تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳ - ۱۰:۴۷ کد مطلب 113682

رییس جمهور تصور می کند بزرگترین مشکل اقتصادی کشور ایرباس است!

در کشور خودمان می بینیم ۶ الی ۷ میلیون نفر زیر پوشش کمیته امداد هستند؛ چقدر امکانات برایشان فراهم شده؟ چرا نسبت به ۲۰ تا ۳۰ میلیون نفر فقیر در کشور بی تفاوتیم؟ چرا نمایندگان مردم رئیس جمهور و وزیری را که هزار میلیارد تومان سرمایه دارد، استیضاح نمی کنند؟ چرا فسادی که نزدیکان وزرا و رئیس جمهوروحتی نزدیکان خود نمایندگان مجلس انجام دادند، دنبال نمی شود؟

به گزارش میدان ۷۲ ابراهیم رزاقی در گفتگو یی با اشاره به اینکه فساد بانک ها به دلیل سودبالای فعالیت های غیرتولیدی و سپرده های مردم است، گفت: تولیدکننده و کسانی که حداکثر سود را دنبال می کنند به دنبال دلالی و واردات می روند و اسمش را تولید می گذارند.

مسئولین چقدر به کوخ نشینان صاحب انقلاب توجه دارند؟

این کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: چرا دولت های ما که این مسائل را می بینند، بیدار نمی شوند؟ علیرغم فعالیت های سیاسی مختلف چهار رییس جمهور بعد از فوت امام که سه تای آنها روحانی بودند، اسلام بدون توجه به عدالت اجتماعی سلام ثروتمندان شده است.

وی بیان کرد: به فرموده امام خمینی (ره) اصل انقلاب اسلامی متعلق به کوخ نشینان است که توسط آنها صورت گرفته اما امروز این بینوایانی که دفاع کردند و شهید دادند، چگونه زندگی می کنند؟ چقدر بیکار داریم؟ همه مسئولین می گویند ما با نظر رهبری کار می کنیم درحالیکه با نادیده گرفتن امکانات کشور و قانون اساسی، ظلم بزرگی انجام می شود.

مصرف کالای خارجی یعنی ما فرهنگ آنها را قبول داریم

رزاقی اظهار داشت: مصرف کالای خارجی یعنی ما فرهنگ آنها را قبول داریم؛ اگر ما در داخل چیزی را تولید نمی کنیم چرا باید آن را مصرف نماییم؟ این جهان بینی نگاه عمیقی به اقتصاد کشور است.

وی افزود: مسئولین ما به این موضوع و آثار ویرانگر اجرای این سیاست ها توجهی ندارند؛ هر رییس جمهوری در هشت سال نظارت خود نخواست به نتایج ادامه خط آمریکایی توجه کند.

این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به دولت یازدهم خاطرنشان کرد: در سه سال فعالیت این دولت هم شاهد هستیم که رکود سنگینی در کشور حاکم است، کارگران زیادی بیکارند و هر تولید کننده ای در حال تبدیل شدن به دلال است؛ در چنین فضایی رییس جمهور  ما با خارح از کشور رفتن، به خیال خود می خواهد بزرگترین مشکلات کشور را  حل کند.

رییس جمهور تصور می کند بزرگترین مشکل اقتصادی کشور ایرباس است/چه کسی هزینه  توسعه فرودگاه های کشور برای ورود ایرباس را می پردازد؟

رزاقی عنوان کرد: رییس جمهور با خودش چه فکری کرده که تصور می کند بزرگترین مشکل اقتصادی و اجتماعی کشورما ایرباس است؟ چرا نمی داند اکثر مردم ایران چه مشکلی دارند؟ مردمی که اکثریت آنها بیکار ، بیمار و درمانده هستند، بیماران نمی توانند بیمارستان بروند چون بیمارستانها را خصوصی کردند؛ همچنین شرکت های دولتی خصوصی شده و برای سود، زمین ها را ازآنها گرفته یا به دلیل واردات کارخانه ها تعطیل می شوند، چرا؟ چون دلار ارزان می دهیم و فولاد از خارج وارد می کنیم که با تولید داخل مبارزه کرده و آن را شکست می دهد.

وی ادامه داد: گندم ارزان با دلار ارزان وارد می شود و کشاورز ورشکست می شود؛ وسایل خانگی وارد می کنند و تولید کننده داخلی ورشکست می شود؛ چرا دولت این کار را می کند؟ مگر مشکل مردم ایران این است هواپیما بخریم آن هم هواپیمایی که تکنولوژی آن به گونه ایست که فقط در یکی از فرودگاه های کشور می تواند بنشیند.

این کارشناس مسائل اقتصادی اذعان داشت: اگر این هواپیماها خریداری شود، برای تردد آنها نیاز به توسعه فرودگاه داریم؛ هزینه این توسعه از جیب چه کسی باید خرج شود برای ده درصدی که می خواهند از این هواپیما استفاده کنند؟

رزاقی ابراز کرد: بخش خصوصی که هیچ کار مثبتی برای مردم انجام نمی دهد، استثمار گر هستند؛سود را نه از راه تولید بلکه با خرید و فروش به دست می آورند؛ در حالیکه اکثریت مردم زیر خط فقر هستند در ذهن مسئول ما از لحاظ اقتصادی چی می گذرد؟ چقدر این اندیشه امام را را قبول دارند که فرمود انقلاب برای کوخ نشینان است یا نامه امام علی (ع) به مالک اشتر را که فرمود مثل مردم زندگی کن تا درد آنها را بفهمی؟ اطرافت بازرگانانی هستند که علاوه بر اینکه برای جامعه مفیدند اما درصدد هستند قیمت را به ضرر مصرف کننده بالا ببرند.

وی یاداور شد: همچنین می فرمایند اگر نزدیکانت منحرف شدند، انها را مجازات کنید چرا که آبروی نظام را می برند.

خوی کاخ نشینی در بین برخی مسئولین ما نفوذ کرده است

رزاقی با ابراز تاسف از اینکه مسئولین ما بسیاری از مسائل کشور از جمله حقوق های نجومی و تغییر کاربری ها را می بینند اما نمی خواهند واقعیت اقتصادی را ببینند، گفت: به نظر می رسد خوی کاخ نشینی در بین برخی مسئولین ما نفوذ  کرده که حتی باید بر کار مسئولین اجرایی و قاضی ها نظارت داشت که ببینند چقدر این مسئله در بین قضات نفوذ کرده است؛ البته خدارا شکر هنوز عده ای از قاضی ها هستند که جان نثاری کرده و وظیفه خود را انجام  می دهند.

وی خاطرنشان کرد:  هیچ تشکلی نیست که از فقیران، بی خانمان ها، بیکارها و حتی اجاره نشینان دفاع کند؛ هیچ ضابطه ای در این موارد وجود ندارد و مالک هرقیمتی که بخواهد روی ملک خود می گذارد؛ چند میلیون خانه خالی وجود دارد اما هیچ مالیاتی روی آن گذاشته نمی شود و دولت هم انگار نه انگار که باید با ابزار مالیات جلوی احتکار را بگیرد.

این کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه این نشان می دهد خوی کاخ نشینی در دولت عملا نفوذ کرده است؛ تصریح کرد: در امریکا می بینید دو نوع آدم وجود دارد؛ فردی که پولدار و ثروتمند و دارای حقوق اجتماعی است که تمام قوانین از او دفاع می کنند و آدمی که هیچ چیز ندارد و از هیچ حقوق انسانی برخوردار نیست.

نمایندگان مجلس باید رییس جمهور و وزرا را برای فسادهای مالی و سرمایه های میلیاردی استیضاح کنند

وی افزود: در کشور خودمان می بینیم ۶ الی ۷ میلیون نفر زیر پوشش کمیته امداد هستند؛ چقدر امکانات برایشان فراهم شده؟ چرا نسبت به ۲۰ تا ۳۰ میلیون نفر فقیر در کشور بی تفاوتیم؟ چرا نمایندگان مردم رئیس جمهور و وزیری را که هزار میلیارد تومان سرمایه دارد، استیضاح نمی کنند؟ چرا فسادی که نزدیکان وزرا و رئیس جمهوروحتی نزدیکان خود نمایندگان مجلس انجام دادند،  دنبال نمی شود؟

رزاقی عنوان کرد: امروز می بینیم چند درصد از مردم ایران چنان ثروتمند شدند که از طریق فساد، وام هایی گرفتند که پس ندادند اما بانک مرکزی نام آنها را به دستگاه قضایی نمی دهند که مجازات شوند؛ برخی نیز چنان رسانه ها را در دست دارند که با فضاسازی سعی دارند مسائل اصلی فقیران در منعکس نشود. حال بگذریم که عده ای از رسانه ها شدیدا تحت فشار هستند و تهدید به تعطیلی می شوند.

وی بیان کرد: کدام یک از مسئولین بالا درد مردم را درک می کنند؟چرا رئیس جمهورهایی که باید مدافع کوخ نشینان و خدمتگذار مردم معمولی باشند، با طبقات ثروتمند و ثروت  اندوزی موافق هستند و عملا نظر امام را قبول ندارند؟

این کارشناس مسائل اقتصادی خاطرنشان کرد: در صنایع دفاعی بسیاری را می بینیم که از طریق فعالیت جهادی و عمل ایثارگرانه کارهای بزرگی انجام دادند اما باوجود امکانات بسیار و افرادی که حاضرند برای کشور جانشان را فدا کنند، مسئولین نمی توانند بحث اقتصادی را حل کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: