تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ - ۱۰:۱۲ کد مطلب 114690

مطهری : نباید به حقوق های نامتعارف دامن زد و مردم را بدبین کرد/ احمدی نژاد ارفاق دارد!

به گزارش میدان ۷۲ علی مطهری در گفت‌وگو با روزنامه وقایع اتفاقیه با توجه به اینکه دستورات رسیدگی به بی‌انضباطی‌های مالی پیش از این هم وجود داشته، چرا در برخورد با این موضوع تا به حال کوتاهی صورت گرفته است؟ مشخص است که نهادهای نظارتی در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده اند. شاید دچار رودربایستی […]

به گزارش میدان ۷۲ علی مطهری در گفت‌وگو با روزنامه وقایع اتفاقیه

با توجه به اینکه دستورات رسیدگی به بی‌انضباطی‌های مالی پیش از این هم وجود داشته، چرا در برخورد با این موضوع تا به حال کوتاهی صورت گرفته است؟

مشخص است که نهادهای نظارتی در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده اند. شاید دچار رودربایستی بوده اند. البته این حقوق‌های نامتعارف چندان گسترده نبوده است و نباید بیشتر از این به آن دامن زد و مردم را بدبین کرد. درصد بسیار ناچیزی از مدیران حقوق‌های نامتعارف دریافت می‌کرده‌اند ولی همین مقدار هم باید از سوی دستگاه‌های نظارتی اعلام می‌شد تا کار به اینجا نمی‌رسید.

این قصور در حالی پیش از این صورت گرفته که رئیس‌جمهوری دیروز با استعفای آقای صفدر حسینی و اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی موافقت کرد. این نوع برخورد دولت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

موافقت رئیس جمهور با استعفای رئیس و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی و همچنین عزل بعضی از مدیران بانک‌ها نشان می‌دهد که دولت در این موضوع جدی است و آقای روحانی به جای اینکه علیه منتقدان موضع بگیرد به متن موضوع و حل مسئله پرداخته و این به نفع دولت است. گرچه این موضوع شامل دولت سابق هم می‌شود ولی به طورکلی من معتقدم ما خیلی نباید در زمین کسانی که این حرکت را شروع کردند بازی کنیم. یک عده خیلی قلیلی از مدیران بوده اند که این تخلف را رقم زده اند و نباید بیش از این به این موضوع پرداخته شود.

با توجه به اینکه این تخلفات مالی از دولت قبلی شروع شده است آیا می‌شود با توجه به دستور رهبر انقلاب با مدیران قبلی متخلف هم برخورد قضایی کرد؟

اگر کسانی درباره چنین تخلفی در دولت قبلی اسناد و مدارکی دارند می‌توانند به دستگاه قضایی ارائه دهند گرچه قوه قضائیه نیز می‌تواند به عنوان مدعی العموم وارد این موضوع شود ولی بر اساس شایعات و شنیده‌ها نمی‌توان درباره این موضوع قضاوت کرد.

پس خود شخص محمود احمدی‌نژاد را هم می‌توان با توجه به تمام تخلفات مالی صورت گرفته مورد بازخواست قرار داد؟

به هر حال باید اسناد و مدارک وجود داشته باشد. به نظر من قبل از اینها او باید درباره حوادث سال ۸۸ محاکمه می‌شد که نشد و ظاهرا یک نوع ارفاق درباره او وجود دارد.

دلیل این ارفاق چیست؟

ممکن است به خاطر جسارتی که او دارد و پرده دری و افشاگری می‌کند ملاحظه او را می‌کنند گرچه به نظر من این ملاحظه پذیرفته و منطقی نیست.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  تا۹۶

 2. عبدالله ستمدیده :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  کسی که توان مدیریت ۵دقیقه ای در مجلس را ندارد, کسی که نمیتواند از تریبون مجلس که بیت المال و حاصل خون شهداست حفاظت نماید چه انتظار وچه امیدی میتوان داشت. وای به روزی که اگر مجلس دهم هم بخواهد مانند دوره قبل معاونین را بر مسند صندلی ریاست ببیند

 3. دوست :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  این آقای مطهری اگر سن احمدی نژاد کفاف می داد هولوکاست و هیروشیما و ناکازاکی و حتی سیل و زلزله ها را هم به ایشان نسبت می داد!!

 4. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  مطهری !

 5. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  نما ینده همه کاره
  محکم قاضی حا کم مجر ی ناظر صا حب نظر و تنها نظر قابل قبو ل یعنی نظر خو د ش
  و لی خو د معا ف از همه چیز !!

 6. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  سد شکسته شده و نمی تو ان جلو ی سیل افشای نحو می را گرفت
  فیش ها و و ام ها و در یافتی کلان اشکار شده ودیگر قابل کتمان نیست ا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: