تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ - ۱۰:۳۲ کد مطلب 113750

انصاری :روحانی شاید بتواندتاپایان دور دوم ریاست جمهوری‌اش خرابی‌ها و عملکرد منفی دولت گذشته را به نقطه صفر برساند!

 به گزارش میدان ۷۲ غلامرضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا درباره آینده سیاسی دولت حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ اظهار کرد: با توجه به خرابی‌ها و ویرانی‌هایی که دولت‌های نهم و دهم برای آقای روحانی به ارث گذاشته است، من عملکرد دولت تدبیر و امید را در این سه […]

 به گزارش میدان ۷۲ غلامرضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا درباره آینده سیاسی دولت حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ اظهار کرد: با توجه به خرابی‌ها و ویرانی‌هایی که دولت‌های نهم و دهم برای آقای روحانی به ارث گذاشته است، من عملکرد دولت تدبیر و امید را در این سه سالی که از عمرش گذشته است، موفق ارزیابی می‌کنم. متأسفانه زیرساخت‌های اخلاقی، فرهنگی و سیاسی کشور در دوران دولت دلواپسان بهم ریخته شده بود.

وی در این باره اضافه کرد: آقای روحانی با تلاش‌های بی‌قفه شاید بتواند تا پایان دور دوم ریاست جمهوری‌اش خرابی‌ها و عملکرد منفی دولت گذشته را به نقطه صفر برساند که این مسأله به نوعی کارستان آقای روحانی تلقی می‌شود. بنابراین من رویکرد و عملکرد دولت تدبیر و امید را مناسب ارزیابی مى‌کنم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه به تحقق وعده‌های حسن روحانی در طول این سه سالی که از عمر دولت وی می‌گذرد، پرداخت و گفت: در گذشته ۸۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم، سازمان بودجه و برنامه‌ریزی کشور به یکباره از بین رفت، نهادهای نظارتی نقش‌های خودشان را به خوبی ایفا نکردند و مجلس شورای اسلامی نظارت خوبی بر دولت‌های نهم و دهم نداشت. بنابراین هیچ فردی در چنین وضعینمی‌تواند چشم اندازی نسبت به آینده داشته باشد.

انصاری تصریح کرد: آقای روحانی در سال سوم ریاست جمهوری خود متوجه یکی از بزرگترین خراب‌کاری‌های آقای احمدی‌نژاد می‌شود. یعنی در زمانی که با دولت آمریکا تعاملی نداشتیم، روز به روز به تعداد تحریم‌های کشور اضافه می‌شد و رئیس‌جمهوری وقت نیز آن‌ها را کاغذ پاره می‌دانست ناگهان متوجه سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری در یکی از مجموعه‌های آمریکایی می‌شویم که دادگستری این کشور بنا به شکایتی این سرمایه عظیم را مصادره می‌کند.

وی ادامه داد: یکى از اعضای کمیسیون نظارتى مجلس شورای اسلامی اعلام کرد ١٧پرونده فساد از دولت قبل گم شده است. در حالی‌که قوای مقننه و قضاییه باید بدون هیچ تعارفی با افرادی که برای کشور هزینه به بار آورده‌اند، برخورد کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با تأکید بر اینکه باید نسبت به عملکردها چشم‌انداز حداقلی و نسبی داشته باشیم، بیان کرد: زمانی‌که همه چیزِ کشور به هم ریخته است و تمام امور و اقدامات در طول ۸ سال دولت آقای احمدی‌نژاد، هیأتی و بدون برنامه و چارچوب انجام می‌گرفت یا هزاران پروژه در کشور ناتمام مورد بهره‌برداری قرار گرفتند نباید از دولت تدبیر و امید انتظار معجزه داشت.

این سیاستمدار اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه در دولت‌های نهم و دهم پول‌های زیاد و بدون حساب کتاب، چاپ و به بازار ترزیق شد و برای عده‌ای رانت‌های بزرگی شکل گرفت، اظهار کرد: امیدوارم یک بار برای همیشه به فسادهای دولت‌های نهم و دهم حسابرسی شود تا ببینیم این رانت‌ها به کجا و به جیب چه افرادی رفته است.

عضو شورای شهر تهران در ادامه به اختیارات رئیس‌جمهوری در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: قانون اساسی ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد که هنوز به فعل در نیامده است به عبارتی ما می‌توانیم تمام ظرفیت‌های ممکنی را که در این قانون وجود دارد، نهایی کنیم و مورد استفاده قرار دهیم؛ پس به بهانه مشکلات موجود در قانون نمی‎توان ضعف‌های اجرایی خودمان را توجیه کنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: