تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۴ - ۱۰:۳۷ کد مطلب 115473

روانشناس مشهور :حق بانوان و دانشجویان زن این است که دانشگاهی مجزا از مردان داشته باشند.

غلامعلی افروز در همایش چه کسی در خانه می‌درخشد که عصر امروز به مناسبت هفته عفاف‌وحجاب در سالن شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، اظهار داشت: حجاب یک حقی است که احساس آرامش ارزشمندی به انسان می‌دهد.

به گزارش میدان ۷۲ پژوهشگر حوزه روانشناسی با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای رشد یافته در آمریکا و اروپا و حتی کشوری مانند آلمان دختران دانشگاه خاص خود را دارند و این موضوع الزام و اجبار نیست، گفت:حق بانوان و دانشجویان زن این است که دانشگاهی مجزا از مردان داشته باشند.

غلامعلی افروز در همایش چه کسی در خانه می‌درخشد که عصر امروز به مناسبت هفته عفاف‌وحجاب در سالن شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، اظهار داشت: حجاب یک حقی است که احساس آرامش ارزشمندی به انسان می‌دهد.

وی افزود: عفیف و‌ محجبه بودن حق همه زنان آزاده جهان است و فقط در اسلام خلاصه نمی شود.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات انسان از خود بیگانه می‌شود‌، بیان کرد: گاهی کرامات انسانی  در فرد به حدی نزول می‌یابد که حق انسانی خود را فراموش می‌کند.

پژوهشگر حوزه روانشناسی با بیان اینکه حق بانوان و دانشجویان زن این است که دانشگاهی مجزا از مردان داشته باشند‌، عنوان کرد: این موضوع حق زنان عالم است و در بسیاری از کشورهای رشد یافته در آمریکا و اروپا و حتی کشوری مانند آلمان دختران دانشگاه خاص خود را دارند و این موضوع الزام و اجبار نیست، بلکه حق این دختران است.

افروز با بیان اینکه مطالعات روانشناسی و اجتماعی بیانگر این است که در کشورهایی که دانشگاه دختران از پسرها جدا بوده پیشرفت تحصیلی بالاتری دارند و عزت نفس و احساس خود ارزش‌مندی آنها بهتر بوده و از سلامت روانی بیشتری برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه در دانشگاه‌هایی که دختران از پسران جدا هستند فرصت ازدواج به اندازه بیش از دو برابر  به نسبت دختران دانشجو در دانشگاه های مختلط نصیب آنها می‌شود ، تصریح کرد: در عالم واقع و در طبیعت گل‌های خوش بو و زیبا در هاله‌ای حجاب پوشیده هستند.

استاد دانشگاه گفت: هر دختری که در جهان زیباتر بوده و صورت زیبا و سیرت نیکویی دارد بیش از دیگران احساس پوشیدگی می‌کند.

افروز با بیان اینکه گرانبهاترین عضو بدن انسان مغز است‌،گفت: مغر انسان در حجاب محکم‌ترین عضو بدن یعنی جمجمه قرار گرفته  و این عضو ارزشمند در درون جمجمه نگهداری می‌شود.‌

وی بابیان اینکه شخصیت‌های زیبا و نیکو سیرت احساس نیاز به پوشیدگی در خود احساس می‌کنند، بیان کرد: پوشیدگی مختص زنان نیست و مختص مردان نیز است و مال همه طبیعت است.

افروز با بیان اینکه پوشش حق طبیعی هر انسانی است، گفت: پوشش نباید تحت عنوان یک بخشنامه تحمیلی مطرح شود و در این زمینه مراقبت فراوان نیاز است.

کارشناس ارشد روانشناسی با بیان اینکه خانواده واژه بسیار زیبایی است، عنوان کرد: خانواده تنها نهاد فطری طبیعی و بی بدیل بوده که هیچ نهادی هم عرض و هم سطح و هم اندازه خانواده نیست.

وی تاکید کرد: خانواده تنها نهاد بی‌بدیل و جاودانه بشر است و همه نهادها برای پاسداشت خانواده طراحی شده است.‌

استاد دانشگاه با بیان اینکه آرمان خانواده زن و شوهر هستند، ادامه داد: فرزندان میهمان خانواده هستند و از آنها باید عروس و داماد تربیت‌ و تحویل جامعه شود.

وی با بیان اینکه هر خانواده آموزشگاه عروس‌پروری و داماد‌پروری است،  گفت: مطلوب‌ترین و هوشمندترین شهروندان از چنین خانواده‌ای به جامعه معرفی می‌شود.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: