تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ - ۰۸:۳۲ کد مطلب 115692

مرز ایران با ترکیه بسته شد

: بعد از اعلام کودتا توسط بخشی از ارتش ترکیه در این کشور نیروهای نظامی و امنیتی در مرزهای استان به حالت آماده باش درآمده و رصد و پایش های زمینی و نیز پایش های هوایی توسط جنگده های ارتش و سایر نیروهای نظامی و امنیتی انجام شد.

به گزارش میدان۷۲ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: در پی کودتا در کشور ترکیه پایانه های مرزی استان از بامداد شنبه به صورت موقت بسته شده اند.

علیرضا رادفر در خصوص آخرین وضعیت مرزهای آذربایجان غربی با کشور ترکیه اظهار داشت: از اولین دقایق اعلام کودتا در ترکیه به دلیل هم مرزی کشورمان از طرف آذربایجان غربی با این کشور بلافاصله اقدامات لازم امنیتی در این زمینه انجام شد.

وی ادامه داد: بعد از اعلام کودتا توسط بخشی از ارتش ترکیه در این کشور نیروهای نظامی و امنیتی در مرزهای استان به حالت آماده باش درآمده و رصد و پایش های زمینی و نیز پایش های هوایی توسط جنگده های ارتش و سایر نیروهای نظامی و امنیتی انجام شد.

رادفر گفت: در حال حاضر امنیت کامل در مرزهای آذربایجان غربی برقرار است و مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد و استان در آماده باش کامل قرار دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی یادآور شد: در این راستا تمامی پایانه های مرزی در استان به صورت موقت بسته شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام مسئولان کشور ترکیه کودتا سرکوب شده است گفت: با سرکوب شدن کودتا امیدواریم فعالیت پایانه های مرزی استان از سر گرفته شود.

آذربایجان غربی تنها استانی است که با سه کشور خارجی ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان ۸۹۱ کیلومتر مرز مشترک دارد.

منبع:مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: