تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ - ۱۱:۱۹ کد مطلب 113772

فلاحت پیشه: خروج پرونده های اطلاعاتی در زمان احمدی نژاد شایعه است

به گزارش میدان ۷۲ فلاحت پیشه  در باره خروج پرونده ها از وزارت اطلاعات می گوید : این موضوع را بیشتر در حد ادعا بود چرا که وزارت اطلاعات دستگاه فراجناحی و فرادولتی است و نهادی مربوط به کلیت نظام جمهوری اسلامی است  و از مجموعه هایی است که سیستم آن ، خود را به […]

به گزارش میدان ۷۲ فلاحت پیشه  در باره خروج پرونده ها از وزارت اطلاعات می گوید : این موضوع را بیشتر در حد ادعا بود چرا که وزارت اطلاعات دستگاه فراجناحی و فرادولتی است و نهادی مربوط به کلیت نظام جمهوری اسلامی است  و از مجموعه هایی است که سیستم آن ، خود را به نظام پاسخگو می داند نه به شخص خاصی.
به نظر من ، این ادعایی است که در طول این دوران هرگز موردی در اثباتش در این حوزه دیده نشد، به این منظور که هرگز دیده نشد که آقای احمدی نژاد یا هر شخص دیگری با پرونده های وزارت اطلاعات از کسی نقطه ضعفی را بگیرد و یا کاری را انجام دهد.

فلاحت پیشه همچنین تصریح کرد: این موضوع با روح و نظام حاکم بر وزارت اطلاعات همخوان نیست و در همان زمان که موضوع سرپرستی احمدی نژاد بر وزارت اطلاعات مطرح شد ، مجموعه نظام حساسیت های خاصی پیدا کردند که زیر این حجم از حساسیت ها وقوع چنین اتفافی بعید است.

وی در مورد عزل مصلحی تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از اختلاف هایی که  آقای احمدی نژاد با مجموعه های مرتبط با خود پیدا کرد بعد از موضوع برکناری مصلحی پدید آمد، در همان زمان حساسیت های ویژه ای نسبت به  این موضوع پیدا  شد و بعد از آن این حساسیت ها بیشتر هم شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجالس هشتم و دهم خاطر نشان کرد: این موضوع در حد شایعه بود و معتقدم امکان چنین سوء استفاده ای از وزارت اطلاعات بسیار بعید و نادر است .

گفتنی است جعفرزاده نماینده رشت مدعی شده بود همان طور که پیش بینی می شد اطلاعات برخی از افراد شاخص کشوری از وزارت اطلاعات خارج شده و این اطلاعات پاشنه آشیل فشار احمدی نژاد بر این افراد شده است تا در برابر رفتارها و سیاست های احمدی نژاد سکوت و حتی در مواردی نیز بالاجبار ایشان را همراهی کنند.

جعفرزاده عزل اژه ای قوی ترین انگیزه برای این موضوع دانسته   و گفته بود : در حقیقت  نیت این بود که احمدی نژاد بتواند به عنوان رییس جمهور سه ماه در کسوت سرپرست وزارت اطلاعات قرار گیرد و این برنامه ها را بیش از پیش پیاده کند.

 

 

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: