تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹ - ۱۱:۵۳ کد مطلب 114929

علی اکبر صالحی:ما برجام را قبول داریم و آغاز کننده نقض آن نخواهیم بود

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به انجام تعهدات ایران در چارچوب برجام گفت: بدعهدی آمریکایی ها در اجرای برجام، هزینه سنگینی برای آنان برجای خواهد گذاشت.

به گزارش میدان۷۲ علی اکبر صالحی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران توانمندی های مختلفی دارد؛ اگر طرف مقابل در نقض برجام دست به کاری بزند همگان متضرر می شوند.
وی افزود: ما برجام را قبول داریم و آغاز کننده نقض آن نخواهیم بود و امیدوارم آنها نیز عاقل باشند و آنرا نقض نکنند.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه افزود: اگر برجام درست اجرا شود آثار مثبتی برای کشورمان، طرف مقابل و منطقه و جامعه بین الملل خواهد داشت، اگر برجام برهم بخورد زیانشان برای همگان خواهد بود.
صالحی گفت: تصورم این است که طرف مقابل تلاش خواهد کرد که برجام آسیب نبیند زیرا خوب می دانند که آسیب رسیدن به توافق هسته ای قبل از آن که به ما ضرر بزند به آنان آسیب خواهد زد.
وی افزود: نخستین آسیب به آمریکایی ها این است که اعتبار سیاسی آنان زیر سوال می رود که برای کسب آن هزینه زیادی کرده اند و اگر در دنیا جا بیفتد که این قدر بدعهدی کرده اند هزینه های بسیاری برایشان خواهد داشت.

منبع:شبکه خبر

  1. حسین :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 1

    کبک هم کبک های قدیم . فکر می کنم صالحی سرش رو به جای برف کرده تو سیمان راکتور اراک که اینقدر از کلاه رفته به سر این دولت خبر نداره.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: