تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ - ۱۰:۰۹ کد مطلب 114598

قالیبافی درآمد خوبی دارد به شرطی که بازاریابی خوبی برای آن صورت گیرد

  به گزارش میدان ۷۲ ،بانوان بسیاری در خانه ها بیکار نشسته و همیشه داد از بیکاری و نداشتن و عدم دارا بودن سرگرمی می زنند و تنها به دستیابی به مشاغل دولتی می اندیشند اما نمی دانند که با اندکی پشتکار و یادگیری یک حرفه به راحتی می توانند در منزل اشتغال داشته و […]

  به گزارش میدان ۷۲ ،بانوان بسیاری در خانه ها بیکار نشسته و همیشه داد از بیکاری و نداشتن و عدم دارا بودن سرگرمی می زنند و تنها به دستیابی به مشاغل دولتی می اندیشند اما نمی دانند که با اندکی پشتکار و یادگیری یک حرفه به راحتی می توانند در منزل اشتغال داشته و لااقل از عهده مخارج و هزینه های خودشان از آن طریق برآیند.

البته باید به این موضوع نیز باید توجه داشت که مسولان باید از مشاغل خانگی حمایت ویژه داشته و با بازاریابی و بیمه آنان علاوه بر افزایش اشتغال در منطقه و کاهش بیکاری زمینه تشویق شمار زیادی را جهت اشتغال و کارآفرینی و ایجاد ایده های جدید فراهم آورند.

از کودکی در انواع کارهای هنری اشتغال دارم

بانوی کارآفرین زابلی اظهار داشت: از کودکی در انواع کارهای هنری اشتغال داشته ام به طوری که تمامی هنرهایی که در استان وجود دارد را یاد داشته و از آن ها بهره برداری کرده ام و در حال حاضر نیز با خرید دار قالی در منزل مشغول به کار هستم.

کبری فدایی گفت: با دریافت پنج میلیون تومان تسهیلات از بسیج سازندگی کار قالیبافی را شروع کردم و اگر سرمایه اولیه ی وام بسیج نبود نمی توانستم این کار را به سرانجام رسانم.

وی با عنوان اینکه، در دوران کودکی در شرکت قالیبافی واقع در زاهدان بافت قالی را آموختم افزود: در حال حاضر نیز از شرکت قالیبافی در شهرستان زابل دار قالی و نخ جهت بافت قالی و فروش آن به خانه آورده ام اما متاسفانه نخ ها از کیفیت خوبی برخوردار نیست و زحماتم با نامرغوبی نخ کمرنگ خواهد شد.

وی ادامه داد: هر روز از سحر تا غروب آفتاب مشغول به بافت قالی هستم اما به دلیل کیفیت پایین نخ ها هم سرعت کار پایین آمده و هم از زیبایی کار کاسته شده که در این راستا انتظار می رود مسولان مربوطه جهت کیفیت کارها و افزایش بازدهی نخ های مرغوبتری را در بازار عرضه کنند.

مسولان از زنان کارآفرین حمایت کنند

بانوی قالیباف سیستانی با عنوان اینکه، با کار قالیبافی برای خود و دخترم اشتغالزایی کرده ام افزود: قالیبافی درآمد خوبی دارد به شرطی که بازاریابی خوبی برای آن صورت گیرد اما متاسفانه در منطقه هیچ گونه بازاریابی در این راستا صورت نگرفته و بافندگان دچار دلسردی شده اند.

فدایی ابراز داشت: به دلیل بالا بودن سنم، بیمه از من حمایت نکرد و در حال حاضر تحت پوشش هیچ گونه بیمه ای نیستم.

وی تصریح کرد: تاکنون تنها ۳ فرش را در نمایشگاهی که سپاه در شرکت فرش راه اندازی کرده بود توانستم به فروش برسانم در حالی که انتظار می رود مسولان از زنان کارآفرین حمایت بیشتری کنند و مکانی دایمی را برای فروش محصولات آنان فراهم کنند.

وی تصریح کرد: از طریق قالیبافی برای خود و فرزندم سرگرمی سازنده ای ایجاد کرده ام بنابراین با این شغل نه تنها حس بیکاری در ما وجود ندارد بلکه به اقتصاد خانواده هم کمک شایانی کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون برای خانواده ام چندین فرش بافته ام که با بافت آن ها در حالی که باید فرش را با قیمت گزاف خریداری می کردم با قیمت پایین آن را برای خانواده تهیه کرده و از آن لذت بسیاری می برم.

وی در پایان تاکید کرد: برخلاف گفته دیگران مبنی بر نبود کار و اشتغال، اعتقاد دارم کار زیاد است اما تنها مقداری اراده و پشتکار مورد نیاز است.

منبع : پایگاه خبری بسیج سازندگی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: