تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ - ۱۲:۱۹ کد مطلب 114828

انتشار ترجمه اسپانیایی کتاب «گفتمان عدالت و معنویت» درباره اندیشه سیاسی دکتر احمدی‌نژاد+عکس

کتاب «گفتمان عدالت و معنویت» اثری است که توسط نویسنده ایرانی با نام سپهر حکمت ابتدا در سال ۱۳۸۹ در قالب ۶۱۶ صفحه وزیری منتشر شد. این کتاب که زندگی و اندیشه سیاسی دکتر احمدی نژاد را از ابتدا بررسی می‌کند در حوزه اندیشه سیاسی ایشان اثری جامع است که تلاش کرده بسیاری از ابعاد اندیشه ایشان در حوزه‌های اقتصاد، توسعه، سیاست خارجی و مسائل ایران را بررسی کند. «گفتمان عدالت و معنویت» که نگاهی تاریخی نیز به تحولات دارد حاوی نگاه و تحلیلی منسجم از دکتر احمدی‌نژاد است.

به گزارش میدان۷۲ پس از ترجمه ایتالیایی کتاب گفتمان عدالت و معنویت و انتشار آن توسط ناشری در ایتالیا، ترجمه اسپانیایی این کتاب نیز در اسپانیا انجام شد و توسط ناشری در آن کشور به چاپ رسید.

ناشر علاوه بر اهمیت‌های تاریخی و علمی‌ای که برای ترجمه اثر قائل شده است از دلایل ترجمه و نشر این اثر را احتمال بازگشت دکتر احمدی نژاد به قدرت و حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ عنوان کرده است.

این نخستین اثری است که درباره دکتر محمود احمدی نژاد به زبان اسپانیایی منتشر می‌شود. همچنان که ترجمه ایتالیایی این کتاب نیز برای نخستین بار در سال ۱۳۹۲ انجام شد.

کتاب «گفتمان عدالت و معنویت» اثری است که توسط نویسنده ایرانی با نام سپهر حکمت ابتدا در سال ۱۳۸۹ در قالب ۶۱۶ صفحه وزیری منتشر شد. این کتاب که زندگی و اندیشه سیاسی دکتر احمدی نژاد را از ابتدا بررسی می‌کند در حوزه اندیشه سیاسی ایشان اثری جامع است که تلاش کرده بسیاری از ابعاد اندیشه ایشان در حوزه‌های اقتصاد، توسعه، سیاست خارجی و مسائل ایران را بررسی کند. «گفتمان عدالت و معنویت» که نگاهی تاریخی نیز به تحولات دارد حاوی نگاه و تحلیلی منسجم از دکتر احمدی‌نژاد است. در این تحقیق مباحث نظری و فرانظری هرد دو مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. نویسنده معتقد است سیاستمداران به دو دسته کلی «پیشاتئوریک» و «پساتئوریک» تقسیم می‌شوند و از از این منظر دکتر احمدی‌نژاد سیاستمداری پیشاتئوریک است. زیرا سیاستمداران پیشاتئوریک آنانی هستند که شناسایی شخصیت آنان با تئوری‌های قبلی ممکن نیست. آنها به دلیل فقر تئوریک موجود دیرتر شناخته می‌شوند و فراتر از آنها هستند. در حقیقت با پیدایش آنهاست که تئوری‌های جدید خلق می‌شوند. در حالی که سیاستمداران پساتئوریک افرادی هستند با شخصیت‌های شناخته شده که تئوری‌ها و الگوهای قبلی نیز در شناسایی آنان کفایت می‌کند.

بر این اساس کتاب «گفتمان عدالت و معنویت» تلاش کرده تا با گردآوری، تدوین، تبویب و تحلیل گفتمان سیاسی دکتر احمدی‌نژاد نظام فکری هدفمندی را که در این اندیشه وجود دارد شناسایی کرده و به خواننده معرفی سازد. فی‌الواقع آراء و افکار سیاسی رییس جمهور سابق ایران دارای نظم و دستگاهی منظم و روشن بود که اثر تحقیقی حاضر تلاش کرده بود آن را منقح سازد.
پس از انتشار این اثر علی‌رضا جلالی از ایرانیان دانش‌آموخته علوم سیاسی و ساکن ایتالیا به تلخیص و ترجمه این اثر که عملاً نوعی بازنویسی نیز تلقی می‌شد پرداخت و با پیگیری این کار در نهایت اثری را با همین عنوان با دو مؤلف سپهر حکمت و علی‌رضا جلالی در سال ۱۳۹۲ در ایتالیا منتشر ساخت که هم‌اکنون می‌توان آن را از طریق سایت آمازون خریداری کرد. عنوان این کتاب که ۱۵۰ صفحه حجم دارد عبارت است از:
«Giustizia e spiritualità. Il pensiero politico di Mahmoud Ahmadinejad»
با انتشار این اثر در ایتالیا برخی دوستدان دکتر احمدی‌نژاد و گفتمان عدالت و معنویت که خلأ چنین اثری را به زبان اسپانیایی احساس می‌کردند ترجمه اسپانیایی آن را مطابق اثر ایتالیایی به انجام رسانده و تحت عنوان «Justicia y Espiritualidad: El pensamiento político de Mahmud Ahmadineyad» در ۱۹۶ صفحه به چاپ رساندند. این اثر نیز هم اکنون در سایت آمازون قابل دریافت است.

 

fe69b2733cbf08f630ae8edb36ec0e2f_XLphoto_2016-07-05_12-26-25

 

منبع:دولت بهار

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    اسپانیایی ها فردا میان میدان ۷۲

  2. عباس مهدوی :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    این کتاب را چگونه می‌شود تهیه کرد؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: