تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۰۷:۴۵ کد مطلب 116237

ابراهیم نکو: روحانی بدون حمایت اصلاح طلبان، به مشکل می خورد

شاید اصولگرایان از احمدی نژاد حمایت کنند/ از قالییباف و حداد عادل استقبال نمیشود

اصولگرایان سعی‌ می‌کنند که در وهله اول فردی را از میان خودشان انتخاب کنند اما اگر به نتیجه نرسند هم به طرف فردی می‌روند که نزدیک به افکارشان باشد ولو اینکه آن گزینه بخواهد به صورت مستقل وارد شود!

به گزارش میدان ۷۲ ابراهیم نکو نماینده مجلس نهم در گفت و گو با نامه‌نیوز در خصوص انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و برنامه وحدت اصولگرایان گفت: اصولگرایان معمولا برای انتخابات به یک وحدت نسبی دست پیدا می‌کنند،اکنون نیز شدیدا فعالیت‌های خود را آغاز کرده اند و تلاش میکنند از فرد مشخصی حمایت و به یک اجماع کلی برسند.

وی با بیان اینکه اصولگرایان تمام تلاش خود را برای برنده شدن  به کار می‌گیرند،خاطرنشان کرد: آنان از تمامی ابزارها استفاده می‌کنند تا بتوانند برنده این رقابت باشند.اصولگرایان در شرایط فعلی فرد رای آوری را ندارند اما سعی می‌کنند تا فردی که به افکار آنان نزدیک و دارای محبوبیت است را وارد عرصه کنند و از وی حمایت کنند.

نکو معتقد است که در شرایط فعلی اصولگرایان یک گزینه رای آور ندارند و می‌گوید: با توجه به سوابق گذشته و انتخاباتی که پشت سر گذاشته‌ایم افرای مانند حدادعادل و قالیباف رای و استقبال خوبی نداشته اند. شاید احمدی نژاد را بتوان یکی از کسانی دانست که به تفکر آنان نزدیک است  و  بخواهند وی را مورد حمایت قرار دهند.

وی افزود: اصولگرایان سعی‌ می‌کنند که در مرحله اول فردی را از میان خودشان انتخاب کنند اما اگر به نتیجه نرسند هم به طرف فردی می‌روند که نزدیک به افکارشان باشد حتی اگر اینکه آن گزینه بخواهد به صورت مستقل وارد شود. در گذشته نیز دیدیم که در برخی از مواقع اصولگرایان  پایداری‌ها به هم نزدیک شدند.

نکو با بیان اینکه اکنون  شرایط پیچیده‌ای وجود دارد ، تاکید کرد:اصلاح‌طلبان اگر از حمایت روحانی کنار بکشند اصولگرایان حسن روحانی را مورد حمایت قطعی خود قرار نخواهند داد. جریان اصلاح طلبی اگر بخواهند از روحانی دست بکشند و وی را مورد حمایت قرار ندهند طبعا آقای روحانی با مشکل مواجه خواهد شد اما در کل بیشتر از آنکه جذب اصولگرایان باشد به سمت اصلاح طلبان می‌رود.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: