تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۳:۵۷ کد مطلب 115401

ماموریت دسته جمعی مدیران بانک شهر در تعطیلات عیدفطر به گرانترین شهر جهان+سند

علیرغم اعلام نارضایتی رهبر معظم انقلاب از سوءاستفاده های صورت گرفته در شبکه پولی بانکی کشور توسط برخی و تاکید ایشان و رئیس جمهور بر برخورد با مدیران متخلف ، گویا برخوردهای دولت و دستگاه های نظارتی هم نتوانسته است مانع از استمرار فعالیتهای نامشروع برخی مدیران متخلف شود.

در تازه ترین این اقدامات مدیرعامل اعضای هیئت مدیره و معاونین و اعضای هیئت عامل بانک شهر در یک ماموریت دسته جمعی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان روزه های خود را افطار کردند تا ایام تعطیلات عید سعید فطر را در کنار دریاچه ژنو در گرانترین شهر جهان در کشور سوئیس سپری کنند.

به گزارش میدان۷۲ داستان دنباله دار ریخت و پاش و حیف و میل بیت المال توسط برخی مدیران در برخی حوزه های شبکه بانکی پایانی ندارد.

علیرغم اعلام نارضایتی رهبر معظم انقلاب از سوءاستفاده های صورت گرفته در شبکه پولی بانکی کشور توسط برخی و تاکید ایشان و رئیس جمهور بر برخورد با مدیران متخلف ، گویا برخوردهای دولت و دستگاه های نظارتی  هم نتوانسته است مانع از استمرار فعالیتهای نامشروع برخی مدیران متخلف شود.

در تازه ترین این اقدامات مدیرعامل اعضای هیئت مدیره و معاونین و اعضای هیئت عامل بانک شهر در یک ماموریت دسته جمعی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان  روزه های خود را افطار کردند تا ایام تعطیلات عید سعید فطر را در کنار دریاچه ژنو در گرانترین شهر جهان در کشور سوئیس سپری کنند.

بهانه این ماموریت دسته جمعی  شرکت درکنفرانس امور مالی شهرداری ها و اقتصاد شهری است که اتفاقا برگزارکنندگان آن ، بانک شهر و یک ان جی او به نام بنیاد رهبران شهری با همکاری یو.ان. هبیتات(برنامه اسکان بشرملل متحد) بوده اند.

در سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل”، مدیران بانک شهر با پرداخت ۷۰۰هزار دلار از جیب مبارک مردم ایران در گرانترین شهر جهان سمینار برگزار کردند تا با حضور مدیرانی از خود بانک شهر در خصوص امور مالی و اقتصادی شهری به بحث و بررسی بپردازند.

علاوه بر این مبلغ کلان هزینه ماموریت سفر خارجی مدیران محترم ، بلیط هواپیما و هتل را هم از جیب بانک شهر پرداخت کرده اند.

نکته ای در حاشیه این ماجرا در خور تامل است که بانک به جهت رفاه بیشتر مدیران خود بنا به دستور مدیریت و در یک اقدام حیرت انگیز، حدود ۵۰ میلیون تومان ناقابل به آژانس مسافرتی ع.پ پرداخت می کنند تا کلاس عادی بلیط ها به بیزینس کلاس تبدیل شود.

اما رهاورد این سفر سیاحتی، علاوه بر بازدید دسته جمعی مدیران از دریاچه ژنو و منظره های اطراف، برپایی سمیناری بود که در آن علاوه بر پورزرندی مدیرعامل بانک شهر؛ خامی رئیس هیئت مدیره و سیدمهدی احمدی عضو هیئت مدیره و معاون بین الملل و چند مهمان دیگر هم سخنرانی کردند.

بر اساس اعلام سایت رسمی یو.ان هبیتات ، اقای ادواردومورنو(از مدیران ارشد یو.ان هبیتات) و فرخ درخشانی(رئیس بنیاد جایزه معماری آقاخان) از دیگران سخنرانان اصلی این سمینار بوده اند؛ فردی که سوابق ویژه ان باعث حیرت بیشتر از انگیزه بانک شهر میشود و این سوال را ایجاد می کند که چرا از محل بیت المال مسلمین و اعتبار نظام جمهوری اسلامی، بانک شهر سمیناری برگزار می کند که سخنران اصلی آن ، براساس گزارش متنوع رسانه ها، مدیر ارشد “بنیاد  صهیونیستی آقاخان محلاتی” است ، بنیادی که در راس آن رهبر فرقه انگلیس ساخته اسماعیلیه، کریم آقاخان(آقاخان چهارم) قراردارد و به شدت از سوی نهادهای غربی و صهیونیستی حمایت می شود.

از سوی دیگر و براساس اخبار رسیده فرخ درخشانی فارغ التحصیل مدرسه معماری پاریس و مدیرجایزه معماری اقاخان و سخنران ویژه این مراسم بود.

وی در بنیاد اقاخان نقش انتخاب معمار برگزیده ای را دارد که هر سه سال یک بار از میان فراماسون ها انتخاب و جایزه ۵۰۰هزار دلاری بنیاد اقاخان به او تعلق می گیرد.

منبع:نسیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: