تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۰۸:۳۵ کد مطلب 115300

عبدالرضا داوری:اصولگرايان در يک دوره فقدان عقلانيت سياسي به سر مي برند!

انتخابات۹۶،تابع تصمیم شخص محمود احمدی نژاد است

اگر آقای احمدی نژاد قصد ورود به صحنه انتخابات را نداشته باشد، یقین بدانید آقای روحانی برای ۴سال دوم به سمت ریاست جمهوری انتخاب می شوند. اگر آقای احمدی نژاد اراده کند و برای انتخابات ۹۶ وارد صحنه شود، شما دیگر آقای روحانی را در منصب ریاست جمهوری نخواهید دید و آقای احمدی نژاد مجددا با رای بالایی به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شوند.

به گزارش میدان۷۲ عبدالرضا داوری مشاور وزیر کشور در دولت دهم در خصوص اعلام شرط حمایت اصولگرایان از آقا روحانی در انتخابات سال ۹۶ از سوی آقای باهنر ، گفت: به طور کامل از این قضیه اطلاعی ندارم، اما بخشی از اصولگرایان سنتی در حال همگرایی با آقای روحانی هستند. اصولگرایان چون نامزدی به غیر از آقای احمدی نژاد ندارند، به این نتیجه رسیده اند که باید با آقای روحانی تعامل کنند، به این دلیل که گزینه دیگری را نمی توانند به روی صحنه بیاورند. بنابراین در انتخابات آینده ریاست جمهوری یا آقای روحانی به تنهایی و بدون رقیب وارد صحنه شده و رای می آورند یا آقای احمدی نژاد هم وارد انتخابات شده و در رقابت با آقای روحانی با رای بالایی به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شوند. آقای باهنر هم هیچ وقت نمی تواند یک گزینه رقیب برای آقای روحانی باشند.
داوری در خصوص اعلام لیست ۳۰ نفره اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ از سوی آقای باهنر، گفت: اصولگرایان نمی توانند هیچ نامزدی را در برابر آقای روحانی به روی صحنه بیاورند که شانس موفقیت داشته باشد. تنها کسی که امروز می تواند تمام معادلات سیاسی انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ را تغییر دهد، شخص آقای محمود احمدی نژاد است؛ در صورتی که تصمیم به حضور در این انتخابات را بگیرند. اگر به صورت خیلی ساده بخواهم بیان کنم باید بگویم، انتخابات ۹۶ تابع تصمیم شخص آقای محمد احمدی نژاد است. یعنی اگر آقای احمدی نژاد قصد ورود به صحنه انتخابات را نداشته باشد، یقین بدانید آقای روحانی برای ۴سال دوم به سمت ریاست جمهوری انتخاب می شوند. اگر آقای احمدی نژاد اراده کند و برای انتخابات ۹۶ وارد صحنه شود، شما دیگر آقای روحانی را در منصب ریاست جمهوری نخواهید دید و آقای احمدی نژاد مجددا با رای بالایی به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شوند. انتخابات ۹۶ به نظر من به طور خاص انتخابات تک پارامتری است. این پارامتر هم تنها تابع اراده آقای احمدی نژاد است.
وی در خصوص احتمال عبور اصلاح طلبان از آقای روحانی و حمایت از آقای عارف در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، گفت: آقای عارف از همان ابتدا در بازی نبوده و نیست، آقای عارف را خارج از بازی بدانید، عارف هیچوقت یک مهره تعیین کننده نبوده است. هدف آقای روحانی برای نقطه ای بالاتر از ریاست جمهوری است. به همین دلیل هیچ رقیبی در اردوگاه اصلاح طلبان نخواهند داشت.
مشاور وزیر کشور در دولت دهم در خصوص اظهارات آقای حداد عادل پیرامون استفاده مجدد از تجربه خوب وحدت اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ ، گفت: اگر تجربه خوب این است که یک لیستی ۳۰ بر هیچ، در برابر کسانی که حتی برای همسایگان خودشان در مجتمع آپارتمانی شناخته شده نبودند، شکست بخورد، سئوال من از آقای حداد عادل این است که تجربه بد شما چیست؟ احساس می کنم اصولگرایان در یک دوره فقدان عقلانیت سیاسی به سر می برند. اصولگرایان چنان از تحلیل شرایط عاجز مانده اند که تعریفشان از شرایط خوب و بد برای من عجیب است.

لازم به ذکر است آقای غلامعلی حداد عادل در حاشیه همایش قیام ملی گوهرشاد در تالار شهر با بیان اینکه نمی‌توان انتخابات پیش‌رو را پیش‌بینی کرد، عنوان کرد: تجربه وحدتی که در تهران در انتخابات ٩۴ در مجلس داشتیم، برای ما یک تجربه خوبی بود که از آن تجربه در انتخابات ٩۶ استفاده خواهیم کرد.

منبع : آریا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: