تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ - ۱۲:۴۶ کد مطلب 114638

موسوی لاری:احمدی نژاد یک مهره سوخته سیاسی است

عده ای احمدی نژاد را از این شهرستان به آن شهرستان می برند و جمعیتی را هم دور وی جمع می کنند تا روحانی را آزار دهند ولی من احمدی نژاد را خطر تلقی نمی کنم.
احمدی نژاد از کدام کارنامه خود می تواند دفاع کند؟ فقط می تواند بگوید که من یک یارانه ۴۵ هزار تومانی دادم. شاهدیم که الآن همه کشور گرفتار بلایای این یارانه است.
من معتقدم احمدی نژاد رای قلیلی دارد که برای پیروزی وی در انتخابات کارساز نیست.

به گزارش میدان۷۲  عبدالواحد موسوی لاری روز یکشنبه طی گفت وگویی افزود: « احمدی نژاد یک مهره سوخته سیاسی است و بحث ورود وی به انتخابات ریاست جمهوری شوخی است. البته، عده ای او را از این شهرستان به آن شهرستان می برند و جمعیتی را هم دور وی جمع می کنند تا روحانی را آزار دهند ولی من احمدی نژاد را خطر تلقی نمی کنم.»

این عضو برجسته مجمع روحانیون مبارز تصریح کرد: « احمدی نژاد از کدام کارنامه خود می تواند دفاع کند؟ فقط می تواند بگوید که من یک یارانه ۴۵ هزار تومانی دادم. شاهدیم که الآن همه کشور گرفتار بلایای این یارانه است. ایشان چگونه می تواند خود را از کوله باری از تخلفات و اتهامات مالی که بر دوش دارد پاک کند؟!»

موسوی لاری با بیان اینکه «تا همین الآن هم دولت روحانی نجابت به خرج داده و بسیاری از آنها را باز نکرده است»، خاطرنشان کرد: اگر روحانی مسائلی که احمدی نژاد و یارانش دارند را با مردم در میان بگذارد، آن وقت می بینید که مردم به فردی که چنین مشکلات عظیمی را برای آنها درست کرده است، آیا اصلا رای می دهند؟! »

موسوی لاری گفت: من معتقدم احمدی نژاد رای قلیلی دارد که برای پیروزی وی در انتخابات کارساز نیست.

عضو شورایعالی اصلاحات یادآور شد: «بعید می دانم خود روحانی هم احمدی نژاد را رقیب خود بداند چون در سپهر سیاسی کشور، احمدی نژاد شخصی پایان یافته است. حالا اگر عده ای او را از این شهرستان به آن شهرستان برای سخنرانی و تجمع می برند، برای کاسبی خودشان است.»

* همه پرسی
وی همچنین به توئیت سال گذشته رئیس جمهوری مبنی بر تمایل وی برای برگزاری یک همه پرسی اشاره کرد و گفت: قانون اساسی همواره مراجعه به آرای عمومی را اساس کار خود قرار داده است. انتخاب رئیس جمهور، اعضای مجلس، شوراهای شهر و روستا و اعضای خبرگان همه و همه بر پایه مراجعه به رای مردم است. این مراجعه فقط به انتخابات محدود نمی شود و می تواند در مورد مسائل مهم کشور نیز صورت گیرد.

موسوی لاری افزود: برجام، یارانه ها، مناسبات ما با دنیای غرب و مسائلی مانند آن از جمله موضوعاتی است کهدولت می تواند با کسب نظر از مراجع رسمی، در مورد آنها رفراندوم برگزار کند چون قانون اساسی راه آن را بازگذاشته است.

وی احتمال اینکه چنین رفراندومی مربوط به بحث نظارت استصوابی باشد را رد کرد و اظهارداشت: در مورد نظارت استصوابی مقام معظم رهبری بعد از حوادث ۱۸ تیر ۷۸ گفتند’ که این نظارت دیگر تبدیل به قانون شده است و اگر نظری درباره آن دارید از طریق مجلس بروید آن را بررسی کنید..'( نقل به مضمون) از این رو، به نظر من نیازی به رفراندوم ندارد.

** چتر رسانه ملی بالای سر همه ایرانیان باشد
موسوی لاری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تغییر رئیس صدا و سیما گفت: رسانه ملی باید کارکردی ملی داشته باشد. نمی توان پسوند رسانه ملی را یدک کشید ولی برای یک جناح کار کرد؛ یعنی همان چیزی که در دهه اخیر اتفاق افتاده است.

وی افزود: متاسفانه در این سالها رسانه ملی، نماد حضور ملت نبوده است حال آنکه ما ملتی ۸۰ میلیونی هستیم که چتر قانون اساسی روی سرمان است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه رسانه ملی باید به همه افراد یکسان نگاه کند، تصریح کرد: انتظار ما این است که با تغییر مدیر ،به این مساله توجه شود وگرنه اگر در بر همان پاشنه قبلی بچرخد، مردم تنها برخی سریالهای صدا و سیما را می بینند و به اخبار و برنامه های سیاسی آن توجهی نمی کنند. یعنی خانواده ها سریالی را می بینند ولی موقع خبر که رسید، کانال را عوض می کنند.

موسوی لاری گفت: اگر صدا و سیما بازگو کننده نظرات و دیدگاههای عامه مردم که زیر چتر قانون اساسی هستند باشد مردم گرایشی به رسانه های خارجی که جهت گیری هایشان را از دولتهای خود می گیرند، نخواهند داشت. از همین رو، انتظارمان از آقای علی عسگری رییس جدید رسانه ملی این است که به طور بنیادی به این نقاط ضعف توجه کنند.

منبع:ایرنا

 1. امیر محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  این جمله «روحانی هم احمدی نژاد را رقیب خود نمی داند» با این جمله «عده ای او را از این شهرستان به آن شهرستان می برند و جمعیتی را هم دور وی جمع می کنند تا روحانی را آزار دهند» با هم همخوانی ندارند اگر روحانی احمدی نژاد را رقیب خود نمی داند چرا با این شهرستان رفتن های احمدی نژاد آزار می بیند پس معلوم می شود حساب دیگری است یعنی احمد نژاد را رقیب…………..

 2. بچه دهاتي :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  خدا وکیلی اگر بهم زور نمی اومد همین چند کلمه رو هم نمی نوشتم
  یعنی احمدی نژاد که هنوز سه سال از پایان آخرین مسئولیتش در سطح نفر دوم نظام نمی گذره ؛ و رسانه های داخل و خارج کشور با هر گرایشی ، از هر عطسه او صد مدل تحلیل و تفسیر ارائه می دهند ،‌عنصر سوخته است ؟ پس فلان آقایی که حدود دوازده سیزده سال قبل یک سمت مختصری مثل وزارت کشور رو جلوش پرت کرده بودند ، و توی همون جایگاه هم چنان بود که در ماجرای کودتای تیر۷۸ ، همان کسانی که محافظ معاون ایشون – تاجزاده – بودند ،‌عمامه را از سر ایشون کشیدند ؛‌به چنین عنصری چه نامی می شود نهاد؟

 3. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  موسوی لاری:احمدی نژاد یک مهره سوخته سیاسی است
  خخخخخخخخخخخ

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  اقای لاری خو دت را نا راحت نکن و نگران نباش اقای احمد ی نژ اد رای نمی او رد !!!! بنابر این کسی که رای ندارد چر ا شما اصلا حاتچیی ها را مشو ش کرده و هر رو ز برای تسکین خو دتان تحلیل می دهید که سو خته است و جا ذبه ندارد !

 5. شنود :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  آقای موسوی لاری
  بنظر شما کسی که درباره یک مهره ی بدون رای و سوخته وقت میگذارد و مصاحبه میکند و تلاش میکند خطر روی کار آمدن او را به مردم تفهیم کند دیوانه نیست؟

 6. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  درباره جناب
  مهندس اسفندیار رحیم مشایی
  هم می گفتند
  در بین ملت
  شخصیت منفوری!!! هستند
  اما اجازه ندادند
  مردم خودشان شخصیت
  منفور و محبوب را مشخص کنند
  و ایشان رد صلاحیت شدند
  در ضمن اگر مخالفان احمدی نژاد
  اگر رفتار نجیبانه ای دارند
  و
  نجیب هستند
  پس چرا نانجیبان
  از آنها حمایت می کنند؟

  مضطرب اند آید او پس نبود این عجیب
  جیغ بنفش می کشد فتنه گر نانجیب

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: