تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ - ۰۸:۱۶ کد مطلب 114563

به کدامین سند و کدامین توجیه عقلی

سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که منتقد گرامی با کدام سند و توجیه عقلی اوج ابتذال در سینما را به دولت دهم نصبت می‌دهد؟ درحالی‌که در سه سال دولت یازدهم به‌اندازه کل دوران سینمای بعد از انقلاب آثار هنری مبتذل تولید و در کمال آرامش و حاشیه امن توزیع و پخش گردیده شد.

میدان۷۲/محمد محمدی: این روزهادر حالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم برای فیلمی که به‌زعم نویسنده آن ایروتیک ترین متن زندگی‌اش به شمار می‌رود مجوزهای لازمه را تنها با ممیزی کمتر از یک دقیقه‌ی صادر کرده است که یک منتقد سینما در اظهاراتی عجیب اوج ابتذال سینما را در دولت دکتر احمدی‌نژاد برشمرده و مخاطب عبارت ولنگاری فرهنگی بیان‌شده در سخنان رهبری را همان دولت ایشان تفسیر و توجیه کرده است، دولتی که پرمخاطب‌ترین آثار سینمایی‌اش مربوط به سینما جنگ و دفاع مقدس با رویکرد طنز و کمدی با تأکید بر احترام و حفظ شأنیت ایرانی و اسلامی شخصیت‌ها در مواجه با اتفاقات مربوط به درام موجود در فیلم ساخته‌وپرداخته شده است. دولتی که بدون تردید تنها آثار همسو با استراتژی‌های مهم و اساسی نظام در دوران آن تهیه و تولید گردیده است و همه این دستاورد مهم در حالی صورت گرفت که منحصربه‌فردترین اقدامات خرابکارانه در حوزه سینما از بدو انقلاب اسلامی تاکنون در دوران آن رخ داد که صدالبته با مدیریت و درایت صحیح جواد شمقدری ریاست سازمان سینمایی وقت ختم به خیر گردید و روسیاهی‌اش ماند برای معاندین و کینه‌توزان همیشگی انقلاب که در هر برهه‌ی از زمان به یک لباس و در یک هیبت قرار می‌گیرند.

حال سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که منتقد گرامی با کدام سند و توجیه عقلی اوج ابتذال در سینما را به دولت دهم نصبت می‌دهد؟ درحالی‌که در سه سال دولت یازدهم به‌اندازه کل دوران سینمای بعد از انقلاب آثار هنری مبتذل تولید و در کمال آرامش و حاشیه امن توزیع و پخش گردیده شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: