تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۲ - ۰۹:۵۱ کد مطلب 113577

حقوقی های نجومی تقصیراحمدی نژاد است یا افشای آن!؟

در حالی که برخی دولتمردان پرداخت حقوق های چند ده میلیونی را تقصیر دولت قبل می دانند رسانه های اصلاح طلب افشای این فیش های حقوقی را کار مدیران باقی مانده از زمان احمدی نژاد در دولت یازدهم می دانند.

 به گزارش میدان ۷۲ ؛در حکایات قدیمی آمده مردی از خانه ای خروسی دزدید در کیسه ای انداخت و پا به فرار گذاشت همسایه ها که این صحنه رادیدند ، در پی او دویدند و بنای دزد دزد گذاشتند در نیمه راه دزد بخت برگشته که راه فرار را از دست داد و در بن بست گرفتار آمد با صدای بلند فریاد می زد به حضرت عباس من خروسی ندزدیده ام اما در همان موقع مردم دم خروس را که از کیسه بیرون آمده بود به وضوح می دیدند و در این بین مانده بودند حرمت قسم حضرت عباس را باور کنند یا دم خروس را که از کیسه بیرون زده است.

حکایت قسم حضرت عباس و دم خروس ماجرای این روزهای فیش های نجومی برخی مدیران و تناقض گویی های برخی دیگر از مدیران است.

از روز اول روی کار آمدن دولت یازدهم همه مسائل و کمبودها به گردن دولت قبل انداخته می شد در ابتدای این مسئله زیاد برای مردم حساسیت برانگیز نبود زیرا هر دولتی در ابتدای کار با سیاه نمایی دولت های قبلی را تخریب می کند تا کارهای خودشان را بیشتر به رخ بکشانند و مردم هم به این مسئله عادت کرده بودند.

اما با گذشتن چند ماه و چند سال از روی کار آمدن دولت یازدهم این مقصر دانستن دولت قبلی هنوز هم ادامه دارد و در گزارش های تلوزیونی نیز رییس دولت و بقیه دولتمردان همه مشکلات را گردن دولت قبل می اندازند مسئله ای که دیگر برای مردم قابل هضم نیست و این سوال پیش می آید پس در مدت این چند سال دولت فعلی چه کاری انجام داده است؟ اگر همه مشکلات هم تقصیر دولت قبل باشد دولت فعلی هم با شناخت اوضاع کشور وارد عرصه انتخابات شده و وعده و عید داده است پس چرا هنوز چیزی عملی نشده و همچنان مانند روزهای انتخابات تنها به حرف خلاصه می شود.

این روند مقصر دانستن دولت قبل ادامه داشت تا به فیش های نجومی حقوقی برخی مدیران رسید و باز هم در یک راه حل کوتاه دولت قبل مقصرحقوق های پرداختی در دولت فعلی شد،اما روزنامه اصلاح طلب افتاب که همواره همسو با دولت یازدهم حرکت می کند در یک سردرگمی افشای این حقوق های نجومی را کار مدیران باقی مانده از دولت قبلی دانست.

این روزنامه نوشت”از زمان قطعی شدن ترکیب وزرا، مدیران میانی، استانداران و نیز فرمانداران دولت حسن روحانی، رسانه‌های عمدتاً همسو با دولت و در اصطلاح حامی دولت بارها و بارها هشدار داده بودند که اصرار بر ادامه کار با مدیرانی با مهر و پلاک احمدی‌نژادی در مواقعی حساس دردسرساز خواهد بود و نیز خاطرنشان ساخته بودند که این بی‌احتیاطی محض حسن روحانی در چینش نیروهای سیاسی – اجرایی در نهایت وی را دچار چالش‌هایی عدیده خواهد ساخت و اما از آن جایی که دولت چندان به حرف دلسوزان مطبوعاتی خود توجهی نداشت این روزها شاهد این حقیقت تلخ هستیم که برخی با دادن آشکارای پاس‌های روی تور و برخی دیگر با اهدای پنالتی‌هایی مشکوک دولت را رو در روی مردم قرار داده‌اند! رو در رو قراردادنی که به یک بازه زمانی خاص نیز محدود و منحصر نخواهد بود.”

اگر پرداخت این حقوق ها قانونی بوده فرقی نمی کند چه کسی آن را افشا کرده زیرا می توان با دلیل وسند اثبات کرد که این حقوق ها برای چه پرداخت شده است اگر پرداخت ها غیر قانونی بوده باز هم فرقی نمی کند چه کسی آن را افشا کرده است.

چرا رسانه های اصلاح طلب به جای دفاع از حقوق مردم به دنبال پاک کردن صورت مسئله هستند چرا برخی مدیران به جای پیگیری پول های بیت المال به دنبال توجیه این حقوق ها با نام معوقات هستند.چرا رسانه های مدعی آزادی و راست گویی از افشای این حقوق ها ابراز ناراحتی می کنند و اینبار  دانستن را حق مردم نمیدانند؟

منبع:سایت خبری ثامن

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: