تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ - ۱۳:۴۱ کد مطلب 113808

مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی :

دلیل برای برکناری آخوندی/ وزیر روحانی دیگر باید چه کار کند که برکنار شود؟

مقداد همتی گفت: بعد از رکود کامل در حوزه مسکن و تعطیلی مسکن مهر و قصور آشکار وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل جاده ای، وزیر راه و شهرسازی دیگر چه کاری باقیمانده که انجام دهد تا برکنار شود؟

به گزارش میدان۷۲ مقداد همتی مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل جاده و ریلی اظهار کرد: طبق آمارهای حمل و نقلی موجود، حدود ۹۰ درصد مسافرتها در بخش جاده‌ای انجام می‌شود و ۱۰% باقیمانده بین شیوه‌های مختلف حمل و نقلی (ریلی، دریایی و هوایی) تقسیم می‌شود. سهم حمل و نقل هوایی نیز از کل مسافرتهای سالانه کمتر از ۳ درصد است. با این حال بزرگترین قرارداد پسابرجام در حوزه هوایی و خرید هواپیما انجام گرفت و تفاهمنامه ها با ایرباس و بوئینگ برای خرید بیش از ۲۰۰ فروند از انواع هواپیماها بسته شده است. موضوعی که اولویت داشتن آن مورد سوال و  انتقاد رهبری نیز قرار گرفت.

وی افزود: حادثه دلخراش کشته شدن ۱۹ سرباز در جاده ی کرمان با سه دلیل اصلی قصور راننده ،فرسودگی اتوبوس و  فرسودگی زیرساختهای جاده ای صورت گرفته که مقصران اصلی آن وزارت راه و شهرسازی و پلیس راهور ناجا هستند. اما با این حال باید پرسید وقت آقای وزیر راه و شهرسازی  باید برای رسیدگی به زیرساختهای جاده ای و نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای با مخاطب ۹۰ درصد صرف شود یا خرید ۲۰۰ فروند هواپیما برای ۳% مسافرتها؟

مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: وقت آقای وزیر باید برای آزادراه تهران شمال وقت گذاشته شود یا شیوه تامین مالی اینهمه بزرگراه و آزادراه مهم و ترانزیت روی زمین مانده؟ آقای وزیر ۸۳۰ کیلومتر زیرساخت آماده ریل گذاری را بعد از سه سال چه کرده است؟

همتی تصریح کرد: بعد از رکود کامل در حوزه مسکن و تعطیلی مسکن مهر و قصور آشکار وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل جاده ای، آقای آخوندی دیگر چه کاری باقیمانده دیگری باید انجام دهد تا برکنار شود؟

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    اوباجناق ناطق است تا حالا کسی نتونسته اوروبرکنارکند مجلس نهم دیدید که استیضاح شد ولی مجددا رای اورد متا سفانه این تمام ملت رو به بازی گرفته

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: