس جمهوری درست نیست

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین در مورد مشی و رویکردی که دولت باید در برابر تخریب ها در پیش بگیرد گفت: در مورد همین موضوع انتشار فیش های حقوقی دولت باید این موضوع را فرصتی ببیند و در اصلاح این روند به طور جدی بکوشد، همچنین اذهان عمومی را به زمان پایه گذاری این رفتارها ارجاع دهد چرا که پیش از آن و در دولت اصلاحات چنین حقوق هایی پرداخت نمی‌شد و این میراث دولت قبل است که فرصت را برای افزایش حقوق ها فراهم آورده است.

 1. عبدالله ستمدیده :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  یک اپسیلن وجدان و دیگر هیچ.

 2. مردمی نژاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  به نظرم ایشون اول برن سواد سیاسیشون رو بالا ببرن بعد وارد گود سیاست بشن

  اگر میراثه چرا در دولت قبل کسی اینجوری حقوق بالا نمیگرفت؟

  حقوقی که مدیر بنفش در مسند نشسته در اسفند ۱۳۹۴ گرفته رو میندازید گردن دولتی که ۲ سال قبلش رفته؟؟
  حیا هم خ وب چیزیه که برخی ها ازش مبران

 3. احمدخواجوند :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بخشی این کلثوم ننه دیگه کیست

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  کاری ندارد. شما هم فیش مدیران و وزیران دولت سابق را منتشر کنید اگر راست می گویید.

 5. رحمان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ای بی وجدان ضمن اینکه خودت میدونی مربوط به کدام دولته اقای توکلی هم به پایه گذار این قضیه اشاره کردن وگفتن در دولت اصلاحات این اتفاق افتاده ، یعنی شما اصلا از این موضوع خبر نداشتین ها

 6. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  به جای این حرفها کافیست فیش حقوقی احمدی نژاد و دولتش و مدیرانش را منتشر کنید.

 7. ن :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  دولت یازدهم و سرانش اگر …. تقصیر احمدی نژاد است خوتان جمع کنید اشراف گرای خائن بس است مردم را به خاک سیاه نشاندید فقر و بیکاریجوانها بیداد میکند جوانها را سرگرم به فساد و موائ مخدر و مامواره کردید خودتان هر غلطی می خواهید می کنید امیدواریم اه مظلومان شما را بگیرد و بچه هایتان خوار و ذلیل شوند

 8. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  دقیقا مثل معاویه تحلیل کرده که گفت اگر امام علی عمار به جنگ نمیاورد ما اورا نمیکشتیم. پس علی (ع) قاتل عمار است

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: