تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷ - ۲۰:۴۲ کد مطلب 115965

گزینه نهایی ریاست دیوان محاسبات انتخاب شد

از بین نه نفری که برای ریاست دیوان محاسبات از سوی کمیته تعیین شده بودند سه نفر به بیشترین آرا در بین اعضای کمیسیون دست یافتند. پس از رای گیری در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، مقرر شد یک نفر برای ریاست دیوان محاسبات به صحن علنی مجلس شورای اسلامی معرفی شود.

به گزارش میدان۷۲ اعضای کمیته بررسی صلاحیت نامزدهای دیوان محاسبات از بین تمامی کاندیدا ها که اسامی آنها عبارت بود از، عادل آذر، غلامرضا مصباحی مقدم، جعفر قادری، محمد عباسی، الیاس نادران، حبیب الله بی‌طرف حمید رضا برادران شرکا، غلامرضا اسداللهی، اسماعیل جلیلی، علیرضا منادی سفیدان، علی‌محمد احمدی، محمد علی عبدالله‌زاده، فداحسین مالکی و موثی الرضا ثروتی در نهایت نه نفر را برای رای گیری نهایی به کمیسیون برنامه و بودجه معرفی کردند.

نه نفری که از سوی این کمیته به کمیسون معرفی شدند عبارت بودند از عادل آذر، الیاس نادران، غلامرضا مصباحی‌مقدم، اسماعیل جلیلی، محمد عباسی، علیرضا منادی سفیدان،علی‌محمد احمدی و کهزادی، بقیه افراد توسط کمیته بررسی صلاحیت نامزدهای دیوان محاسبات از ادامه رقابت بازماندند.

غلامرضا جعفر زاده ایمن آبادی در گفت و گو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ۹ کاندیدا گزینه‌های این کمیسیون برای ریاست دیوان محاسبات جهت مصاحبه و بررسی برنامه‌ها در این کمیسیون حضور یافتند. پس از ارائه برنامه‌ها، الیاس نادران،عادل آذر و منادی سفیدان از سوی کمیته بررسی‌ صلاحیتها برنامه‌هایشان برای تصدی ریاست دیوان محاسبات مجلس دهم پذیرفته شد.

این نماینده افزود: تا دقایقی دیگر دو گزینه نهایی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای معرفی به عنوان گزینه‌های تصدی ریاست دیوان محاسبات به صحن علنی انتخاب می‌شود  .

همچنین فیاض شجاعی، غلامرضا اسداللهی و فتح الله رحیمی هم به عنوان گزینه‌های دادستانی دیوان محاسبات انتخاب شدند.

براساس تصمیم کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، مقرر شد عادل آذر برای ریاست دیوان محاسبات به صحن علنی مجلس شورای اسلامی معرفی شود.

قرار است، روز چهارشنبه ۳۰ تیرماه، رئیس و دادستانهای دیوان محاسبات با رأی وکلای ملت در صحن علنی مجلس انتخاب شوند.

منبع:تابناک

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: