تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۰۹:۲۰ کد مطلب 113892

قیام سمنگان

هرچه به زمان انتخابات ٩۶ نزدیک‌تر می‌شویم، تحرکات جریان احمدی‌نژاد روزبه‌روز بیشتر و فاصله دفعات حضور احمدی‌نژاد و نزدیکانش در عرصه عمومی کمتر می‌شود.احمدی‌نژاد در چندماهه اخیر به مناسبت‌های مختلف به این شهر و آن شهر سفر و سخنرانی می‌کند، با اهالی رسانه‌های همسو به‌دفعات دیدار می‌کند و دانشجویان را به حضور می‌پذیرد. نزدیکانش از این حضور او در عرصه عمومی تعبیر «قیام» دارند.

به گزارش میدان۷۲ روزنامه شرق در شماره امروز خود طی گزارشی به  مراسم سخنرانی دکتر محمود احمدی نژاد در مسجد جامع نارمک که قرار است فردا همزمان با ظهر روز شهادت امیرالمومنین(ع) برگزار شود پرداخته است:

هرچه به زمان انتخابات ٩۶ نزدیک‌تر می‌شویم، تحرکات جریان احمدی‌نژاد روزبه‌روز بیشتر و فاصله دفعات حضور احمدی‌نژاد و نزدیکانش در عرصه عمومی کمتر می‌شود.احمدی‌نژاد در چندماهه اخیر به مناسبت‌های مختلف به این شهر و آن شهر سفر و سخنرانی می‌کند، با اهالی رسانه‌های همسو به‌دفعات دیدار می‌کند و دانشجویان را به حضور می‌پذیرد. نزدیکانش از این حضور او در عرصه عمومی تعبیر «قیام» دارند. به بهانه سفرهایش به شهرهای مختلف به آن نام قیام آمل، قیام زنجان و… داده‌اند. حالا قرار است ٢١ ماه رمضان در خیابان سمنگان، در محله زندگی‌اش نارمک و مسجد نارمک سخنرانی کند. یک گروه تلگرامی حامی او با عنوان «کمپین مردمی دعوت از نماینده مستضعفین» مدعی شده که این قیام از قیام آمل و زنجان مهم‌تر و بزرگ‌تر است. پوستری که به همین مناسبت تهیه شده، از احمدی‌نژاد به عنوان «مرد حامی عدالت و حامی مستضعفان» نام برده است!

انتصابات تازه احمدی‌نژاد
از سوی دیگر، احمدی‌نژاد، اخیرا انتصابات جدیدی در دفترش انجام داده است. انتصاباتی که احتمالا خبر از تصمیمات و سازماندهی جدیدی برای برنامه‌های آتی می‌دهد. حمید بقایی را که اخیرا از یک بازداشت چندماهه رها شده است، به سمت معاون پشتیبانی و امور اجرائی دفتر رئیس‌جمهور دوره نهم و دهم منصوب کرد. علی‌اکبر جوانفکر را به عنوان مشاور امور رسانه‌ای خود و عبدالرضا شیخ‌الاسلامی را به جای هاشمی‌ثمره به عنوان مسئول‌دفترش انتخاب کرده است.احمدی‌نژاد در مسجدی قرار است سخنرانی کند که امام جماعت آن، حجت‌الاسلام صادق‌زاده رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران است و گفته شده این سخنرانی به دعوت او است. یعنی این دعوت به نوعی از سوی منصوب نهادی صورت گرفته که رئیسش رقیب انتخاباتی احمدی‌نژاد در سال ٨۴ بود و همان زمان زاویه‌های تندی میان آن دو و هوادارانشان ایجاد شد. حجت‌الاسلام نجفی، مسئول کانون فرهنگی مسجد جامع نارمک درباره این مراسم گفته است: «دکتر احمدی‌نژاد هم در زمانی که رئیس‌جمهور بودند و هم پس از آن از شرکت‌کنندگان و سخنرانان این برنامه بوده‌‌اند و امسال نیز شرایط به گونه‌ای فراهم شد که در خدمتشان باشیم و ایشان سخنران اصلی مراسم مسجد باشند. متولی برگزاری برنامه نیز هیأت‌امنای مسجد است و در برگزاری این برنامه، هیأت مسجد، بسیج و کانون فرهنگی نیز همکاری می‌کنند». نجفی گفته است: «اهالی محله نارمک از زمان شهرداری دکتر احمدی‌نژاد و پیش از آن دوستدار ایشان هستند و با توجه به علاقه اهالی نارمک به رئیس‌جمهور سابق پیش‌بینی می‌کنیم جمع کثیری در برنامه ظهر دوشنبه مسجد جامع حضور یابند».
تأیید در عین تکذیب
رسم این است که هروقت از نزدیکان احمدی‌نژاد سؤال می‌شود آیا او برنامه‌ای برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری دارد یا نه؟ همه تکذیب می‌کنند. مثلا مهدی کلهر که اخیرا کلاس‌هایی با عنوان «به کجا می‌رویم» در دست برگزاری دارد، اخیرا به هفته‌نامه «روبه‌رو» گفته است: «احمدی‌نژاد را که دیدم، گفت می‌خواهد حضور سیاسی داشته باشد اما برای کاندیداتوری هیچ برنامه‌ای ندارد» اما احمد خورشیدی پدر داماد احمدی‌نژاد درباره تحرکات انتخاباتی احمدی‌نژاد و رفت‌وآمدهای سیاسیون به دفترش در همین ارتباط به‌تازگی به سایت انتخاب گفته است: «خبرهایی هم ما شنیده‌ایم که ممکن است ارتباطاتی ایجاد شود؛ برای نمونه نمایندگان مجلسی که در این دوره نیستند. خیلی از آنها ارتباط دارند و بعضی از اصولگرایان که قبلا کمتر می‌آمدند، الان بیشتر ارتباط دارند؛ ولی این را بگویم که افراد اثرگذار اصولگرا پیش‌قدم برای این موضوع شدند». شاهد این گفته کلهر هم چند روز بعد از راه رسید و عکس دیدار کوچک‌زاده، نماینده سابق نزدیک به جبهه پایداری با احمدی‌نژاد از سوی سایت «دولت بهار» منتشر شد.کمتر از یک سال مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری،  اصولگرایان با بحران چهره انتخاباتی و مقبول روبه‌رو هستند، در شرایطی که همه صحبت از این می‌کنند که تنها گزینه قابل‌ارجاع برای اصولگرایان احمدی‌نژاد است، احمدی‌نژاد هم این‌روزها با اظهاراتش این تصور را ایجاد کرده که ممکن است بخواهد با شیوه یا چهره جدیدی وارد گود انتخابات شود. او که در مناظره معروف انتخابات سال ٨٨ صحبت‌هایی غیرمستند علیه این و آن و اتهاماتی را متوجه برخی شخصیت‌ها کرد، اخیرا صحبت‌هایی دقیقا عکس منش همیشگی‌اش بر زبان رانده است. او در دیدارش با دانشجویان گفته است: «یک سناریو از فرد می‌نویسند بعد حقایق را جعل می‌کنند. این گرگ‌بودن است که بنشینند طراحی کنند و برای تخریب دیگران نقشه بکشند».

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: