تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۹ - ۱۴:۱۷ کد مطلب 114223

سید محمد حسینی:

وزیر ارشاد احمدی‌نژاد: چرا اعضای «سگ‌های زرد»، در قطعه هنرمندان دفن شدند، اما حبیب نه؟!

در آن زمان برای فعالیت حبیب محبیان درخواستی مطرح شد، ولی خیلی جدی نبود. با این حال ما بررسی کار حبیب را به دوستان هنری دفتر موسیقی واگذار کردیم تا بر اساس معیارهایی که هست همکاری های لازم انجام بشود. ولی اینکه در این مدت و در دوره جدید هم به ایشان مجوزی داده نشد باید از خود این دوستان سوال شود.
هر ایرانی که به ایران برگردد خوب است و باید از بازگشتش استقبال کرد، ولی میدانید که همیشه فضا سازی هایی می شود.

به گزارش میدان۷۲ وزیر ارشاد دولت قبل که مجوز ورود حبیب به ایران در دوران وزارت وی صادر شد در مورد عدم دفن حبیب در قطعه هنرمندان و بازگشت این خواننده به ایران توضیحاتی داد.

وزیر ارشاد دولت قبل که مجوز ورود حبیب به ایران در دوران وزارت وی صادر شد در مورد عدم دفن حبیب در قطعه هنرمندان و بازگشت این خواننده به ایران توضیحاتی داد.

سید محمد حسینی وزیر ارشاد سابق در دولت محمود احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درخصوص درگذشت حبیب محبیان که در دولت دهم و وزارت وی به ایران آمده بود، گفت: در آن زمان برای فعالیت ایشان درخواستی مطرح شد، ولی خیلی جدی نبود. با این حال ما بررسی کار حبیب را به دوستان هنری دفتر موسیقی واگذار کردیم تا بر اساس معیارهایی که هست همکاری های لازم انجام بشود. ولی اینکه در این مدت و در دوره جدید هم به ایشان مجوزی داده نشد باید از خود این دوستان سوال شود.

وی در پاسخ به این سوال که شما موافق بازگشت حبیب به ایران بودید؟ گفت: هر ایرانی که به ایران برگردد خوب است و باید از بازگشتش استقبال کرد، ولی میدانید که همیشه فضا سازی هایی می شود. مثلا در مورد یکی از فیلم هایی که قرار بود ساخته شود قبل از اینکه فیلم ساخته شود فراوان هیاهو و جنجال درست شد و قضاوتهای زودهنگام صورت گرفت و هجمه هایی عجیب ترتیب داده شد…

وزیر ارشاد سابق نظرش درباره چرایی عدم دفن حبیب در قطعه هنرمندان را چنین بیان کرد: اگر این ماجرا را با ماجرای کشته شدن اعضای گروه «سگ های زرد» مقایسه کنیم همه چیز دستگیرمان می شود. در آن دوران وقتی اعضای جوان این گروه در خارج از کشور کشته شدند با پیگری ماجرا، پیکر آنها را به ایران آوردند و در قطعه هنرمندان دفن شدند. اما حبیب در ایران درگذشت و شرایط دفن در قطعه هنرمندان برایش فراهم نشد؛ این مساله جای سوال دارد.

منبع:۲۴آنلاین نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: