تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ - ۱۰:۰۷ کد مطلب 114596

کمالی :فیش های حقوقی پاتک مخالفان هست

به گزارش میدان ۷۲ حسین کمالی، دبیرکل حزب اسلامی کار و وزیر دولت سازندگی بحران فیش‌های حقوقی که برای دولت به وجود آمده را پاتک مخالفانی می‌داند که با تمرکز بر فیش‌های حقوق می‌خواهند فسادهای کلان دوران احمدی‌نژاد از یاد مردم برود و آن دوره را فراموش کند.کمالی می‌گوید همه دستمزدهای پرداخت شده غیرقانونی در […]

به گزارش میدان ۷۲ حسین کمالی، دبیرکل حزب اسلامی کار و وزیر دولت سازندگی بحران فیش‌های حقوقی که برای دولت به وجود آمده را پاتک مخالفانی می‌داند که با تمرکز بر فیش‌های حقوق می‌خواهند فسادهای کلان دوران احمدی‌نژاد از یاد مردم برود و آن دوره را فراموش کند.کمالی می‌گوید همه دستمزدهای پرداخت شده غیرقانونی در طول این سه سال یک ده هزارم منابعی نیست که آقایان در دولت قبل به یکباره برداشت کردند.
دولتی که مدافع اصلاح جامعه است باید خود از بی‌بند و باری‌های اقتصادی دوری کند و در سه سال گذشته راه را برای رویه ناپسند سوء‌برداشت‌ها که از دولت گذشته به جای مانده بود، می‌بست. آنچه اتفاق افتاده حرکت ناپسندی است که توسط جمعی از دست‌اندرکاران اقتصادی و اداری روی داده و به صورت روال در پیش گرفته شده است.
متاسفانه برخی که از اعتماد عمومی سوءاستفاده کردند و برای خود مقرری‌هایی از جایگاه‌هایی که در اختیار داشتند برداشت کردند و به صورت درآمدهای غیرمتعارف با عنوان حقوق و دستمزد از آن استفاده کردند.
به خاطر دارم در سال‌های ابتدای انقلاب در جلسه‌ای با حضور شهید بهشتی در یک جمع کارگری بودیم این صحبت پیش آمد که به نظر ایشان مناسب‌ترین فاصله برای حداکثر و حداقل حقوق ۱ به ۳ باشد. یعنی حداکثر حقوق سه برابر بیشتر از حداقل حقوق باشد.
متاسفانه امروز با این مقرری‌هایی که وجود دارد دیگر افراد ۱ به ۱۰ هم رضایت نمی‌دهند و در دریافتی‌ها و پرداختی‌ها دیده شده که این میزان حتی به ۲۰۰ برابر هم می‌رسد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ رقم‌های عجیب و غریبی به عنوان پاداش و دستمزدهای سالیانه به مدیریت خود پرداخت می‌کنند. در اقتصاد به هم ریخته و آشفته‌ای که کشور با آن دست به گریبان است این مشکلی است که در همه جای آن نمود پیدا می‌کند و متاسفانه می‌بینیم در اقتصاد ویرانی که همه باید دست به دست هم دهیم تا آن را از روی زمین بلند کنیم افراد به دنبال این هستند که منافع خودشان را تامین کنند.
در این اقتصادی که باید برای شکوفایی آن قدم‌برداریم حالا کسانی پیدا شده‌اند که درآمدهایی برای خود در نظر گرفته‌اند و چنین چیزی برای جامعه قابل تحمل نیست.
در دورانی که زندگی برای مردم به سختی می‌گذرد و مکررا از مدیران شرکت‌ها می‌شنویم که در پرداخت‌های‌شان حقوق عقب‌افتاده دارند این روند غیرقابل پذیرش است چراکه عمدتا از اختیارات واگذار شده دولت بوده که افراد برای آن توجیه قانونی در نظر گرفته و برای خود درآمد ساخته‌اند. در خصوص پرداخت حقوق‌های نجومی و اینکه چرا برخی این مسائل را مطرح می‌کنند باید گفت مشخصا این کار از سوی جناح رقیب اصلاح‌طلبان انجام می‌شود که رویه دولت را نمی‌پسندند و نقطه ضعف دولت قبلی را به این دولت انتقال داده‌اند.
چرا در سه سال گذشته دولت با آگاهی از این نقطه‌ضعف سعی نکرد این رویه را متوقف کند و اجازه پرداخت‌های حقوق نجومی را به کسانی که به منافع خودشان فکر می‌کنند، داده است؟ البته کسانی که این مسائل را مطرح می‌کنند سعی دارند با زیر سوال بردن اصلاح‌طلبان نزد مردم خودشان را در حاشیه قرار دهند و حواس جامعه را از اختلاس‌های کلان خود بردارند و به دستمزدها معطوف کنند درحالی که همه دستمزدهای پرداخت شده غیرقانونی در طول این سه سال یک ده هزارم منابعی نیست که آقایان در دولت قبل به یکباره برداشت کردند.
من فکر می‌کنم در این قضیه دولت باید با هر دو موضوع برخورد کند. با خاطیان سوءبرداشت‌های فعلی برخورد مناسب صورت بگیرد و این دست از پرداخت‌ها را کنترل کند چراکه از دولتی که مدافع اصلاح جامعه است انتظار می‌رود که جلوی این بی‌بندو باری‌ها را بگیرد و در مقابل عملکرد مخالفین که به بهانه این مسائل به دنبال سرپوش گذاشتن بر سوءبرداشت‌های خود هستند از این مسائل دوری کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: