تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷ - ۱۰:۰۹ کد مطلب 115839

آمریکا خواستار محرومیت کامل کاروان ورزشی روسیه از حضور در ریو ۲۰۱۶ شد

آژانس ضد دوپینگ آمریکا از کمیته بین المللی المپیک خواست تا کاروان ملی ورزشکاران روسیه را به صورت کامل از حضور در رقابت های المپیک و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ منع کند.

به گزارش میدان ۷۲ این نامه ماه گذشته و یک روز پس از انتشار گزارش کمیسیون جهانی مبارزه با دوپینگ در باره استفاده ورزشکاران روسی از مواد نیروزا در بازی های المپیک زمستانی سوچی در اختیار کمیته بین المللی المپیک قرار گرفته بود که اطلاعات آن به تازگی انتشار یافته است.
بنا به اعلام امروز (یکشنبه) تارنمای روسی «ار اسپرت»،تره ویز بایگات رییس آژانس مبارزه با دوپینگ آمریکا در نامه خود تاکید کرده است که با توجه گزارش های موجود در باره استفاده گسترده ورزشکاران روسی از مواد نیروزا، اقدام لازم برای محرومیت کامل کاروان ورزشی روسیه از رقابت های المپیک وپارالمپیک ریو ۲۰۱۶ انجام گیرد.
انجمن بین المللی فدراسیون های دو ومیدانی ماه گذشته با اعلام محرومیت تیم روسیه در این رشته از حضور در رقابت های المپیک، درخواست فردی ۱۳۵دونده روسی را نیز به علت دوپینگی شناخته شدن رد کرد و فقط به داریا کلیشینا یک دونده زن که با مربی آمریکایی تمرین می کند، اجازه حضور در رقابت های ریو ۲۰۱۶ را داد.
ورزش وسیه در یک سال گذشته زیر فشار انتشار اطلاعات رسمی مبنی بر استفاده گسترده و سازمان یافته از مواد نیروزا بین ورزشکاران قرار گرفته است.
مسابقه های المپیک ریو ۲۰۱۶ از ۱۵ تا ۳۱ مرداد ماه در برزیل برگزار می شود.
براساس نتایج تحقیقات آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) که چندی پیش انتشار یافت، روسیه با ۱۴۸ مورد تایید شده نقض مقررات برای سال ۲۰۱۴ در صدر این فهرست جهانی قرار گرفته است و سپس ایتالیا با ۱۲۳ و هند با ۹۶ مورد دوپینگ تایید شده در رده های دوم و سوم هستند.
این فشارها و محرومیت ها در حالی انجام می گیرد که روسیه به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ برنامه های گسترده ای را برای تقویت جایگاه ورزش این کشور در جهان بویژه فوتبال از نظر اماکن و تاسیسات و همچنین میزبانی از میلیون ها علاقه مند به دیدن این رقابت ها و همچنین گردشگران، تدارک دیده است.
ویتالی موتکو وزیر ورزش روسیه با اعلام اینکه اتهام های مطرح علیه ورزشکاران روسی مبنی بر استفاده از مواد نیروزا یک فشار سیاسی است، گفت: در زمان حاضر مساله استفاده از مواد نیروزا برای کشورهای زیادی مطرح است ولی در باره آنها اقدامی نمی شود

 

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: