تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ - ۰۸:۵۹ کد مطلب 115701

به بهانه ی 26تیر؛ سالگرد تاسیس نهاد شورای نگهبان

دکتر احمدی نژاد، دیگران و شورای نگهبان

مردی که شخص دوم مملکت است وقتی که تنها نامزد مورد حمایتش در انتخابات ریاست جمهوی رد صلاحیت می شود و دیگر هیچ کاندیدایی برای نمایندگی تفکرات دولتش در عرصه ی انتخابات باقی نمی ماند؛ علیرغم تمام تهمت ها و جو سازی ها و تحریک های چپ و راست که می گفتند او در صورت وقوع این رد صلاحیت، در برابر نظام خواهد ایستاد!!! و هوادارانش را نیز به این کار دعوت خواهد کرد!!! چه متین به این موضوع واکنش نشان می دهد و به همه یادآوری می کند که محور و مرجع در این نظام، شخص ولی فقیه عادلی است که اجازه ی هیچ ظلمی را نخواهد داد

میدان۷۲/عبدالله خدیمی:پرده ی اول؛
۱خرداد۹۲؛حاشیه ی جلسه ی هیئت دولت؛ واکنش دکتر احمدی نژاد به رد صلاحیت”اسفندیار رحیم مشایی”:
“ایشان مظلوم واقع شدند، ولی معتقدم در کشوری که ولایت فقیه وجود دارد حق مظلوم آن هم در این سطح پایمال نمی‌شود؛ به نظرم با وجود رهبری مشکلی پیش نخواهد آمد و من از طریق ایشان تا لحظه ی آخر این موضوع را پیگیری و تعقیب می‌کنم و امیدوارم مشکل حل شود و مشکلی نخواهد بود؛ از دوستان و عزیزانی که علاقه‌مند هستند به بنده و آقای مشایی، از آنها می‌خواهم که صبور باشند، حوصله کنند با وجود رهبری مشکلی پیش نمی‌آید و ان شاءالله این مشکل حل می‌شود.

پرده ی دوم؛
۲۱خرداد۹۲؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ دیدار با جمعی از جوانان؛ واکنش “هاشمی رفسنجانی” به رد صلاحیتش در انتخابات:
با توجه به شور و نشاطی که در سراسر کشور پس از اعلام حضورم در انتخابات ایجاد شد و از آنجایی که در مسیر تایید صلاحیت بنده نیز بهانه و مشکلی نبود. یک مقام ارشد امنیتی، برخلاف عرف و قانون، شخصا در جلسه بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان حضور یافت که ابتدا مورد اعتراض برخی از اعضای شورای نگهبان نیز قرار گرفت و نهایتا به اعضای شورای نگهبان گفت: که حضور هاشمی در انتخابات میتواند موجب پیروزی قاطع و با رای بالای مردم شود که با راه و رسم آنها سازگار نیست و لذا این شورا را متقاعد کرد که به بهانه شرایط جسمی رای به عدم احراز صلاحیت بنده دهند؛ البته به رغم اطلاع کافی از موانع ایجاد شده و مباحث انجام شده در محافل مختلف علیه بنده بویژه در شورای نگهبان، هیچ وقت بخاطر مصالح نظام اسلامی نخواسته ام با اختلاف و دعوا های سیاسی وحدت جامعه مخدوش شود ولی برخی واقغیت ها باید در تاریخ ثبت شود.

پرده ی سوم؛
۲۸ مرداد۹۴؛ جمع استانداران سراسر کشور؛ نظر “حسن روحانی” در خصوص شورای نگهبان:
“شورای محترم نگهبان ناظر است نه مجری. مجری انتخابات دولت است. دولت مسئول برگزاری انتخابات است و دستگاهی هم پیش‌بینی شده که نظارت کند تا خلاف قانون صورت نگیرد. شورای نگهبان چشم است و چشم نمی‌تواند کار دست را بکند، نظارت و اجرا نباید مخلوط شوند باید به قانون اساسی کاملاً توجه کرده و عمل کنیم…. مگر مجلس اول پس از انقلاب اسلامی که در آن زمان حتی شورای نگهبان نیز وجود نداشت و همه حتی گروهک‌های مخرب در آن حضور داشتند بهترین مجلس تاریخ این کشور نبود؟ ”

پرده ی چهارم؛
۱بهمن۹۴؛ وزارت کشور؛ همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور؛ واکنش “حسن روحانی” به رد صلاحیت ها توسط شورای نگهبان:
“چرا در انتخابات آدرس غلط به مردم می‌دهیم و چرا دو اصل[صداقت و ایمان] را چسبیده‌ایم و بقیه اصول را کنار قرار داده‌ایم…. ما قانون اساسی را چگونه تفسیر می‌کنیم و چگونه اجرا می‌کنیم؟ اسم مجلس خانه ملت است و این خانه یک جناح نیست، بنابراین بگذاریم مجلس آینه ملت باشد….. اگر قرار است یک جناح باشد و یک جناح نباشد، انتخابات نمی‌خواهد همه آنها به مجلس بروند.”

پرده ی پنجم؛
۷بهمن۹۴؛ ایتالیا؛ نشست خبری رییس جمهور “حسن روحانی”؛ واکنش به رد صلاحیت ها توسط شورای نگهبان:
“پیش بینی من این است که انتخابات هفتم اسفند مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان آنچنان که در ذهن شما بود، بد نخواهد بود. اگرچه اختلاف نظرهایی در مسایل جزیی وجود دارد اما امید زیادی دارم که شورای نگهبان به عنوان نهادی بسیار مهم در کشور در آخرین مرحله بررسی صلاحیت‌ها نگرانی‌ها را برطرف کند”

پرده ی ششم؛
۱۲بهمن۹۴؛فرودگاه مهر آباد؛ مراسم سالگرد ورود امام خمینی به ایران؛ واکنش “هاشمی رفسنجانی” به رد صلاحیت “سید حسن خمینی”در انتخابات خبرگان رهبری:
“صلاحیت شخصیتی را که اشبه به جدش امام خمینی است، قبول نمی‌کنید؛ شما صلاحیت خود را از کجا آورده‌اید؟ چه کسی به شما اجازه داده است که قضاوت کنید؟ چه کسی به شما اجازه داد که یکجا بنشینید و داوری کنید؟ برای مجلس و دولت و جاهای دیگر و اختیارات را در دست بگیرید؟ چه کسی اجازه داد که اسلحه برای شما باشد و تریبون‌ها برای شما باشد؟ چه کسی اجازه داد که تریبون‌های نماز برای شما باشد و صداوسیما برای شما باشد؟ چه کسی به شما این‌ها را داد؟ اگر امام خمینی و نهضت ایشان و اراده عمومی مردم نبود، هیچ‌کدام از این‌ها نبودند. زمانی که باید همه به هم تبریک بگوییم هدیه بدی به بیت امام دادید. ان‌شاءالله خدا از تقصیرتان بگذرد و شما را ببخشد.”

روزگار غریبی است!
مردی که شخص دوم مملکت است وقتی که تنها نامزد مورد حمایتش در انتخابات ریاست جمهوی رد صلاحیت می شود و دیگر هیچ کاندیدایی برای نمایندگی تفکرات دولتش در عرصه ی انتخابات باقی نمی ماند؛ علیرغم تمام تهمت ها و جو سازی ها و تحریک های چپ و راست که می گفتند او در صورت وقوع این رد صلاحیت، در برابر نظام خواهد ایستاد!!! و هوادارانش را نیز به این کار دعوت خواهد کرد!!! چه متین به این موضوع واکنش نشان می دهد و به همه یادآوری می کند که محور و مرجع در این نظام، شخص ولی فقیه عادلی است که اجازه ی هیچ ظلمی را نخواهد داد و تاکید می نماید که با وجود رهبری هیچ مشکلی نخواهد بود و در حقیقت ضمن خواباندن التهابات و سوء استفاده های احتمالی ناشی از این رد صلاحیت، آب سردی بر آتشی که فتنه گران آرزوی برافروخته شدنش توسط او را داشتند می ریزد؛ ولی  مدعیان ولایتمداری در ادعایی به غایت عجیب این کار او را حمل بر ضعف و نداشتن پایگاه مردمی اش می کنند!!!نامردمان مدعی ای که اگر شخصی که مورد تایید و باب میل و هوایشان نیست در برابر نهاد انقلابی شورای نگهبان بایستد و به رأی این نهاد تمکین نکند فتنه گر و ضد نظام و قانون شکنش می خوانند و اگر همان شخص به حکم قانون گردن نهد و تبعیت و عشق و علاقه و التزام عملی خود را به نظام و انقلاب و ولی فقیه نشان دهد آن را نشانه ی ضعف و نداشتن پایگاه مردمی اش می دانند

در طرف مقابل فردی که مقام پایین تر از رییس جمهور وقت را دارد؛ علیرغم تایید صلاحیت و حضور تالی تلو و کاندیدای مطلوبش در همان انتخابات، در واکنش به رد صلاحیت خودش، در سخنانی تحریک آمیز انواع تهمت ها را به شورای نگهبان و نهادها و اشخاص نظام می زند و رد صلاحیتش را دستوری و غیر قانونی می خواند؛ و در انتخابات خبرگان نیز علیرغم تایید صلاحیت خودش؛ به علت عدم احراز صلاحیت( نه رد صلاحیت) یکی از افراد مورد حمایتش بدترین جملات و الفاظ و عبارات را علیه شورای نگهبان و نهادهای نظام به کار می برد و حمله ای تمام عیار را به این نهاد رهبری می نماید؛ ولی باز هم استوانه ی نظام و انقلاب و… خوانده شده و هرگونه نقد جدی به او مساوی مخالفت با امام خمینی قلمداد می شود.

البته نفر سومی هم هست که به عنوان شخص دوم مملکت در این سه سال مکررا و به مناسبت های مختلف و حتی نزد اجنبی و در فرنگ با عبارات مستقیم و غیر مستقیم شورای نگهبان را چه قبل و چه بعد از انتخابات مجلس و خبرگان مورد طعنه و عتاب و خطاب و حمله ی محترمانه قرار داده و برایش تعیین تکلیف و حوزه ی عمل می نماید و هر از گاهی موجی برای تضعیف این نهاد انقلابی ایجاد می کند؛ که او هم از سابقون انقلاب و پایبند به اصول معرفی و مورد حمایت های مکرر واقع می شود

آری برادر! روزگار غریب و بس ناجوانمردانه ایست.

اولی که دکتر احمدی نژاد خودمان باشد با آن تعریغی که شد متهم به انحراف و زاویه داشتن با رهبری و ایستادن در برابر او می شود و دومی و سومی با توصیفاتی که رفت؛ علیرغم تضاد صریح و غیر قابل کتمانشان با رهبری انقلاب، انقلابی!!! و پیرو خط امام و رهبری!!! و اصولگرا!!! و… خوانده می شوند.

ای کاش برای یکبار هم که شده آقایان مدعی منظورشان را از رهبری، انحراف، انقلاب، اصول، ارزشها، مخالفت با رهبری و… را بیان کنند.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 3

  من از طرفداران پر پاقرص دکتر هستم ولی اگه اسمی از آقای مشایی و همفکرانش دور بر دکتر شنیده بشه دلسوزانه عرض میکنم ریزش اساسی در آرا خواهد داشت و به هیچ وجه شانسی در هیچ زمانی نخواهد داشت .

  • آرش غنی زاده :
   آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

   مشایی اولینشان نبوده، آخرینشان هم نخواهد بود.
   در این دیار جاری شدن خون بهشتی ها و امیرکبیرهایی که به جرم خدمت به سرزمینشان خائن و منحرف خوانده می شوند یک سنت است.
   شما کاری با این سنت ها نداشته باشید و با قدرت به طرفداریتان! ادامه دهید …

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  عبارت احمدی نژاد هم بار معنایی بسیار بدی داشت چرا که وقتی او میگه با رد صلاحیت مشایی بهش ظلم شده لابد شورای نگهبان ظالم هست
  ظالم خطاب کردن شورای نگهبان کمتر از اراجیف هاشمی و روحوانی نیست

  ضمنا مایه گذاشتن از رهبری با تکرار این عبارت که با وجود رهبری به کسی ظلم نمیشه ( منظور قطعا رهبری جلوی این ظلم یعنی رد صلاحیت مشایی رو خواهند گرفت) این کا نیز اصلا صحیح نبود
  چرا که غیر مستقیم رهبری را ظالم خطاب کردند چرا که رهبر نتوانست جلوی ظلم شورای نگهبان رو بگیرد

 3. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  ندارد دست زان یار محمود
  به کل ریزد اگر آرای محسود

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: