تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹ - ۱۵:۵۶ کد مطلب 114964

محمدعلی پورمختار:

تحقیق و تفحص از دولتی ها برای فیش های حقوقی کلید می خورد/ تعداد متخلفان بسیار بیشتر از ۹۵۰ نفر است

سازمان بازرسی از طریق کانالهای خود در حال پیگیری منویات رهبری است و گزارش های خود را به ریاست قوه نیز منعکس می کند و با دستور رئیس قوه قضاییه، می توان از حضور دادستانی در به جریان انداختن پرونده عاملان تصویب فیش های نجومی و دریافت کنندگان آن بهره برد.

محمدعلی پورمختار در گفت و گو با میدان۷۲ با بیان اینکه تعداد متخلفان مساله فیش های حقوقی بسیار بیشتر از ۹۵۰ نفر است، گفت: دولت باید خاطیان را به قوه قضاییه معرفی کند تا به صورت قانونی محاکمه و مجازات شوند و در غیر  این صورت سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و همچنین مجلس این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس تصریح کرد: در هفته جاری طرح تحقیق و تفحص از شرکت های دولتی و نیمه دولتی در خصوص فیش های حقوقی در کمیسیون قضایی مجلس مطرح خواهد شد.

رئیس کمسیون اصل نود قانون اساسی مجلس نهم گفت: بر اساس اصل سوم قانون اساسی نباید تبعیض ناروا وجود داشته باشد و این وظیفه دولت است که عدالت را برقرار کند. البته در عین حال دو قوه دیگر نیز باید پیگیری و نظارت داشته باشند که این کار به درستی پیش برود.

وی در خصوص ورود دادستانی به این پرونده خاطر نشان کرد: سازمان بازرسی از طریق کانالهای خود در حال پیگیری منویات رهبری است و گزارش های خود را به ریاست قوه نیز منعکس می کند و با دستور رئیس قوه قضاییه، می توان از حضور دادستانی در به جریان انداختن پرونده عاملان تصویب فیش های نجومی و دریافت کنندگان آن بهره برد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه مبارزه با فساد باید ادامه دار باشد، گفت: آسیبی که در این موضوع وجود دارد و مقام معظم رهبری نیز نگران آن بودند، سر و صدای اولیه و رها کردن موضوع با گذشت زمان است. آن چنان که دولت در بسیاری از کارها، با صدور نامه و بیانیه وارد کار شده اما ادامه آن  را به فراموشی می سپارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: