تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷ - ۰۹:۵۲ کد مطلب 115831

محبیان: احمدی نژاد احتمالا نیاید

به گزارش میدان ۷۲ ، «آفتاب یزد» با دکتر امیر محبیان، تئوریسین جریان اصولگرا، استاد دانشگاه و مدیر عامل خبرگزاری آریا گفتگویی داشته است که  بخشی از آن را در ادامه می خوانید: به نظر می رسد برخی اصولگرایان از اینکه محمود احمدی نژاد( صرف نظر از اینکه کاندیدای این جریان سیاسی باشد)این روزها فعال […]

به گزارش میدان ۷۲ ، «آفتاب یزد» با دکتر امیر محبیان، تئوریسین جریان اصولگرا، استاد دانشگاه و مدیر عامل خبرگزاری آریا گفتگویی داشته است که  بخشی از آن را در ادامه می خوانید:

به نظر می رسد برخی اصولگرایان از اینکه محمود احمدی نژاد( صرف نظر از اینکه کاندیدای این جریان سیاسی باشد)این روزها فعال شده است خوشحال هستند، چراکه به هر حال او می تواند با رویکردهای خاصی که تنها به او اختصاص دارد ،موجب تضعیف دولت روحانی شود، نظرتان در این باره چیست؟

احمدی نژاد مثل هر شهروند دیگری حق دارد در حوزه سیاسی و حتی انتخابات فعال شود؛ اما به نظر می رسد اصلاح طلبان بیشتر از همه نگران هستند. من شک دارم با شرایط فعلی احمدی نژاد در این دوره کاندیدا شود و عجیب آن است که اصلاح طلبان به صورت زودهنگام به تخریب هر کاندیدای محتمل اصولگرایان پرداخته اند. احمدی نژاد و قالیباف و حتی جلیلی در آن زمره اند. این نشان می دهد آنها وضع را خوب نمی بینند.

چرا نسبت به حضور احمدی نژاد در انتخابات آتی شک دارید؟

چنددلیل وجود دارد که احتمال ورود احمدی نژاد را کاهش می دهد:نخست آن که احمدی نژاد علیرغم پیش بینی ناپذیری رفتار معمولا قبل از هر فعل مهم سیاسی سعی می کند تاییدات لازم را اخذ کند. دوم آن که احمدی نژاد از اینرسی رای آوری روحانی در دور دوم خبر دارد و این امر از احتمال رای آوری او می کاهد. سوم آن که احمدی نژاد به زمان بیشتری برای تحقق ناکامی روحانی احتیاج دارد. رییس جمهور جدید آمریکا؛ عدم تحقق برجام یا افزایش رکود اقتصادی و نیز گذشت زمان بیشتر برای فراموشی انتقادات به احمدی نژاد فاکتورهای مورد نیاز احمدی نژاد هستند. اما با همه اینها،سیاست عرصه ممکنات است و احمدی نژاد ممکن الحضور بالذات!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: