تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ - ۰۸:۰۲ کد مطلب 114769

حجت الاسلام خادمیان:

روزه احمدی نژاد باطل است و باید کفاره دهد

ظاهرا جناب احمدی نژاد در مسجد جامع در ظهر شهادت حدیثی را به حضرت علی علیه السلام نسبت داده اند.اگر چنین گفته‌اند باید اصلاح و استغفار نمایند و اگر عمدا گفته‌اند و روزه بوده‌اند روزه ایشان باطل و مکلف به ادای کفاره هستند.

به گزارش میدان۷۲ حجت الاسلام خادمیان از جلسه سخنرانی دکتر احمدی نژاد در مسجد جامع نارمک انتقاد کرد.تن نامه ارسالی حجت الاسلام خادمیان  به شرح ذیل است:

حدیث«ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی ، مبادا فردا او را به آن چشم بنگری ، شاید در آخر شب توبه کرده باشد و تو خبر نداشته باشی.» صحت ندارد
دکتر محمود احمدی‌نژاد روز دوشنبه برابر با بیست و یکم ماه مبارک رمضان ، پس از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد جامع نارمک تهران سخنرانی کرد. که بخشی از سخنان ایشان مورد انتقاد حجت‌الاسلام خادمیان مواجه شد.
دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق روز دوشنبه مصادف با ۲۱ ماه مبارک رمضان، در مسجد جامع نارمک تهران به ایراد سخن پرداخت
در بخشی از سخنانشان به حدیثی از امام علی(ع)اشاره کردند  که « ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی ، مبادا فردا او را به آن چشم بنگری ، شاید در آخر شب توبه کرده باشد و تو خبر نداشته باشی.» همین سخن باعث شد حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسین خادمیان واعظ و کارشناس حوزوی واکنش نشان دهد.
خادمیان هم در پیامی به امام جماعت مسجد جامع نارمک نوشت
که  این سخنی که آقای احمدی‌نژاد فرمودند:« ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی ، مبادا فردا او را به آن چشم بنگری ، شاید در آخر شب توبه کرده باشد و تو خبر نداشته باشی.» صحت ندارد.
متن کامل نامه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
محضر مبارک جناب حجت الاسلام و المسلمین صادق زاده
سلام و رحمت الله
تقبل الله ان شا الله
ظاهرا جناب احمدی نژاد  در مسجد جامع  در ظهر شهادت حدیثی را به حضرت علی علیه السلام نسبت داده اند
« ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی ، مبادا فردا او را به آن چشم بنگری ، شاید در آخر شب توبه کرده باشد و تو خبر نداشته باشی.» این مطلب صحت ندارد و در جوامع روایی ما مثبوت نیست و با اصول مکتب تعارض دارد.
اگر چنین گفته‌اند  باید اصلاح و استغفار نمایند و اگر عمدا گفته‌اند و روزه بوده‌اند روزه  ایشان باطل و مکلف به ادای کفاره هستند حتما به ایشان اطلاع دهید.
علی ای حال به جهت ترویج خطر این گونه احادیث ساختگی که دستمایه سوء استفاده برخی می شود ضرورت تذکر دیدم

و ما علینا الا البلاغ
والله المستعان
سید حسین خادمیان

 1. سیاوشان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 12 Thumb down 5

  بابا جون تو خیار خوری یا بوستان جور نبین کی میگه ببین چی میگه!! اگرم حدیث از حضرت علی نیست ولی سخن در حد و سطح خیلی بالاییه.
  ضمنا جناب حجت الاسلام با این حرفها بهت درجه ی والمسلمین یا آیت‌الله نمیدهند برو سعی کن از طریق دیگری خودتو بزرگ کنی

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

   کجایش سطح بالا است؟ اگر این حرف درست است چرا خود امام علی علیه السلام حدود شرعی را اجرا می کرد؟

   • ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    یعنی اگر کسی به حضرت علی دروغ نسبت داد یک عالم دینی حق نداره تذکر بده، واقعا خیلی عجیب هستید

 2. 1111 :
  آیا موافقید؟ Thumb up 17 Thumb down 5

  جناب خادمیان ضرورتی برای تذکر به چپاول و غارت بیت المال توسط مدیران نجومی ندارند؟!!!!!

 3. روح اله57 :
  آیا موافقید؟ Thumb up 15 Thumb down 5

  به حاج آقا خادمیان بگید شما که اینقدر در امور دین حساس هستید کاش یه نامه هم به مسئولین دولت اعتدال مینوشتید و به حضراتشون میگفتید که گرفتن و دادن یارانه تفریحات و اوقات فراقت خانواده هم موجب بطلان نماز و روزه میشود

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

   الان پس مشکل شما دروغ بستن به حضرت علی نیست بحث جناحی دارید چون به احمدی نژاد گفته اشتباه کرده اگر به روحانی می گفت صد بارک الله داشت جناب خادمیان درود بر شجاعت و شرفت احسنت

 4. روستازاده :
  آیا موافقید؟ Thumb up 15 Thumb down 5

  اقای خادمیان خودشان دقیقا به همه منابع روایی دسترسی دقیق دارند که اینجور محکم به ریس جمهور دانا ومتدین چنین تذکری میدهند اگر ندارند واین حرف اقای احمدی نژاد درست باشد در واقع خادمیان تهمت زده وگناه تهمت درماه رمضان چقدر است .

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

   حتما داره که محکم گفته مییت شما برو پیدا کن بیار در ضمن اون کس که این نسبت داده باید سند بیاره وقتی ندیده چطور بازبان روزه میاد می گوید قال علی عاولیه السلام حالا دیدید بگم بگم کار دستتون داد

 5. بچه دهاتي :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  ای جونم حاج آقای خادمیان ؛ قربون مرام خاص!! خودت و همه همفکرات و بعضی هم لباسهات برم . با یک کلمه “ظاهرا” همه چی را تموم کردی و لابد خدا هم خام شیطنتت شد ، نستجیربالله ؟!
  چقدر شماها متدینید که درباره چیزی که مطمئن نیستید نامه سرگشاده می نویسید و دستور اصلاح و استغفار و قضای روزه و فتوای ابطال روزه می دهید . اف بر این مسلمانی . بر این نوع مسلمانی هزار بار کافرم .

 6. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  اقای خا دمیان سخنان صا حب علوم و کما ل که گفتند امام حسین (ع) در کربلا در س مذا کره بما داد خلاف اسلام و اهداف کربلا نبو د یا ما می خو اهیم صلح امام حسن (ع) را اجرا کنیم و یا بزو ر نمی تو ان مردم را به بهشت برد شما نه می شنو ید و نه می بینید !!

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

   چه ربطی.داره ایشان که نگفت قال الحسین گفت از کربلا می شود درس مذاکره گرفت تحلیل خودش گفت غلط یا درست حرف خودش زده نه امام را اما صاحب بگم بگم گفته حضرت علی فرموده

 7. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 2

  اتفاقا سخن آقای خادمیان دقیق و علمی و منطقی و دلسوزانه است و کاملا مودبانه بیان شده است. منتهی بسیاری از حامیان احمدی نژاد افراد دگم و منجمدی هستند که کمترین انتقاد ولو بحق به احمدی نژاد را تحمل نمی کنند.

 8. امیر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 3

  یه تذکر هم به پدر تدبیر و امید بدهید جناب خادمیان که همه احادیث و خاطرات جدید خلق می کنه

 9. مسعود :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 5

  سلام علیکم شان ومنزلت دکتر احمدی نژاد را نمیشود این گونه پایین اورد گیریم که حدیث مالبرای امام علی نباشد در کل صورت کلی سخن اقای احمدی نژاد درست بوده وخیلی هم بزرگ حالا شاید در ان موقع حضور ذهن نداشته که دقیقا مال کدوم امام بزرگوار بوده واقعا مشکل اصلی اینهاست:؟؟

 10. رحمان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 3

  اینهم یگ روحانی راستگوی دیگه ،اولان شما که در ان مراسم پر شور وپر فیض نبودید وبند افتخار اینرا داشتم که از درب منزل ایشان تا مسجد باخیل عظیم مخلصان ایشان راهمراهی کردیم وعکس وفیلم مربوط به این مراسم همراه با سخنرانی ایشان از کا نالهای مختلف هم پخش شد اقای محترم بااین حرفا دیگه چیزی گیرتان نمیاد متاسفم که وقیهانه تو روز روشن صحبت های ایشان راتحریف میکنید خدارو شکر که دست شماراستگویان ودولت راستگویان روشد هرچه از این فرمایشات بفرمایید مظلومیت وحقانیت این مرد بزرگ وخدمت گذار راتایید میکنید بابت این تحریف ودروغ تان مچکریم

 11. 1 :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 4

  هردو نفرشان ….شعر گفتند عوام فریبان دروغگو

 12. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  بلا شک فقط نظرات موافق با سلایق خودتان را منتشر می کنید هم مقدار هم نشان می دهد ادب طرفداران احمدی نژاد در چه حد است آقای خادمیان احسنت و درود بر شجاعت و تسلط و توانایی و ادبت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: