تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۱ کد مطلب 116004

حاضری : احمدی‌نژاد مهره‌ای ‌سوخته است!!

احتمال اینکه بخشی از جناح عاقله اصولگرایان مایل باشند به‌جای معرفی یک کاندیدایی که فاقد زمینه اجتماعی بوده و در انتخابات شکست می‌خورد، از روحانی حمایت کنند وجود دارد.

 به گزارش میدان ۷۲  علی‌محمد حاضری، استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح‌طلب  با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ و نحوه آرایش جناح‌های سیاسی برای این انتخابات، اظهار کرد: احتمال اینکه بخشی از جناح عاقله اصولگرایان مایل باشند به‌جای معرفی یک کاندیدایی که فاقد زمینه اجتماعی بوده و در انتخابات شکست می‌خورد، از روحانی حمایت کنند وجود دارد.
 وی درباره چرایی فقدان پایگاه اجتماعی اصولگرایان گفت: عملکرد گذشته جریان اصولگرایی به‌خصوص تجربه بسیار بد آنها در روی کار‌آوردن احمدی‌نژاد  و حمایت از وی و سکوت بخش قابل توجهی از آنها در برابر ضعف‌ها و عملکرد خلاف قانون وی، موجب شده که اعتبار این جریان در نزد بخش‌های مهمی از جامعه آسیب ببیند.
این استاد دانشگاه در پاسخ به این ادعای اصولگرایان که در شهرستان‌ها دارای پایگاه اجتماعی هستند، اظهار کرد: اصولگرایان در انتخابات دهمین دوره مجلس شوراسی اسلامی نسبت به دوره‌های پیشین انتخابات مجلس رای کمتری آوردند. در ضمن این آرایی را هم که کسب کردند به این دلیل بود که رقبای آنها نتوانستند با تمام قوا وارد رقابت شوند. پایگاه اجتماعی اصولگرایان در شهرستان‌ها هنگامی مشخص می‌شود که آنها در شرایط برابر با رقبای خود رقابت کنند.
وی درباره برنامه‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان هم گفت: بعید می‌دانم که در جریان کلی اصلاح‌طلبان اساساً ایده طرح کاندیدای جدید مطرح باشد.
این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها درباه احتمال حضور احمدی‌نژاد به آفتاب‌‌‌نیوز گفت: احمدی‌نژاد مهره‌ای سوخته بوده و رقیب جدی روحانی نیست اما ممکن است عملکرد دولت در این چند ماه بتواند فرصت را برای حضور احمدی‌نژاد فراهم کند.
حاضری در پایان در ارزیابی خود از پیروز انتخابات ۹۶ تصریح کرد: شرایط انتخابات در ایران خاص بوده و مولفه‌های متعددی در آن نقش دارند و از چند ماه مانده به انتخابات نمی‌توان ارزیابی و پیش‌بینی دقیقی دراین باره داشت. به هر حال امکان موفقیت روحانی در انتخابات پیش‌رو به عملکرد چندماهه تا زمان برگزاری انتخابات بستگی دارد. تا اینجا کارنامه وی رای‌آور است اما عملکرد چند‌ماهه آینده هم بسیار مهم است.
منبع :آفتاب نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: