تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۱ - ۱۶:۰۷ کد مطلب 114382

پاسخ علی اکبر جوانفکر به اظهارات اخیر جلایی‌پور:

سانسور احمدی‌نژاد یعنی تعطیلی رسانه‌ها

اگر بخواهند سخنان آقای هاشمی رفسنجانی که خود را محور و معیار سنجش همه تحولات عالم فرض کرده است ، منتشر کنند، به ناچار باید بخش اصلی اظهارات او را که همواره علیه دکتر احمدی نژاد و دولت قبل است ، سانسور نمایند که در آن صورت ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حرف جاذبه دار دیگری برای گفتن نخواهد داشت و به تدریج از رسانه های اصلاح طلب حذف خواهد شد.

به گزارش میدان۷۲ علی‌اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور سابق در پاسخ به اظهارات اخیر محمدرضا جلایی‌پور چنین نوشت:

 

آقای محمد رضا جلایی پور به رسانه های اصلاح طلب و حامیان دولت به اصطلاح میانه رو توصیه کرده است که دکتر احمدی نژاد را در رسانه های خود بزرگ‌ نکنند ومدام تیترهای انتقادی‌شان را به او اختصاص ندهند و دوگانه‌ی احمدی‌نژاد روحانی را تقویت‌ نکنند.
به ایشان باید گفت که این رسانه ها به روشنی دریافته اند که اگر مخاطبی هم دارند به خاطر آن است که گاه و بیگاه در باره یک شخصیت بزرگ و بی بدیل مانند دکتر احمدی نژاد مطلبی هرچند بی پایه و اساس را منتشر می کنند و الا در این فضای تک صدایی ایجاد شده در کشور ، روزنامه های وابسته به هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا که خریداری ندارند و در نهایت سر از سبزی فروشی ها در می آورند و ابزار شیشه پاک کنی می شوند.
با فرض اینکه رسانه های اصلاح طلب با شارژ مالی دولت ، هزینه سانسور رسانه ای دکتر احمدی نژاد را برعهده بگیرند و هیچ مطلبی در باره رئیس جمهور سابق ننویسند، در آن صورت باید پرسید که این رسانه ها سخنان دیگران را چگونه بازتاب خواهند داد؟ اگر بخواهند سخنان آقای هاشمی رفسنجانی که خود را محور و معیار سنجش همه تحولات عالم فرض کرده است ، منتشر کنند، به ناچار باید بخش اصلی اظهارات او را که همواره علیه دکتر احمدی نژاد و دولت قبل است ، سانسور نمایند که در آن صورت ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حرف جاذبه دار دیگری برای گفتن نخواهد داشت و به تدریج از رسانه های اصلاح طلب حذف خواهد شد.
اگر بخواهند سخنان آقای روحانی رئیس جمهور را منعکس کنند ناچار باید به سانسور سوگندهای جلاله او برای دادن وعده عدم بازگشت دکتر احمدی نژاد بپردازند و بر اظهارات و موضعگیری های مستمر او علیه دولت قبل قلم قرمز بکشند که در آن صورت آقای روحانی ناگزیر خواهد شد دست از فرافکنی بردارد و دیگر نامی از دولت قبل به میان نیاورد و مسئولیت همه اقدامات دولتش را برعهده بگیرد که این امر نقض غرض می شود و ریزش شدید آراء آقای روحانی را در پی خواهد داشت. از طرف دیگر دولت یازدهم در عمل نشان داده است که موجد هیچ حرکت رو به جلویی در کشور نیست و عملکردی وجود ندارد که رئیس جمهور به خاطر آن ، حرفی برای گفتن داشته باشد و بتواند توجه افکار عمومی را به خود و دولتش معطوف سازد، بنابراین با سانسور مطالب انتقادی علیه دکتر احمدی نژاد از اظهارات آقای روحانی ، وی با خطر کمرنگ شدن حضورش در رسانه ها مواجه خواهد شد که این نیز به سود او تمام نخواهد شد.
رسانه های اصلاح طلب اگر بخواهند به سخنان آقای جهانگیری معاون اول دولت یازدهم بپردازند و بر اساس توصیه های آقای جلایی پور ، مطالب انتقادی از دکتر احمدی نژاد را از اظهارات او حذف کنند ، در آن صورت معاون اول باید راه دیگری را برای توجیه گری در خصوص فیش های نجومی مدیران دولت یازدهم بیابد ، مسئولیت توقیف اموال ایران از سوی آمریکا را بپذیرد و از بیان سخنان بی پایه و اساس در خصوص درآمدهای ناشی از فروش نفت در دولت قبل بپرهیزد و به مردم توضیح دهد که دولت متبوع او در سه سال گذشته چرا نفت را که اصلی ترین سرمایه ملی محسوب می شود، همانند سایر مواد اولیه ایران در بالاترین حجم ممکن اما به ثمن بخس به فروش رسانده است و ناتوان از خلق درامد برای کشور بوده است.
آقای جلایی پور که گفته می شود در آمریکا زندگی می کند ، احساسی شبیه دولتمردان آمریکایی را ازخود بروز داده است. او هم مانند آنها از احتمال تجلی اراده ملت ایران در بازگشت دکتر احمدی نژاد به راس قدرت اجرایی کشور ابراز ترس و نگرانی کرده و در صدد برامده است تا به زعم خود ، زنگ خطر را برای همفکران اصلاح طلب خویش به صدا در آورد و مانع از تکرار اشتباهات رسانه ای آنان شود .
آقای جلایی پور به دلایل مختلف از جمله دوری از وطن ، شناخت صحیحی از حقایق این روزهای ملت ایران ندارد و نمی توان به او خرده گرفت که چرا به بیهوده گویی گرفتار شده است . با اینگونه توصیه های کودکانه، باردیگر نگاه مردم به سمت آدرس های غلط معطوف نخواهد شد بویژه آنکه ، نتایج تلخ ناشی از توجه به یک آدرس اشتباه را در سه سال گذشته و با همه وجود حس کرده اند.
البته او و همفکرانش باید به این نکته توجه کنند که دکتر احمدی نژاد هنوز هیچ تصمیمی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده اتخاذ نکرده است و به نفع آنهاست که آرامش خود را حفظ کنند و نشان ندهند که تا چه از وقوع یک احتمال ، دچار ترس و نگرانی شده اند.

 1. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  به امید تشکیل دولت مردمی بهار
  بدون حضور و نفوذ چپ و راست
  انشاءالله

  زنده باد بهار
  زنده باد مردان بهاری

 2. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  سانسور احمدی نژاد عزیز
  یعنی خود کشی
  آقایان اصولگرا
  خودکشی گناه کبیره است

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: