تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۸ - ۱۴:۰۵ کد مطلب 116055

تشدید شکاف در کارگزاران

در پی تشدید اختلاف سیاسی بین رئیس کمیته سیاسی حزب کارگزاران با دبیرکل و برخی دیگر از اعضای شورای مرکزی این حزب، حسین مرعشی دیگر در جلسات این تشکل شرکت نمی‌کند.

به گزارش میدان۷۲ در پی تشدید اختلاف سیاسی بین سیدحسین مرعشی رئیس کمیته سیاسی حزب کارگزاران با غلامحسین کرباسچی دبیرکل و برخی دیگر از اعضای شورای مرکزی این حزب، حسین مرعشی مدت‌هاست در جلسات کارگزاران شرکت نمی‌کند.

یک عضو حزب کارگزاران در این باره به تسنیم گفت: مرعشی در حالی بعد از درگیری لفظی با غلامحسین کرباسچی تصمیم به عدم شرکت در جلسات جزب کارگزاران گرفته که گفته می‌شود حضور برخی چهره‌های جوان از جمله محمد قوچانی موجب تشدید اختلاف سیاسی بین طیف مرعشی با طیف کرباسچی شده است.

نسبت خانوادگی حسین مرعشی با آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و نزدیکی فکری وی به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام موجب شد که برخی اعضای حزب نظرات وی را به اظهارنظرهای دبیرکل حزب ترجیح بدهند.

این اختلافات موجب بنیانگذاری یک شکاف بزرگ در حزب کارگزاران شده است.

حدود یک سال پیش هم محمد هاشمی برادر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در اعتراض به برخی مناسبات در حزب کارگزاران از این تشکل استعفا داده بود.

وی در برخی مصاحبه‌های خود درباره چرایی استعفایش از کارگزاران گفته بود که از تبدیل این حزب به تشکلی مشابه حزب منحله مشارکت واهمه دارد.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: