تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ - ۰۹:۵۳ کد مطلب 115062

سعدالله زارعی:

نهادهای حامی محور مقاومت تابع تصمیمات دولت نیستند/مذاکره با آمریکا بر سر مسائل منطقه ای ممنوع شده است

دولت هرگونه فشاری بر سر اجرایی شدن این طرح بیاورد، برجام منطقه ای به سرانجام نخواهد رسید چراکه در این خصوص از سوی مقامات عالی نظام ممنوعیت قطعی وجود دارد و دولت نمی تواند بر سر این موضوع با آمریکا وارد مذاکره شود.

به گزارش میدان۷۲  سعد الله زارعی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل بین المللدر خصوص پیش شرط های آمریکا برای برداشته شدن تحریم ها و معامله با ایران بر سر محور مقاومت از جمله حزب الله لبنان و عراق، بشار اسد و یمن و اجرای برجام دو از سوی دولت گفت: مساله برجام ۲ شفاف نیست و برجام منطقه ای به این سادگی اجرایی نمی شود، دلیل آن هم روشن است، مساله مقاومت خط قرمز بوده و حرکت به سمت آن ممنوع شده است.

زارعی با اشاره به عدم تابع بودن نهادهای متولی مسائل منطقه نسبت به خط مشی دولت، گفت: اجرایی شدن برجام منطقه ای، بدون هماهنگی کامل نظام امکان پذیر نیست و قابلیت اجرایی شدن ندارد.

این تحلیل گر مسائل منطقه ای افزود: دولت هرگونه فشاری بر سر اجرایی شدن این طرح بیاورد، برجام منطقه ای به سرانجام نخواهد رسید چراکه در این خصوص از سوی مقامات عالی نظام ممنوعیت قطعی وجود دارد و دولت نمی تواند بر سر این موضوع با آمریکا وارد مذاکره شود.
منبع:حامی خبر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: