تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۹ - ۱۴:۲۰ کد مطلب 116197

امیرآبادی:

فردی بدون تخصص رئیس بیمه می‌شود چون برادرش در ستاد انتخابات رئیس جمهور بوده است

امریکا و اسرائیل هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند اما اشرافیگری، تبعیض و فساد به نظام ما ضربه می‌زند و افکار عمومی و جنبشهای دانشجویی باید این دغدغه‌ها را مطالبه کنند.

به گزارش میدان۷۲ صبح امروز (سه شنبه ۲۹ تیر) نشست خبری «وصله ناجور» با موضوع مطالبه مردمی پیرامون شفافیت در اقتصاد با حضور علیرضا زاکانی، محمدسلیمانی، حجت‌الله عبدالملکی، احمد امیرآبادی فراهانی برگزار شد.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس و نماینده مردم قم در این نشست خبری، اظهار کرد: موضوع شفافیت که از جنبه‌های مختلف مطرح می‌شود مورد غفلت واقع شده است و اگر همه رفتارهای مسؤلان شفاف باشد ما مشکلات اقتصادی نخواهیم داشت.

امیرآبادی با بیان اینکه ما در بانکها، بیمه‌ها، مالیات و گمرک مشکل شفافیت داریم، افزود: ۲۰ درصد فرار مالیاتی و ۴۰ درصد معافیت مالیاتی در کشور وجود دارد و بسیاری از این معافیتها بعضاً به ناحق است و فضای رقابتی ایجاد نخواهد کرد.

وی افزود: در دوران رکود در بحث مالیات فشار بر روی کسانی است که خوش‌حساب هستند اما مراکز قدرت و ثروت، پشت فرارکنندگان از مالیات است.

نماینده قم در مجلس با اشاره به مشکلات موجود در بحث گمرک عنوان کرد: سفارشات و رانتها و نیز دور زدن قانون، برای افرادی خاص و در یک زمان مشخص صادر می‌شود.

امیرآبادی خاطر نشان کرد: تعداد زیادی از افراد هستند که معوقات کلان بانکی دارند. به عنوان مثال فردی که کارهای اقتصادی خاصی می‌کند میلیاردها تومان به بانک بدهکار است و نکته جالب اینکه بانکها از قوه قضائیه شکایت نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه باید با باندبازیها در نظام اسلامی برخورد کرد، افزود: رئیس بیمه که هیچ تخصصی ندارد مدیر عامل یکی از مهمترین شرکتهای بیمه‌ای است و چون برادرش در ستاد انتخابات رئیس جمهور بوده است به عنوان رئیس بیمه انتخاب شده است.

نماینده قم در مجلس افزود: رئیس بیمه دیگری از نزدیکان رئیس‌جمهور است که سابقه بیمه‌ای ندارد اما فعالیتهای بیمه‌ای در کشور انجام می‌دهد.

امیرآبادی با اشاره به بحث دریافت حقوقهای نجومی، گفت: باید برای مردم، حقوقهای مسؤلان شفاف باشد و مردم بدانند نماینده و وزیر چه مقدار دریافت می‌کنند و خرج و مخارج تبلیغات انتخاباتیش از کجا می‌آید.

وی با بیان اینکه اشرافیگری، تبعیض و فساد به جمهوری اسلامی ضربه می‌زند، خاطر نشان کرد: امریکا و اسرائیل هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند اما اشرافیگری، تبعیض و فساد به نظام ما ضربه می‌زند و افکار عمومی و جنبشهای دانشجویی باید این دغدغه‌ها را مطالبه کنند.

منبع نسیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: