تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ - ۰۷:۰۷ کد مطلب 115676

سيد رضا اكرمي عضو شوراي مركزي جامعه روحانيت مبارز:

بهتر است در سال ۹۵ حرفی از احمدی نژاد زده نشود

مهم‌ترین مانعی که بر سر تحلیل در مورد حضور یا عدم حضور احمدی‌نژاد و بازگشت او به عرصه اجرایی کشور وجود دارد، این است که رای مردم در کشور قابل پیش‌بینی نیست. خاتمی و هاشمی از روسای جمهوری بودند که دو دوره بر مسند ریاست دولت حضور داشتند و پس از آن نیز هرگز امکان حضور دوباره در انتخابات و قرار گرفتن در معرض رای مردم را کسب نکردند.

به گزار میدان۷۲ سید رضا اکرمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت:در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ وقتی ثبت نام‌ها شروع شد و دیده شد که چه افرادی در انتخابات حاضر شدند بهتر می‌توان تحلیل کرد. در مورد احتمال بازگشت آقای احمدی‌نژاد نیز همین موضوع صدق می‌کند. مهم‌ترین مانعی که بر سر تحلیل در مورد حضور یا عدم حضور احمدی‌نژاد و بازگشت او به عرصه اجرایی کشور وجود دارد، این است که رای مردم در کشور قابل پیش‌بینی نیست. خاتمی و هاشمی از روسای جمهوری بودند که دو دوره بر مسند ریاست دولت حضور داشتند و پس از آن نیز هرگز امکان حضور دوباره در انتخابات و قرار گرفتن در معرض رای مردم را کسب نکردند. حتی در سال ۹۲ آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی که قهرمان قصه بود و تصمیم به حضور در انتخابات گرفته بود نیز ردصلاحیت شد. بنابراین دوره سوم ریاست‌جمهوری برای آقای احمدی‌نژاد نیز نامحتمل است. آقای احمدی‌نژاد فردی است که پرونده‌ای قطور در زمان ریاست‌جمهوری‌اش دارد و حرف و حدیث‌های ریاست‌جمهوری‌اش هنوز که هنوز است تمام نشده است.
کارنامه احمدی‌نژاد چیزی نیست که او بدون پاسخگویی به آن بتواند تحرک سیاسی دیگری در عرصه قدرت داشته باشد. البته تایید یا رد صلاحیت نامزدهای ریاست‌جمهوری به عهده شورای نگهبان است اما بعید به نظر می‌رسد که او بتواند از این فیلتر عبور کند. در سال ۹۵ بهتر است که فضا را انتخاباتی نکنیم و به خصوص درباره احمدی‌نژاد حرفی زده نشود.

منبع:اعتماد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: