تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹ - ۱۵:۱۷ کد مطلب 114957

کواکبیان : نمره دیوان محاسبات در موضوع فیش های نجومی صفر است

جای سوال است که چرا دیوان محاسبات در این چند سال هیچ اقدامی در راستای شناسایی این مدیران متخلف انجام نداده است و نمره عملکردش در این موضوع صفر است.

به گزارش میدان۷۲ مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تاکید مجدد رهبری به بررسی و برخورد با فیش های نجومی گفت: در بحث فیش های نجومی، شناسایی مدیران متخلف بر عهده خود دستگاه های زیربط است. به طور مثال در بحث بانک و بیمه شناسایی مجرمان بر عهده وزارت اقتصاد است.

وی افزود: مسئولیت برکناری این مدیران نیز که از مطالبات رهبری در خطبه های نماز عید فطر بود، متوجه مقامات ما فوقشان است. وزرا در این مورد مسئولیت ویژه ای دارند.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم تاکید کرد: در بحث مجازات این افراد که از دیگر مطالبات رهبری در صحبت های اخیرشان بود، دستگاه های نظارتی زیربط نظیر سازمان بازرسی و دیوان محاسبات تقریبا هیچ عملکردی نداشتند. جای سوال است که چرا دیوان محاسبات در این چند سال هیچ اقدامی در راستای شناسایی این مدیران متخلف انجام نداده است و نمره عملکردش در این موضوع صفر است.

وی خاطر نشان کرد: بعد از اینکه مشخص شد که در بحث فیش های نجومی تخلف صورت گرفته است، نهادهای زیربط نظارتی باید به طور عادلانه به این پرونده رسیدگی کنند و متخلفان را به مجازات برسانند.

کواکبیان در پایان با اشاره به تاثیر منفی این موضوع در نگاه افکار عمومی نسبت به دولت یازدهم اضافه کرد: اگر دولت در رسیدگی به این موضوع موفق عمل کند، به افزایش محبوبیتش در افکار عمومی منجر خواهد شد. ولی اگر اهمال و غفلت کند و با این موضوع که باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی شده است، سرسری برخورد کند، قطعا موجب کاهش محبوبیت دولت یازدهم خواهد شد.

منبع:شبکه ایرانیان

 1. عبدالله ستمدیده :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  جناب دکتر سلام, نمره مجلس, دولت و حزبتون چنده.

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  پس کسانیکه خو دشان سه سال است دستو ر پر داخت ها ی کلان را داد اه اند و اگر افشا نمی شد باز هم سکو ت می کردند نمر شان چند است ؟!!

 3. علی اصغر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  حرف حقی زده’ نهادهای ناظر مانند مجلس ‘ خواب تشریف دارند ؛ و در گذشته نیز حرکت مثبتی نداشته اند- سازمان بازرسی و کلا” قوه قضائیه و دیوان محاسبات که طبق قانون اساسی باید گزارشاتی شفاف و در اختیار عموم مردم بگذارند-بسیار کند و ناامید کننده هستند’ و انتظار میرود که بعد از سالها از داد و بیداد در مورد انواع فساد ‘ و اختلاس و…….حرکتی جدی انجام شود’ با گفتن آی دزد آی دزد که مشکل و دردی حل نمیشود، مردم انتظار دارند نخست مسؤلیین فاسد محاکمه واقعی و عادلانه شوند و سیستم مبارزه با فساد بطور جدی اصلاح شود و شیوه های مبارزه ترمیم و تقویت شود، ان شاء الله .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: