تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ - ۱۰:۱۷ کد مطلب 113747

عضو هیئت‌رئیسه مجلس :

حقوق‌های نجومی خلاف روح انقلاب است/جلوی دست‌درازی‌ها و ویژه‌‌خواری‌ها گرفته شود

عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: مجلس بر اساس وظیفه قانونی خود به موضوع حقوق‌های نجومی عمل خواهد کرد و از رئیس کمیسیون اصل نود خواسته‌شده به این موضوع وارد شود.

به گزارش میدان ۷۲ احمد امیرآبادی فراهانی در قم، با انتقاد از دریافت حقوق‌های نجومی برخی مدیران اظهار داشت: قرار نبود در انقلاب اسلامی ایران چنین چیزهایی ببینیم، درست است برخی مسئولان در سطح وزارت، نمایندگی مجلس و دیگر مسندهای بالاتر یکسری هزینه‌ها دارند ولی نه این‌قدر که حقوقشان در برابر اقشاری مانند  فرهنگیان، کارگران، کارمندان و بازنشستگان این‌چنین قابل دفاع نباشد.

وی هدف از انقلاب را مبارزه با ویژه‌خواری دانست و افزود: ما انقلاب کردیم که با ویژه‌خواری و رانت‌خواری مبارزه کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: درست است یکسری از شرکت‌های دولتی و مجموعه‌هایی که به‌صورت مجمع عمومی و هیئت‌مدیره‌ای اداره می‌شوند، قانونا می‌توانند یکسری مصوبات داشته باشند، ولی قرار نیست از قانون برای ویژه‌خواری عدول کنند.

وی به ورود مجلس شورای اسلامی به موضوع دریافت‌های نجومی مدیران اشاره کرد و گفت: بعد از تعطیلات حوزه انتخابیه نمایندگان، کمیسیون اصل نود اعضای خود را خواهد شناخت و نخستین مأموریت این کمیسیون باید بررسی حقوق‌های نامتعارف باشد.

امیرآبادی عنوان کرد: از رئیس کمیسیون اصل نود خواسته‌شده تا به این موضوع ورود پیدا کند، زیرا یکی از وظایف اصلی این کمیسیون ورود به این موضوعات کلان کشوری است تا جلوی یکسری دست‌درازی‌ها و استفاده از فرآیندهای قانونی برای ویژه خواری را بگیرد.

وی بابیان اینکه شفاف‌سازی باید زودتر از رسانه‌ای شدن برخی موضوعات انجام می‌شد، خاطرنشان کرد: باید خیلی زودتر در مورد شفاف‌سازی حقوق مدیران، درآمدها و اموال مسئولان اقداماتی انجام می‌شد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس اظهار داشت: سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، کمیسیون اصل نود و دستگاه‌های نظارتی باید بر اساس تکلیف قانونی خود به این موضوع ورود پیدا کند و مجلس هم در این زمینه قطعاً به وظیفه خودش عمل خواهد کرد.

منبع :تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: