تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ - ۱۵:۱۶ کد مطلب 113833

برجامِ ۲ اجرایی شد

برخی معتقدندکه به ازای این امتیاز بسیار بزرگ ، آمریکایی ها ممکن است ٩ میلیارد دلار از پولهای خودمان را که بنا بود در برجام ١ آزاد کنند و نکردند، را به ما پس بدهند.

به گزارش میدان۷۲  امروز که ما ایرانی ها بیشتر پیجوی اخبار انگلیس و سربازان شهید بودیم، برجام ٢ اجرائى شد.
١- خلاصه موضوع این برجام این است که بانک مرکزی ایران، اقدام به اجراى دستورالعمل مبارزه با پولشویی مورد نظر کارگروه اقدام مالى مبارزه با تروریسم خواهد نمود. این کارگروه هم برای یکسال موقتا اسم ایران را در لیست تامین مالى کنندگان تروریسم نگه می دارد ولی علیه ما، نامه نگاری نمی کند تا بتوانیم در حدی با بانکها کار کنیم. پس از یکسال اگر این کارگروه تا حد کافی از ما راضی بوده باشد ممکن است اقدامات بعدی را انجام دهد.
٢-در این برجام بطور مستقیم با آمریکا مذاکره کردیم. بدون اطلاع رسانی و پشت درهای بسته. صرفا دو خبر در گوشه صفحه روابط عمومی بانک مرکزی بدون ذره ای توجه چاپ شد.
٣- آمریکایی ها در خواب هم نمی دیدند به چنین امتیازی برسند.
۴-برخی معتقدندکه به ازای این امتیاز بسیار بزرگ ، آمریکایی ها ممکن است ٩ میلیارد دلار از پولهای خودمان را که بنا بود در برجام ١ آزاد کنند و نکردند، را به ما پس بدهند.
۵- چون واژگان این برجام کاملا فنی است و درباره مفاهیم و نرمهای مالی است برای هیچ کس مهم نیست چه اتفاقی افتاده است. و چون تعهدات ما درباره کلمه پولشویی است همه فکر می کنند چه کار خوبی کردیم. در عمل ما امکان وسیعی برای دسترسی به اطلاعات بانکی خود را به آمریکایی ها تقدیم خواهیم کرد. در عمل نظام مالى ایران تراکنشی نخواهد کرد که آمریکایی ها نخواهند.
۶- جزیئات این برجام چند ساعت پیش در بیانیه کارگروه اقدام مشترک خیلی شفاف آورده شده است.اما در داخل اصلا کسی خبر ندارد.
٧- مجموعا آنچه تقدیم کردیم به مراتب حیثیتی تر از تعطیلی کل مراکز هسته ای بوده است.
٨- بسیار امیدوارم بانک مرکزی ذره ای به شفافیت آمریکایی ها عمل کند، معلوم کند چه اتفاقى افتاده و چطور چنین تعهدی را داده و اصلا دقیقا چه تعهدی داده! انقدر سریع. اینقدر ناگهانى.
٩- مخاطبان محترم اگر دستتان به جایی بند است لطفا بانک مرکزی را وادار به پاسخ گفتن کنید. اگر رسانه ای دارید پیگیر شوید.فوق اینها در هر حال براى عزت و عاقبت کشورمان دعا کنید.

 

منبع:کانال اقتصاد سیاسی

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 2

  ما عزت نمی خواهیم. ما دلار می خواهیم. ما حاضریم مستراحهای آمریکا را با زبانمان بلیسم که به ما دلار بدهند.

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

   پس برو همو نجا شغل منا سبت پیدا کن دلار خو بی بهت میدن با بت این کار ! یعنی این قدر دلار برات مهمه که حا ضری دستشو یی های امر یکابشو ری و ای به حالت !

 2. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  احمدی نژاد:
  شما می خواید
  من وایسم یا برم کنار؟

  ملت:،وایسا

  احمدی نژاد:
  «منیم بو گزلریم اوسته»

  ذلت امروز
  نتیجه
  ناسپاسی
  عزت دیروز است

 3. فرزند یک شهید :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  خدالعنت کند خائنان به خون شهیدان را آیافریادرسی هست؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: