تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۸ - ۱۵:۲۲ کد مطلب 114110

حقوق غیرمتعارف صفدر حسینی ربطی به بانک مرکزی ندارد

مقام آگاه گفت: برخلاف ادعای صفدر حسینی دریافتی هیأت عامل بانک مرکزی و رئیس کل کمتر از یک دوم دریافتی وی است.

به گزارش میدان ۷۲ یک مقام آگاه در گفت‌وگو با فارس، اظهارداشت: صفدر حسینی مدیرعامل صندوق توسعه ملی مدعی شده دریافتی هیات عامل صندوق توسعه ملی متناسب با هیات عامل بانک مرکزی بوده است اما به هیچ وجه این ادعا صحّت ندارد.

 

وی افزود: ضوابط پرداخت حقوق و مزایا در صندوق توسعه ملی متفاوت از بانک مرکزی است و هیچ قانونی تاکنون برای تطبیق دریافتی هیات عامل صندوق و بانک مرکزی وجود نداشته است.

 

این مقام آگاه تصریح کرد: دریافتی ماهانه مدیرعامل صندوق توسعه ملی ۵۷ میلیون تومان بوده اما دریافتی رئیس کل و هیات عامل بانک مرکزی کمتر از نیمی از این مبلغ است.

 

وی با اشاره به مصوبه جدید دولت برای پرداخت حقوق و مزایا، گفت: براساس این مصوبه که ۳۰ خرداد به تصویب هیات دولت رسیده، از این به بعد مقررات ناظر بر حقوق و مزایای ثابت، مزد سنوات، فوق‌العاده‌ها، تسهیلات رفاهی و سایر مزایای غیرمستمر رئیس کل، قائم مقام و اعضای هیات عامل بانک مرکزی به ترتیب به رئیس هیات عامل، قائم مقام و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی تسری داده می‌شود.

 

این مقام آگاه بیان کرد: این مصوبه نشان می‌دهد تا پیش از این هیات عامل صندوق توسعه ملی متناسب با هیات عامل بانک مرکزی حقوق و مزایا دریافت نمی‌کرده‌اند و به همین دلیل ادعای صفدر حسینی صحّت ندارد.

 

به گزارش  فارس، احمد توکلی در نامه‌ای سرگشاده به رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به دریافتی بالای صفدر حسینی مدیرعامل صندوق توسعه ملی، نوشته بود: « چند هفته پیش از انتشار فیش حقوقی رئیس بیمه ایران، پیرو اعتراض من به معاون صندوق توسعه ملی درباره دریافتی بی‌حساب مدیرعامل این صندوق، مدیرعامل به دفتر بنده آمد تا نسبت به دریافتی‌اش که من گمان می‌کردم رقم باورنکردنی ۳۵ میلیون در ماه است توضیح دهد. او مدعی شد که حقوق مدیر صندوق بر اساس ضوابط بانک مرکزی تعیین می‌شود.

 

بنده نیز در رسانه ها اعلام کردم. حالا مردم می‌پرسند که ضوابط پرداخت به مدیران در بانک مرکزی چیست که عمل به آنها برای آقای صفدر حسینی ماهانه ۵۷ میلیون تومان دریافتی درست می‌کند؟»

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: