تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۹ - ۱۰:۰۴ کد مطلب 114158

ناگفته های عباسی از حقوق‌های دولت احمدی نژاد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت احمدی نژاد گفت: وزرای دولت قبل از حقوق هیئت علمی استفاده می کردند و از وزارتخانه حقوق نمی گرفتند چون سطح حقوق هر ۲ جا، تقریبا یکسان بود.

به گزارش میدان ۷۲ اسداله عباسی نماینده رودسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حقوق های نجومی در دوره وزارت اینجانب وجود نداشت، گفت: خیلی از وزرا از حقوق هیئت علمی خود استفاده می کردند و از وزارتخانه حقوق نمی گرفتند. ضمن اینکه حقوق سطح حقوق در هر دو جا تقریبا یکسان بود.

وی گفت: طبق قانون حقوق هیئت مدیره و مدیرعامل تامین اجتماعی باید افزایش می یافت اما وقتی در سال ۹۲ در دوره تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اینجانب، افزایش حقوق را نزد من آوردند، امضا نکردم چرا که پایه حقوق آنها حتی با حقوق وزرا تفاوت داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت احمدی نژاد افزود: در آن زمان گفتم که باید در این رقم حقوق ها تجدید نظر شود و بهتر است دولت آینده که از مرداد همان سال شروع بکار کرد، تصمیم گیری کند.
عباسی با بیان اینکه ظاهرا بعدا این حقوق ها نجومی شد، اضافه کرد: روندی که در خصوص حقوق های نجومی و فیش های دهها میلیون تومانی در جامعه بوجود آمد، نگران کننده است و باعث تشدید فاصله طبقاتی در کشور می شود.

وی پرداخت این حقوق ها را تخلفی آشکار دانست و با تاکید بر توقف پرداخت آن، تصریح کرد: دولت باید شفاف سازی کند و برای مردم روشن شود که آیا پرداخت این حقوق ها حقیقت داشته یا نه و چه تعداد از مدیران دولتی اینگونه حقوق می گیرند.

نماینده رودسر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید مشخص شود که چرا مدیران بانک ها و بیمه حقوق های نجومی می گیرند اما کارمندان سایر دستگاهها از حداقل حقوق برخوردارند.
عباسی با اشاره به ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: طبق این ماده حداقل و حداکثر حقوق کارمندان و مدیران دولتی نباید بیش از هفت برابر باشد و پرداختی بیش از این حد، تخلف و جرم است.
وی با بیان اینکه دیوان محاسبات بعنوان بازوی نظارتی مجلس باید در این زمینه ورود کند، خاطرنشان کرد: دیوان باید گزارشی تهیه و به نمایندگان و مردم ارائه کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت احمدی نژاد با بیان اینکه حقوقش حدود چهار میلیون تومان است، گفت: اینجانب غیر از این حقوق، حقوق دیگری ندارم و هنوز از مجلس حقوقی دریافت نکردم.

منبع : شما نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: