تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۲ - ۲۰:۳۱ کد مطلب 114541

عبدالرضا داوری :تضاد ۹۶، تضاد مردم -اولیگارشی است

احمدی نژاد بیاید، دولت روحانی تک دوره ای خواهد شد

اگر آقای احمدی نژاد وارد عرصه رقابت با آقای روحانی نشوند، آقای روحانی حتما ۴سال بعد هم رئیس جمهور خواهد بود.

به گزارش میدان۷۲ عبدالرضا داوری در مصاحبه با آریا چنین گفت:

در مورد عملکرد و فعالیتها با توجه به اینکه دولت اقدامات تخریبی داشته است، باید گفت در حوزه اقتصاد وضعیت به شکلی است که حتی اگر دولت بخواهد حرکتی هم انجام دهد، ۱۵تا ۲۴ ماه برای نشان دادن نتایج وقت نیاز است؛ لذا زمانی برای جبران مافات دولت باقی نمانده است.

در هر حال ما از اول دولت آقای روحانی پیش بینی کرده بودیم که این دولت تک دوره ای خواهد بود و این اتفاق هم خواهد افتاد. دولت دچار بحران سیاسی و اجتماعی است. وقتی مردم می بینند مدیران دولتی اینگونه منابع کشور را غارت کردند که به طور رسمی در فیش های حقوق خود رقم های نجومی را درج می کنند، خدا می داند در جاهای دیگری که به صورت پیمانکاری کارها صورت می گیرد، مثل فروش منابع خام و معدنی، چه اتفاقاتی می افتد یا منابع بانکی در کشور چگونه توزیع می شود. لذا مشروعیت اینها در بین مردم از بین رفته و هیچکس به خاطر دولت آقای روحانی به خیابان ها نخواهد آمد.

چیزی که این روزها در رصدها قابل مشاهده است، این است که جریان اصلاحات در بحث فیش ها با دولت آقای روحانی مرزبندی می کند. اگر این مرزبندی ادامه پیدا کند، آقای روحانی در سال ۹۶ با بحران جدی مواجه خواهد شد تا جایی که شاید نتواند حتی ۱۰میلیون رای در کشور بیاورد.
داوری در خصوص رقابت اصولگرایان با آقای روحانی در انتخابات ۹۶، گفت: اصولگرایان در انتخابات اخیر نشان دادند با چهره های شناخته نشده ای که حتی در مجتمع آپارتمانی خود هم شناخته نشده بودند، نتوانستند رقابت کنند چه برسد با آقای روحانی. در سال ۹۶ تنها موقعیتی که در آن امکان تغییر و شکست آقای روحانی وجود دارد، تصمیم آقای احمدی نژاد برای ورود به انتخابات است. اگر آقای احمدی نژاد تصمیم بگیرند که با آقای روحانی رقابت کنند، دوره ریاست جمهوری آقای روحانی به پایان می رسد. اما اگر آقای احمدی نژاد وارد عرصه رقابت با آقای روحانی نشوند، آقای روحانی حتما ۴سال بعد هم رئیس جمهور خواهد بود.
مشاور وزیر کشور در دولت دهم، در خصوص تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر انتخابات ۹۶ در ایران، گفت: چون فاصله زمانی بسیار نزدیک است، یعنی در ژانویه رئیس جمهور جدید آمریکا انتخاب می شود، بلافاصله بعد از دو سه ماه بعد رئیس جمهور ایران انتخاب می شود، بعید می دانم انتخاب آقای ترامپ، تاثیر چندانی در نتایج انتخابات ریاست جمهوری کشورمان داشته باشد. اما ممکن است در توافقاتی که بین دولت ما و دولت فعلی آمریکا وجود دارد، تاثیر غیر مستقیم اندکی بگذارد.
وی در پایان در خصوص آرایش سیاسی جریان های سیاسی با نزدیک شدن به انتخابات ۹۶ و احتمال حمایت اصلاح طلبان و اصولگرایان از آقای روحانی، گفت: دیگر نمی شود به اصلاح طلبی و اصولگرایی اعتقاد داشت. ابتدا باید تعریف کرد اصولگرایی و اصلاح طلبی چیست؟

اصولگرا و اصلاح طلب چه کسانی هستند. اصلاح طلبی که حامی آقای ناطق می شود، با توجه به استانداردهای دهه۷۰ اصلاح طلب است؟ اصولگرایی که با جریان آقای هاشمی و رئیس دولت اصلاحات ائتلاف می کند، با استانداردهای دهه۷۰ اصولگراست؟ . به اعتقاد من، ما در صحنه انتخابات ۹۶ دو جبهه خواهیم داشت؛ جبهه “مردم” و جبهه “اولیگارشی”. در واقع تضاد ۹۶، تضاد مردم -اولیگارشی است. به این صورت که اشرافیت در یک سوء و مردم در سوی دیگر هستند. ضمن اینکه آقای روحانی اولیگارشی حاکم را نمایندگی خواهد کرد و امیدوارم توده های مردم بتوانند آقای احمدی نژاد را قانع کنند تا نمایندگی مردم را در انتخابات ۹۶ بر عهده بگیرند. در غیر اینصورت رقابت در انتخابات ۹۶، رقابتی کاذب خواهد بود. به اعتقاد من هر شخصیتی غیر از آقای احمدی نژاد اگر وارد صحنه رقابت با آقای روحانی شود، این رقابت، رقابتی کاذب و غیرواقعی خواهد بود. در ضمن “مستقلین” به معنای واقعی در کشور نداریم و اینها عمدتا شعار های سیاسی هستند. مستقلین در مجلس هم آنچنان موثر نخواهند بود.

 1. حمزه :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 1

  من یک اصلاح طلبم ولی با توجه به خیانت روحانی به حامیانش و جبهه اصلاحات قطعا به وی رای نخواهم داد حتی اگر خاتمی هزار بار تکرار کند..
  شرف احمدی نژاد به ز فریدون

 2. محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  بنده نزدیک به دوسال است مسائل تخلف و حقوق های نجومی را اطلاع رسانی کردم متاسفانه سایتها جدی نگرفتند فقط یک بار جهان نیوز منشر کرد والسلام

 3. حمید :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  بزک نمیر بهار میاد!
  تحلیلهایتان خیلی سطحی بود…
  یک نکته را خوب در گوشتان فرو کنید . احمدی نژاد رد صلاحیت شده ده برابر خطرناک تر از احمدی نژاد تایید صلاحیت شده است . چون مردم به چیزی که منع شوند حریص خواهند شد و این یعنی اگر احمدی نژد از کسی حمایت مستقیم کند حتما پیروز انتخابات او خواهد بود . بلای جان دولت امید تفکر احمدی نژادیسم عامه مردم است . این را خواص بی بصیرت نمی فهمند .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: