تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۴ - ۱۸:۴۹ کد مطلب 115636

یامین پور:هرکس معامله ی استقلال کشور را جایز بداند، نفوذی است

یامین پور در جمع جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز: در موضوع نفوذ به دنبال جاسوس نگردید؛ نفوذ، از نوع بیماری های فکری است؛ هرکس معامله ی استقلال کشور را جایز بداند، نفوذی است.” انگلیسی ها می توانستند پس از احمدشاه ایران را رسماً به مستعمرات خود اضافه کنند. ولی با توصیه صهیونیستهای مسوول در وزارت […]

یامین پور در جمع جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز:
در موضوع نفوذ به دنبال جاسوس نگردید؛ نفوذ، از نوع بیماری های فکری است؛ هرکس معامله ی استقلال کشور را جایز بداند، نفوذی است.”

انگلیسی ها می توانستند پس از احمدشاه ایران را رسماً به مستعمرات خود اضافه کنند. ولی با توصیه صهیونیستهای مسوول در وزارت خارجه خود روش دیگری را انتخاب کردند. از نظر آنها تاسیس یک حکومت دست نشانده کم هزینه تر از حضور ملموس انگلیسی ها در ایران بود. پهلوی ها با ایده ی نفوذ، جایگزین حضور نظامی انگلیسی ها شدند.

پس از جنگ جهانی دوم آمریکا تصمیم گرفت با بورس روشنفکران و سیاستمداران کشورهای غیرغربی آنها را در متن فرهنگ امریکایی و ارزش های آن هضم کند. امروز بسیاری از سیاستمداران این کشورها با کیفیت خوبی انگلیسی صحبت می کنند و از نظر امریکایی ها افراد قابل تعاملی به حساب می آیند.

نفوذ در دوران ما از مرحله نظامی و امنیتی گذشته و به مرحله فرهنگی و فکری وارد شده. به دنبال جاسوس نباشید. هر کس استقلال کشور را قابل معامله بداند در حال نقش آفرینی در سناریوی آمریکاست.
نفوذی ها، لیبرال دموکراسی امریکایی را یگانه ایدئولوژی سعادت بشر می دانند و برای هیچ تفکر آلترناتیوی حق حیات قائل نیستند.
ادبیات تند و سرکوبگرانه ی برخی دولتی ها با منتقدان انقلابی از همین مساله ناشی می شود. تکریم غرب و توبیخ نیروهای مومن داخلی یکی از مهمترین مصادیق نفوذ است.

منبع : کانال شخصی یامین پور

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: