تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹ - ۱۵:۴۸ کد مطلب 114961

شهردار اسبق تهران درگذشت

مهندس ‘جواد شهرستانی’ یکی از سکانداران شهر مشهد، بامداد شنبه در سن ۹۲ سالگی دارفانی را وداع گفت.

به گزارش میدان۷۲ شهرستانی در سالهای ۱۳۴۲ تا ۱۳۴۴ به عنوان شهردار مشهد، در سال ۱۳۴۷ در سمت شهردار تهران و پس از آن به مدت چهار سال تصدی استانداری کرمانشاه را بر عهده داشت.

اجرای پروژه های مختلف شهری، زیربنایی و توسعه ای در شهر مشهد و دیگر مناطق خراسان رضوی و کشور از کارنامه های جواد شهرستانی در طول ۹ دهه از زندگی وی بوده است.

حمید شهرستانی پسر ‘جواد شهرستانی’گفت: پدرم که از چند هفته قبل به علت بیماری ذات الریه در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد بستری بود ساعت ۲ بامداد امروز براثر عوارض بیماری در بخش آی.سی.یو این بیمارستان درگذشت.

سید جواد شهرستانی متولد ۱۳۰۳، دانش آموخته دانشکده فنی دانشگاه تهران بود.

وی پس از طی دوران تحصیل در دبیرستان ابن یمین و فردوسی مشهد و قبولی در کنکور دانشکده فنی دانشگاه تهران، به عنوان دانشجوی رشته فنی دانشکده افسری از مهرماه سال ۱۳۲۴ وارد خدمت در ارتش شد و تا درجه ستوان یکمی در دانشگاه تهران به تحصیل اشتغال داشت.

در سال ۱۳۲۸ پس از تسلیم پایان نامه فوق لیسانس در رشته الکترومکانیک از دانشکده فنی دانشگاه تهران به لشکر ۸ خراسان منتقل شد.

وی در مهرماه سال ۱۳۳۹ به درخواست رئیس وقت دانشگاه فردوسی مشهد و موافقت ارتش به دانشگاه فردوسی مشهد منتقل گردید.

مسئولیت هایی همچون وزیر راه و ترابری، شهردار تهران، شهردار مشهد و همچنین استاندار کرمانشاه از مسئولیت های وی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی می باشد.

منبع:برترینها

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: