تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۹ - ۱۵:۱۱ کد مطلب 116206

سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد

تشریح روند پذیرش حسین فریدون در دانشگاه شهید بهشتی

سازمان سنجش پیرامون تحصیل حسین فریدون برادر و مشاور رئیس جمهور در دانشگاه شهید بهشتی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش میدان۷۲ سازمان سنجش پیرامون تحصیل حسین فریدون برادر و مشاور رئیس جمهور در دانشگاه شهید بهشتی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

این اطلاعیه به شرح ذیل است:

الف) بخش آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۲
۱- ایشان در سال ۱۳۹۲ در آزمون دکتری نیمه متمرکز در مجموعه علوم سیاسی شرکت و در مرحله تکمیل ظرفیت نسبت به انتخاب ۵ کد رشته محل اقدام می‌کند.
۲- نامبرده در کد رشته محل ۹۶۲۶ رشته روابط بین الملل دوره شبانه دانشگاه گیلان در بین چندبرابر معرفی شدگان برای انجام مصاحبه با استفاده از سهیمه ایثارگران در رتبه ۲ (دو) به دلیل کسب حدنصاب سهمیه قرار می‌گیرد.
۳- دانشگاه گیلان در اعلام نتایج ایشان را غایب مصاحبه معرفی می‌کند.
ب) بخش آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو دکتری در پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۹۲ براساس مجوزهای اخذ شده از وزارت علوم تحقیقات و فناوری نسبت به برگزاری آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو برای پردیس دانشگاهی(پرداخت هزینه تحصیل توسط دانشجو) اقدام می کند که در این خصوص ذکر نکات ذیل ضروری است.
۱- آزمون‌های اختصاصی پس از اخذ مجوز دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری توسط دانشگاه‌ها انجام می شود و موسسات پذیرنده رأساً نسبت به انجام ثبت نام، برگزاری آزمون و اعلام نتایج اقدام می‌کنند.
۲- سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان ناظر در زمینه مجوز رشته‌ها، ظرفیت پذیرش، اعمال سهمیه‌های قانونی و سایر قوانین و مقررات در آزمون‌های اختصاصی عمل می‌کند.
۳- انجام مصاحبه‌های پذیرش آزمون‌های اختصاصی در گروه‌های آموزشی دانشگاه‌ها همانند انجام مصاحبه در آزمون نیمه متمرکز صورت می‌پذیرد و نتایج مصاحبه توسط گروه های آموزشی به دانشگاه اعلام می‌شود.
۴- نتایج آزمون‌های اختصاصی توسط دانشگاه به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام و این سازمان فقط نسبت بررسی ظرفیت ها و تعداد قبولی، سهمیه های قانونی و … که مصوب مراجع قانونی است، نسبت به ارسال آن به هیات مرکزی گزینش دانشجو برای انجام صلاحیت های قانونی اقدام می‌کند.
باتوجه به موارد مذکور و به منظور تنویر افکار عمومی اعلام می شودکه نامبرده طی درخواستی به سازمان سنجش آموزش کشور درخواست معرفی برای شرکت در  آزمون اختصاصی پردیس خودگردان در دانشگاه شهید بهشتی را باتوجه به معرفی اولیه و داشتن حدنصاب در دانشگاه گیلان می‌کند که این سازمان نیز نسبت به اعلام دارا بودن حدنصاب معرفی دوره شبانه دانشگاه گیلان به دانشگاه شهید بهشتی اقدام می کند و هیچگونه معرفی رسمی درخصوص ایشان برای ثبت نام و ادامه تحصیل در پردیس دانشگاهی صورت نمی‌پذیرد و اعلام می‌شود با توجه به سهمیه ایثارگری  و وضعیت علمی نامبرده آن دانشگاه می‌تواند از نتایج آزمون نیمه متمرکز استفاده‌ کند و ایشان اگر حداقل شرایط و ضوابط ان دانشگاه را کسب نماید و از مرحله مصاحبه و ارزیابی علمی قبول شوند این سازمان با پذیرش نامبرده موافق است ( این اجازه عمومیت داشته و همه دانشگاه‌های پذیرنده پردیس به توجه به کمی اقبال داوطلبان می‌توانند برای پذیرش از نتایج آزمون دکتری نیمه متمرکز استفاده کنند).
بنا بر توضیحات فوق، پذیرش ایشان بر اساس نمره آزمون نیمه متمرکز دکتری اعلام شده از سوی سازمان سنجش به دانشگاه و سهمیه ایثارگری و ارزیابی علمی توسط دانشگاه انجام شده و این سازمان آماده ارائه هرگونه اطلاعات مربوط به سوابق آزمون نامبرده به دانشگاه بوده و هست.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: